Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kevés anyatej. Szoptassak...

Kevés anyatej. Szoptassak vagy fölösleges erőlködnöm?

Figyelt kérdés
Mindenki ezzel a kereslet-kínálat elvvel jön... Hát nekem hiába lóg órákat cicin a babám, nem lesz több, sőt, egyre kevesebb. Azt mondják, ne adjak tápszert, csak szoptassam, akkor úgyis elég lesz! Kíváncsi lennék, ezek a nők, több órás szoptatás után, mikor éhesen felsír a babájuk, hagynák-e vajon még kínlódni meg éhezni, vagy adnák neki a tápszert... Szóval nálam ez nem jön be... Egyéb kísérletek pl. napi 4-5l víz elfogyasztása, mellmasszázs. Lactoherbtől a pocija kiakadt. Mostanában van, hogy egyszerűen elfordul a cicitől, és ordít még akkor is, ha lenne mit szívni. Ilyenkor cumisüveg jön. Eleinte nagyon szépen evett, hetente majd' 400grammot hízott kisfiam, most 8 hetes egyébként... Nem tudom van-e értelme próbálkoznom a szoptatással, vagy inkább hagyjam.
2013. dec. 22. 01:10
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
A szoptatással mindenképp van értelme foglalkoznod, és nem csak a folyadékbevitel számít, hanem a tartalmas, rendszeres táplálkozás is. (hús, zöldség, gyümölcs, rengeteg rost, és fehérje) Nem kell hagyni éhezni természetesen, de ebből,amit írtál nem derül ki minden. Pl. miből gondolod, hogy kevés a tej? Szoptatás után, ha megnyomod a melled, nem jön semmi, az nem azt jelenti, hogy a baba nem tud szívni még belőle. Lehet, hogy csak türelmetlenebb a babád, vagy épp túl híg a tejed, ezen úgy tudsz segíteni, ha a folyadékbevitelt részben vízzel, részben tartalmas levesekkel pótlod. Ha - mint írtad- elfordul, pedig volna mit szívni, annak nem az az oka, hogy nem elég, vagy nem jó a tejed, az is lehet, hogy hasa fáj, vagy szimplán lusta (az én fiam ugyanígy volt). Próbáld mellre tenni gyakran, akkor is, ha nem telt le a 3 óra. Van, akinek a teje csak a gyermek 3 hónapos korára "áll be". Azért legyen otthon tápszer, de azt fontos említeni, hogy a babák nagyon könnyen meg tudják szokni, ha könnyen jön a kaja, és nem kell dolgozni érte.
2013. dec. 22. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%
Ja és még valami! A maláta sok esetben elősegíti a tejtermelést, igyál 0%-os sört, nekem attól rengeteg tejem lett, és ami még segíthet az a meleg vizes borogatás szoptatás előtt, illetve a mellbimbó ingerlése.
2013. dec. 22. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Már az elején pontosan itt rontottad el, majd ha később visszagondolsz, emlékezz rá:


elfordul a cicitől, és ordít még akkor is, ha lenne mit szívni. Ilyenkor cumisüveg jön.


Itt kezdődnek a problémák. Valamit rosszul csinálsz. Rászoktattad a cumisüvegre, és csodálkozol, hogy nem akar szopni. Lehet, nem a tejed mennyiségével volt a gond.

2013. dec. 22. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

Őszintén szólva én is majdnem feladtam a szoptatást, nekem is kevés volt a tejem. Én ittam a laktoherbet, homeós bogyót is szedtem (urtica urens), ha éppen nem szoptattam (1-1 órát volt minden alkalommal cicin a fiam), akkor fejtem ezerrel, kézivel, gépivel, attól függ, melyik szobában voltam, lassan minden helyiségre jutott egy-egy mellszívó. Nálunk úgy nézett ki, hogy 1. kaja cici, 2. kaja táp (közben fejtem, fejtem, fejtem, alkalmanként kb. 10-15 milik jöttek össze - ki is készületek szegény cickóim), 3. alkalom a napközben összefejegetett tej, majd megint cici, megint táp, megint a lefejt tej... Aztán egyszercsak (kb. 2-3 hét kellett) el tudtuk hagyni a tápot, majd fejegetni sem kellett, lett elég tej. Ma már örülök, hogy nem adtam fel, de bevallom én is táphoz nyúltam, mikor már üvöltött a gyerekem az éhségtől. Szegényemnek az első hónapban a születési súlyához képest csak 350 gramm jött fel, a kórházban pedig közel 400 gramm ment le róla a 3 nap alatt, mert nem volt tejem, és nem adtak tápot sem...

Most 7 hónapos, 72 cm és 8,7 kg, és még mindig bőszen cicizik. :)

2013. dec. 22. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Onnan tudom, hogy elfogyott a tej, hogy teljesen puha a mellem, megnyomom és semmi nem jön, illetve mérem... Ilyenkor előfordult hogy 30-40 perc alatt is semmi plusz... Fejni nem fejem egyébként, ugyanis szopizás után nem tudok már semmit kisajtolni, csak fájdalmat okoz...
2013. dec. 22. 11:52
 6/9 anonim ***** válasza:

Én biztosan nem adnám fel!

Igaz, az én lányom még csak három hetes lesz, de 5 naposan mikor a kórházból hazahoztam, teljesen tápszeres volt. Egy csepp nem sok, annyi tejem nem volt a kórházban. Hazajövetelkor is kb 1-2 cseppet tudtam nagy energiabefektetéssel kipréselni a melleimből.

Nem adtuk fel. Minden evés előtt mellre tettem, nem jött belőle semmi, de szívta (cumizgatott rajta). Persze nem vártam meg, hogy nagyon éhes legyen. A tápszert három óránként kellett adnom, így kb 2,5 óránál cicire tettem. Extra nehéz volt, mert kicsit még be volt sárgulva és aluszékonyabb volt. Megesett, hogy a fél óra csak azzal telt el, hogy felébresztettük és ha ébren volt is hamar bealudt szopi közben. Tej meg még mindig semmi, aztán pár csepp.

Végül egyre több lett, már előfordult, hogy csak a tápszer felét itta meg, vagy nem is kérte a tápszert. Most már ott tartunk, hogy csak elalvás előtt adok neki tápszert, napközben anyatejet kap. Éjjelre sajnos még nem elég neki, viszont a hajnal 3-as etetésnél már majd szétdurrannak a melleim. 5 perc evés után vissza is alszik a lányom.

És tegnap éreztem először, hogy nagyon feszül a mellem. Már fejni is tudok, és valószínűleg azzal ki is váltom az esti tápszert.

Én is mindent kipróbáltam: köménymagos levesek, laktoherb, védőnő által ajánlott teakeverék (vagy 10 féle füvet kellett összekutyulnom-lehet hogy használ, ezt most is iszom), sok folyadék, gyakori mellretétel, alkoholmentes sörök, sok pihenés (azt hiszem ez használ leginkább, mert mindig pihenés után folyik a tejem veszettül).

Ha szeretnél szoptatni, ne add fel. Persze te tudod, hogy a babád és te mennyit bírtok még. Én biztos hogy küzdök még, akkor is ha néha kevesebb a tej. Itt van a tápszer, ha gond lenne, éhezni nem fog a babám.

2013. dec. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én pontosan ugyanígy voltam mint Te , néha adtam neki tápot hogy megnyugodjak h nem hal éhen a gyerekem , de csak este cici után... Nekem ha rostosat iszom borszasztóan sok tejem lesz , ki kell tapasztalni neked mi fokozza a tejtermelést, pl nekem a sör semmit nem használ... Fejtem rendületlenül minden cicizés után és egyszer csak annyi lett h folyt össze vissza:-) Most 3és fél hós a picurom , és csak anyatejes. Nehéz és idegörlő dolog de ne add fel, próbálkozz a fejéssel, és ami a legfontosabb pihenj és próbálj meg nyugodt maradni, ne stresszelj! Ha tápisak lesztek azok lesztek abból sincs semmi baj, én erre gondoltam és lenyugodtam és jött a tej! :-)
2013. dec. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A kereslet kínálat ilyenkor még nem áll be arra ne is figyelj, az majd 3-4hós korára áll be, de nekem még néha most is vagy ömlik vagy kevesebb a tejcsi, szóval ebből is mi az igaz... utolsó voltam
2013. dec. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek.
2013. dec. 23. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!