Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy szoktassam le a babam az...

Hogy szoktassam le a babam az ejszakai evesröl? Es mennyi idösen szoktak? P.3-4 honaposan?

Figyelt kérdés
2009. nov. 24. 17:41
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia

Én igény szerint etettem,aztán az éjszakai etetésre egyre késöbb ébredt 3 hónaposan már átaludta az éjszakákat

2009. nov. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

4.5 hónaposak vagyunk,2 óránként szopizunk:(((

Meg lehet szokni:)))

2009. nov. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Na akkor én győztem, 8,5 hónapos lányom 2-3-szor felébred cicizni, amúgy van olyan éjjel, hogy 10 szer is felkel, nyöszörög.

Mondjuk most fogzik alul, felül.

2009. nov. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
8,5 hónapos baba anyukája, próbáltad leszoktatni?
2009. nov. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
egyenlöre nem probaltam leszoktatni,mert csak 2 honapos de sokszor olvasom hogy mar ennyi idösen gyakran atalusszak az ejszakat.nekem csak 1-2x kel de inkabb 1x,csak azert faradt vagyok mar...
2009. nov. 25. 18:54
 6/9 anonim ***** válasza:

19:09

Ha arra gondolsz, hogy mást adok este(pl tápszer),akkor nem.

Amikor éjjel utaztunk már többször kocsival 12 órát, akkor simán aludt reggelig.

Egyébként alul-felül fogzik.

2009. nov. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az én 11 hónapos babámat most próbálom leszoktatni, mert 3x kel szopni és már teljesen kivagyok-hulla vagyok.

Napközben meg sem áll, éjjel sem, most próbálkozom táplálóbb vacsorával, hátha bejön.

Vizet hiába adok neki éjjel, csak visít, nem kell neki.

2009. nov. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 xStefix ***** válasza:

A babát ideális esetben nem szokták leszoktatni az éjszakai szopiról. Ha elég érett lesz rá (minden értelemben), akkor maga hagyja el.

Az éjszakai szopi megerőltető lehet hosszú távon, de nem büntetés és pláne nem értelmetlen vagy felesleges. Az újszülött azért ébred, mert éhes. A nagyobbacska, azért, mert beteg vagy épp fogzik. A kúszó-mászó/totyogó azért, mert napközben a nagy munkában "nincs ideje" eleget enni és éjjel pótolja. Az 1 évesnél idősebbek pedig szeparációs szorongás vagy rossz álom miatt.

Én lassan 2 éve szoptatok és úgy látom, hogy az éjszakai szopinak szinte mindig van értelme és oka, és általában akkor teszünk jót, ha engedjük. Ha viszont még 2-3 éves korban is napi rutin és ténylegesen nem a gyerek valamilyen igénye húzódik mögötte, hanem pl. egy rosszul rögzült szokás, akkor már lehet próbálkozni a leszoktatással.

2009. nov. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 xStefix ***** válasza:
Az előzőmhöz még annyit, hogy én 11 hónapig éjszakáztam rendszeresen, de csakis a saját hibám miatt. Nem 100%-ban szoptattam igény szerint. Miután a délutáni két szilárd kajcsi közé - a lányom igényeit pontosabban megfigyelve - bevezettem egy amolyan "nasi"-szopit, kb. 4 nap alatt elhagytuk az éjszakai szoptatást (ami komplett evés volt), és beállt a 12 órás alvás.
2009. nov. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!