Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egy nap cumiból való etetés...

Esztu81 kérdése:

Egy nap cumiból való etetés okozhat tejmennyiség csökkenést?

Figyelt kérdés
Egy napig tápszert kapott a babám, most 5 hetes. Eddig tökéletesen szopizott, 80-90-120 g-kat. Tegnap este már szoptattam (napközben folyamatosan fejtem, hogy ne apadjon, na meg be is volt durranva :P ) , ma egész nap szoptattam - volna. De ma már csak nyammogott rajta sokszor. Létezhet az, hogy egy nap után már cumizvara van? S okozhatja ez azt, hogy lecsökken a tejmennyiség? Most este csak 30g-ot evett :(. Próbáltam etetés után fejni, de már egy csepp sem jött. Mitől lehet ez? Mit csináljak, hogy újra normális mennyiséget tudjak adni a kicsimnek?

2014. jan. 2. 21:32
 1/2 xStefix ***** válasza:
100%

Igen, arra hajlamos babánál akár egyetlen alkalom is okozhat zavart, sajnos.

Igyekezz ezután minél többet (igénye szerint) szoptatni és sokat test(bőr)kontaktusban lenni a babáddal, hogy újra ráérezzen a szopi ízére. Legyél türelmes vele és magaddal szemben is, hogy újra megtanulja, hogy a cici az ő igazi helye. :)

És lehetőleg kerülj minden mást, ami nem te vagy, akár étel-ital, akár eszköz.

2014. jan. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

igen, ugyanis a cici tejtermelése igazodik a babához... ha a babám nem 3 órát, hanem 5-6 órát hagyott ki az evések között (főként mikor először nagyobbakat kezdett aludni éjszaka) akkor a túltelítődés elmúlt 1,5-2 nap alatt - tehát igazodott.

aztán ugye a növekedési ugrások - 1-2 napig állandóan szopizik a baba, aztán abba marad a "maraton" és ugye ez azt jelenti, hogy növekedett a tej mennyiség.

szóval lehet 1 nap cumival való etetés az ok, mert a mellszívó nem a baba szája - másképp működik, illetve a cumi meg könnyű eset a cicihez képest, a cumiért nem kell annyit küzdeni, mint a ciciért...


a megoldás - FELEJTSD EL A CUMIT. lehet, pár nap nehéz és aggódással teli lesz (vajon eszik eleget, nem éhes-e, nem fog fogyni) de nem kell aggódni, bírni kell türelemmel, helyreáll a rend. I(jól ki van ez találva, ahogy szoktam írni, már rég kihalt volna az emberiség, ha ez nem működne jól) :)

2014. jan. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!