Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » El kell választanom majd a...

El kell választanom majd a babámat?

Figyelt kérdés
Ha teherbe esem a második babámmal, az első pedig még szopizik, akkor el kell őt választanom? Azért merült fel bennem ez, mert ugye a szülés után mindig azt halljuk, hogy a szoptatás méhösszehúzódásokat eredményez. A méhösszehúzódásoknál pedig félő, hogy kilökődik a megtapadt petesejt. Jól tudom?
2014. jan. 17. 23:03
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Én biztosan abbahagynám a szoptatást, egy percig sem kockáztatnák!
2014. jan. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem, nem okoz olyan mértékű összehúzódást főleg nem a korai terhesség idején. Én végig szoptattam a terhesség alatt és után is mindkettejüket, még a szülés napján is, egyáltalán nem könnyítette meg a tesó útját, a szoptatás okozta összehúzódás, 26 órán át vajúdtam, 41+3 hétre szültem ;)


szóval nem lett koraszülés sem


Persze a dokiddal érdemes konzultálnod, de normál lefolyású terhesség esetén ez nem gond (nekem ráadásul mellső fali lepényem volt, de így sem okozott problémát a szoptatás)

2014. jan. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Kedves 2. válaszoló: Nálatok segített a nagyobbik babádnak, hogy megmaradt a szopi? Hogy nem sajátította ki a kis jövevény.

Nekem ezért lenne szimpatikus a tandemszopi, úgy hátha a minimálisra lehetne redukálni a tesóféltékenységet.

2014. jan. 18. 22:22
 4/4 anonim ***** válasza:

Biztos segített, de ennek ellenére megy a masszív féltékenykedés, de hát ez a természetes, nem tudom, nélküle mi lett volna. :D


Azt láttam, hogy amikor kérte és engedtem, akár egyszerre is, az megnyugtatta, ugyanúgy h ha "belefért " ő is az ölembe, ár attól jobb. A nagy most 3, a kicsi 8 hónapos. De így a dackorszak közepén nem csoda, ha nem minden zökkenőmentes.


HA csak adokid szerint nincs egészségügyi kockázata, szerintem bízd az elsőre, mikor hagyja abba a szopit ;)

2014. jan. 23. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!