Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2 hónapos babámnak az anyateje...

2 hónapos babámnak az anyatejen kívül adhatok-e valami mást enni? Bébiételt, vagy gyümölcsöt?

Figyelt kérdés
2009. nov. 25. 15:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Semmi szüksége rá,szoptasd csak nyugodtan,most az a legjobb amit kaphat.
2009. nov. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
53%
Fél éves koráig elég neki az anyatej, de 4-5 hónaposan adhatsz neki már gyümit. Most még hanyagold.
2009. nov. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%

Uramatyàm...Ugye ez nem komoly?

Természetesen nem adhatsz neki,hacsakhanem tönkre szeretnéd tenni a bélbolyhait.....Ràérst még hozzàtàplàlni,most jött a vilàgra.

2009. nov. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 xStefix ***** válasza:
94%
Ha nem szeretnél neki nagy kárt okozni, akkor anyatejen kívül ne adj neki semmit. Még 4 hónaposan sem. Fél éves kora után lesz csak elég érett az emésztőrendszere, hogy hatékonyan megbirkózzon a szilárd táplálékkal és (a gyomor immun-fukciója miatt) a kórokozókkal.
2009. nov. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
2 hónapos gyereknek csak anyatejre van szüksége. Én 5,5 hónaposan kezdte adni neki almalevet, majd utána fokozatosan mást is. Nehogy adj neki mást.
2009. nov. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyi anyuka sem tudott megnyugtatni akkor látogass fel a www.lll.hu oldalra. Ott találsz cikket a hozzátáplálásról.

Egy 4 hónapos baba anyukaja

2009. nov. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
26%

Egy 2 hónapos babának még az anyatej elegendő. Viszont az én kislányommal annak idején (már 6 éves) 2 hónaposan már adnom kellett almalevet, de csak pár kanálkával. ORVOSI JAVALLATRA!!!!(Mielőtt még lehurrognátok!) Tápszeres volt,és utálta már a tápszer ízét. Ezen kívül a gyewrmekorvos egy aggastyán bácsika volt, aki még annó biztosan úgy tanulta h 2 hónaposan már lehet adni. Manapság TILOS...MOst élünk abban a világban amikor az anyatej, és csak az anyatej jöhet szóba....pedig sajnos vannak akik nem tudnak szoptatni...na mindegy.

Most 3 hónapos a kisfiam. Szerencsére tud szopizni, van is tejcsim , és eddig csak azt kapta. De amint betölti a 4 hónapot, (akkor lépünk 2010-be:)) megkóstoltatom vele az almalevet...és szépen elkezdem a hozzátáplálást.

Kislányom egyébként, aki már 2 hónaposan ette az almalevet, sosem bukta vissza, imádta, és szépen fél éves korára már mindet evett...csak a husi nem ment neki...de azt a mai napig sem szereti. Szép nagy lány, jövőre kezdi az iskolát. Nem beteges, nincs baja a bélflórájának...ennyit erről.


De ha van tejcsid, akkor csak azt add neki. Ráérsz facsargatni, kotyvasztani majd 4-6 hó körül is.

Minden jót!

2009. nov. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 xStefix ***** válasza:
84%

Mindig van néhány anyuka, aki rákontrázik az általános ajánlásra, mert a saját gyerkőcének semmi baja nem lett a korai hozzátápitól. És ez így van rendjén, mert nem vagyunk egyformák. Ha tényleg egészségesek maradtak (hosszú távon!!!), akkor az szuperjó és ők a kivételek.

De sajnos a vizsgálatok azt bizonyítják, hogy az idő előtti hozzátáplálás nagyon sok későbbi probléma kialakulásáért felelős. (Akit konkrét érdekel, látogasson el pl. a www.lll.hu oldalra, ott talál hozzá cikkeket.) Nagy átlagra kivetítve tehát az a helyes megállapítás és ajánlás, hogy 6 hónapos kor előtt szükségtelen és káros a babák etetése, mert bizonyos babáknál emésztési és immun-problémákat okozHAT.

Mint a cumisüveg-kérdés, csak pepitában. Azt is azért nem ajánlják, mert az arra érzékeny babáknál zavart okozHAT. Egyik sem törvényszerűség - csakhogy előre senki sem tudhatja, hogy az ő babája érintett-e, később okoz-e majd gondot nála!

Nagyon leegyszerűsítve: kockázatelemzés. Ha valaki nagyot veszíthet (beteg lehet a babája), akkor kevésbé kockázatvállaló (inkább biztosra megy és kivárja a javasolt időt).

Az meg már csak hab a tortán, hogy kik, mikor és miért találták ki a pár hónaptól adható babaételeket...

2009. nov. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
76%

Kedves 16.06-os, hogyan számolsz el a lelkiismereteddel, ha majd felnőttkorában allergiás, később esetleg asztmás lesz a kislányod??? Vagy nem hallottál még arról, hogy a korai hozzátáplálás allergiára hajlamosít? Hát akkor mostmár tudod, és légy szíves, mostantól tartózkodj attól, hogy más tapasztalatlan anyukákat arra biztass, hogy ők is károsítsák nyugodtan a gyermeküket a korai hozzátáplálással.

Lehet nyugodtan lepontozni, nekem ennyit megér, ha felnyitom pár anyuka szemét és így egy-két baba megmenekül a lehetséges betegségektől.

2009. nov. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Én vagyok az a felelőtlen anyuka aki 2 hónaposan már almalevet adott a babájának. Nos akkor a gyermekorvost kellene beperelni...Tudjátok, akkor még én is gyakorlatlan anyuka voltam, és hittem a gyerekorvosnak és a védőnőnek. Miért ti nem hisztek?????? Nincs semmi baja akislányomnak. És nem hiszem h ha valaha emiatt lehetne bármi baja.
2009. nov. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!