Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hízás szoptatás alatt. Csak...

Hízás szoptatás alatt. Csak én jártam ennyire rosszul?

Figyelt kérdés

A terhesség alatt 16 kilót híztam. Ez sokak szerint sok, de én örültem neki mert kivétel nélkül mindenki 20-25-30 kilót hízott a családból a terhességei során.

A szülés után 1-2 hónap alatt vissza is ment kb +6 kilóra, majd megint megindult a hízás. Most +10 kilónál tartok a születés előtti súlyomhoz képest (1 év). És most szeretnénk nekiállni a kistesónak. De ha ehhez ennyiről indulok, akkor hol lesz a vége a második babánál?!


Magas vagyok, így viszonylag eloszlik a súly, de azért ég és föld a 10 kilóval könnyebb önmagam és most, szinte egy régi ruhám se jó rám.


Nyugtassatok meg, nem csak én vagyok ennyire hízékony.

A "te tehetsz róla minek eszel annyit" véleményektől kérlek kíméljetek meg. Szoptatok még és rengeteget iszom, rengeteg gyümölcsöt eszem, igyekszem változatosan enni, de nem fogyózom és egyenlőre nem is akarok.


Más is járt már így?



2014. jan. 3. 17:09
 1/9 A kérdező kommentje:

És persze elég elkeserítő olvasni a sok kommentet, hogy már a "kórházból kevesebb súllyal jöttem ki" meg a "hatalmas mellemen kívül semmi felesleg nem maradt rajtam".


Szerencsére a férjem így is ugyanúgy imád, csak az önbecsülésem szűnt meg teljesen.

2014. jan. 3. 17:10
 2/9 anonim ***** válasza:

Én amit leadtam a szülés után, visszahíztam szoptatás alatt. +17 kiló voltam a terhesség előttihez képest. Második terhesség alatt sokkal kevesebbet híztam, és szoptatás alatt le is adtam sokat belőle. Harmadik gyereknél nem olyan sokat híztam, de nem is nagyon adtam még le. Most nemrég hagytam abba a harmadik szoptatását, +14 kiló körül vagyok. Remélem lesz ez még jóval kevesebb...

Szoptatás alatt ne is fogyózz, csak igyekezz egészséges ételeket enni.

2014. jan. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én is mindkét gyerkőcnél a szoptatás alatt híztam nem fogytam!Nem is értem mások ezt hogy csinálták...:(

Most 11 hós a kicsi már nem szopik,12 kg-ó súlyfelesleg van rajtam!

Január 1.-i fogadalmam ezt leadni nyárig!

2014. jan. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Èn 11kg híztam terhesség alatt. +5 jöttem haza. És most annyi vagyok amivel szültem.Még szoptatok. De hetente 2*3*tornázom és így sem megy le.:-(Mi is tervezzük a tesót nem fudom mi.lesz belőlem.mert alig vagyok160cm. Könnyebb lesz átugrani mint megkerülni....
2014. jan. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Elso fiamnal 11-12 kilot hiztam a terhesseg alatt (vekony vagyok, 57 kiloval kezdtem es 68 kilosan szultem a 178 cm-hez). Korhazbol 59 kilosan jottem haza, egy het alatt lement a maradek 2kg, ujra 57 kilo voltam. Szoptatas vegere viszont 65. 8 kg-ot hiztam. Addigra mar vartam a kovetkezot, igy ezzel a sullyal kezdtem a terhesseget, most 37 heten jarok es 78 kilo vagyok, meg 3 kilo tuti rambon ha bent narad vegig. Ha a szoptatas alatt megint hizni fogok, akkor kb 15 kiloval keszek tobb a 2 gyerek utan, mint elotte :(

Nem tudom mi a megoldas, anyam is ilyen volt, mindannyiunkkal a szoptata alatt hizott mjadnem 10 kilot.

2014. jan. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Terhességi cukrosként 10 kg-mal voltam kevesebb szülés után a teherbeeséshez képest, na ez már mind visszajött. A szüléssel megszűnt a glükóz intoleranciám, újra eszek mindent, én inkább erre fogom. Mondjuk én RENGETEG édességet eszek sajnos nem bírok ellenállni. Egyébként a szoptatás miatt az étvágy nő.
2014. jan. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6-os vagyok, 5 hónapos a lányom.
2014. jan. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én mindig is kövérebb voltam az átlagnál, a terhességem előtt lefogytam ~90 kilóról 80-ra (kínkeservesen, egy év alatt, alig ettem, hetente 2-4 alkalommal zumbáztam), majd a szülés napján 99 kiló voltam megint. A kórházból 86 kilóval jöttem haza, amiből azóta sem ment le egy deka sem (8 hónapos múlt a fiam, szoptatom még), viszont 3 hónapja megint zumbázni járok, és mivel a párom is fogyózik nagyon sok salátát eszünk, semmi zsíros husi, már csak teljes kiőrlésű liszttel főzök és xilittel vagy barna cukorral édesítek mindent, mégsem ment le rólam egy gramm sem. Talán majd ha abbahagyom a szoptatást meg fog változni, addig viszont nem érdekel, a lényeg, hogy legyen tejem, amíg a baba igényli.
2014. jan. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szoptatás alatt én is csúnyán visszahíztam. Nem is az első hónapokban, hanem kb 3 hónappal szülés után kezdtek el felszaladni a kilók. 11 hónap után a lányom leválasztotta magát, én pedig nekiálltam tornázni. Kb 5-6 hónap alatt sikerült lefogynom annyit, hogy már csak 3 kg választ el a terhesség előtti súlyomtól.
2014. jan. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!