Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha szoptatom a babámat, akkor...

Ha szoptatom a babámat, akkor tilos cumit adni neki, mert összezavarja?

Figyelt kérdés
Egy hetes a babám, szoptatom. Nagyon ügyesen szopizik, eleget is, legalábbis eddig így néz ki. De sokat lenne cicin csak azért, hogy cumizzon, nem is rendesen szopja, csak a szájában van, ilyenkor már nem is eszik. Ha ilyenkor leteszem, akkor viszont sír, és cuppog. Ha kap cumit, akkor megnyugszik. Ártok ezzel? Így tényleg el fogja felejteni, hogyan kell szopnia? De egész nap nem lehet a cicimen, így is érzékenyek már a bimbóim a napi 8*legalább 30 perces szoptatástól. Édesanyám szerint nem gond a cumi, de a kórházban kifejezetten tiltották, mert nem fog tudni szopizni a baba.
2013. okt. 10. 10:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Én is így csináltam,az enyém is folyton a cicin lógott volna,2 hétig bírtam,aztán vettem egy cumit,és mikor már nem evett sunyiban kicseréltem a cicit cumira.Így nem kellett egész nap ott feküdnöm mellette....és 17 hónapig szoptattam!Szóval használd nyugodtan.
2013. okt. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Párhetes babáknál már nemnagyon szokott cumizaravt okozni a cumi, inkább pár naposaknál. Én adnám neki a helyedben, úgy látszik, hogy igényli.
2013. okt. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Én cumiellenes voltam, a babám szopott, rövidesen megtalálta az ujját. Riogattak, de ez szerintem természetes, mármint az ujjszopás. Fél évesen leszokott róla, két és fél éves koráig szoptattam. Néhány hét alatt megszoktuk egymás ritmusát, örülök, hogy így döntöttem. Nem használtunk cumisüveget sem, az anyatej a szomját is oltotta, ha mégis szükség volt valami folyadékra, arra a kiskanál és a pohár tökéletesen megfelel a kezdetektől.

A cumi egy mesterséges dolog, amire a szülő rászoktatja, majd sokszor igen nehezen szoktatja le.

Lehet, hogy az én módszerem fárasztóbb volt, de megérte, szerintem legyél türelmes, néhány nap vagy egy-két hét, és kialakul magától.

2013. okt. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi már a kórházban is adtunk neki cumit, 3 hónaposan megunta, azóta nem cumizik (sírt ha a szájába tettük). Az ujját sem szopja. Biztos van olyan hogy cumizavar, de én még nem találkoztam vele. Sokat cicizett, de nem hisztizett ha nem cumizgathatott kedvére órákig.
2013. okt. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én se akartam cumit adni neki, viszont két hetes korában a férjem megelégelte és suttyomban amikor neki kellett ringatnia, adott neki. Azóta átalussza a gyerek az éjszakákat, úgyhogy ezt az elvemet egyből feladtam:) Most 5 hónapos, este már nem cumizik, szépen elalszik cicin. Csak akkor kap cumit, ha jön a foga, akkor 1-2 napig nagyon igényli (van már kint neki 2).
2013. okt. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 xStefix ***** válasza:

Hááát. Nézzük objektíven:

1) Ha adsz neki játszócumit, azzal azt reszkírozod, hogy esetleg megkavarodhat. Biztosat nem lehet mondani, de van kockázata. A szakemberek szerint 4-6 hetes korig kifejezetten nagy a technikai zavar esélye, mert kb. ennyi idő alatt tanul meg a baba ügyesen szopizni, és a te tested hatékonyan termelni. Utána már csökken ennek a valószínűsége, de az továbbra is fennáll, hogy esetleg kevesebb tejed lesz, mint kellene (= a baba nem tölt elég időt a mellen), illetve hogy idővel ellustul a babád a cicin. - És ugye az a fő gond, hogy nincs a babák buksijára írva, hogy érzékenyek-e a cumira vagy sem, így nem lehet előre látni, hogy okoz-e majd gondot. (Én azt javaslom, hogy ennyiben ne/se indulj ki mások gyerekeiből, mert minden baba más!!!)

2) Ha viszont nem adsz neki cumit, csakis szoptatod, akkor az ebből adódó problémákat teljesen lenullázhatod és nincs több ilyen jellegű kockázat.


Nos, én az eddigi sok saját és kevéske szakmai tapasztalatom alapján is azt mondom neked, hogy jobb kerülni a felesleges kockázatokat, ha módod van rá... Minden olyan módszer és eszköz, ami az igény szerinti szopit így vagy úgy "helyettesíti", egy sor problémát okozhat, amik aztán egymásba gyűrűznek... nem egy ilyen esetet láttam már. Ha gyakorlatiasan nézed, akkor jobb ezeket kikerülni, ha megteheted.


Az, hogy egy 1 hetes baba mellett érzékeny a melled, teljesen normális, bár elhiszem, hogy kellemetlen. De ez is azt jelzi, hogy a tested még nem szokta meg ezt a fajta igénybevételt és/vagy a babád sem überprofi még a szopiban. Te is látod, hogy ez most egy "érzékeny" korszak: nem biztos, hogy bele kellene kavarni egy plusz kockázattal.


És egy tipp: ha szeretnél egy kis pihit magadnak, bátran hordozd a babádat. Lehet, hogy már a tested közelsége is meg fogja őt nyugtatni és akkor a melled is jobban tud regenerálódni.

2013. okt. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!