Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt könnyebben...

Szoptatás alatt könnyebben terhes lehet maradni?

Figyelt kérdés
2009. nov. 25. 19:46
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Fordítva. A szoptatás alatt oxitocin termelődik ami könnyedén vetéléshez vezethet. Olvass utána, rengeteg ilyen infóról hallani. Dokit is kérdezhetsz, ő is azt javasolja majd, hogy csak nagyon óvatosan a szoptatással.
2009. nov. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tudsz olyan oldalt ahol erről tudok olvasni? Mert többektől is hallottam hogy könnyeben terhes lehet maradni és meg ijedtem
2009. nov. 25. 19:52
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Én ezt találtam. Azért szoptatás alatt is tudtok védekezni. Különböző hüvelykrémekkel, tablettákkal stb.

2009. nov. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen már íratattam fel gyógyszert , de amikor még együtt voltunk akkor még nem volt gyógyszerem.

Köszi az infót. Hát remélem nem jön még a kis tesó. mert még csak 2,5 hós a kisfiam

2009. nov. 25. 20:22
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg szoptatáskor magas a prolaktin szint,ami megakadályozza a teherbeesést,de ez nem szentírás.Az biztos,h nem könnyebb,esetleg azért gondolják ezt,mert sokan nem is védekeznek,a hsz-em elején említett dolog miatt,aztán későn derül ki,h ők pont a kivételek voltak.
2009. nov. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem inkább arra vagy kíváncsi hogy teherbe esni? Veszélyes mert sokan nem védekeznek és teherbe esnek. De hogy könnyebben megmarad-e... esetleg írd be a google-ba.

Minden jót!

2009. nov. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 xStefix ***** válasza:
50%

Teherbeesés: szigorúan vett! kizárólagos és igény szerinti szoptatás esetén (általában az első 6-8 hónapban) a szoptatás megközelítőleg akkora védelmet nyújt, mint az óvszer. Nem ilyen esetben, illetve a hozzátáplálás megkezdése után a szoptatás már nem véd.

Terhesség: A szoptatás alatt termelődő oxitocin hormonnak méhösszehúzó hatása is van, ami ritka esetben! megakadályozhatja a beágyazódást, illetve abortálást vagy később koraszülést okozhat. Ha ilyen veszély áll fenn és/vagy az orvos eltilt az orgazmustól (amikor szintén oxitocin termelődik), akkor a szoptatás kifejezetten veszélyezteti a terhességet. Egyéb esetben (és ez a nagy többség) semmilyen gátló vagy fenntartó hatással nincs a szoptatás a terhességre.

Tehát, semmiképp sem könnyíti meg a terhesség megmaradását.

2009. nov. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én úgy tudom, hogyha két szoptatás között egyszer a nap folyamán több mint 6 óra telik el, akkor nem érvényesül a szoptatás fogamzásgátló hatása, tehát ha a baba este pl 6 órát alszik egy huzamban. A doki ennek ellenére azt mondta, hogy védekezni is kell. Amúgy nem egy barátnőm járt így, hogy nem védekeztek és már jön a kistesó, 3-4 hónappal a szülés után teherbe estek.
2009. nov. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!