Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Légyszi, ves. Se, gitsetek!...

Légyszi, ves. Se, gitsetek! Fáj a cicim! Mi lehet?

Figyelt kérdés

3 hónapos babámat szoptatom, nem fejek, csak ha érzem h kell.

A bal cicimet alulról ha tartom, megfogom belül olyan élesen fáj, fáj a tövénél is, már most oldalt is és sztem fölülről is fog, tehát lassan az egész, pedig tegnap óta maszírozom nagyon, szopizások után is (akkor olyan mintha nem fájna annyira), rendesen ki is fejem, de semmi változás, még mintha rosszabbodott volna is.

van ahol pici görcsöket érzek, van ahol olyan "csíkokat", gondolom azok a tejcsatornák, (máshogy nemtom leírni...)


Mi a fene lehet? nagyon meg vagyok ilyedve!!!


holnap megyek dokihoz, de nagyon félek!


2009. dec. 2. 19:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Begyulladtak a tejmirigyeid,irány a doki!!!
2009. dec. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is begyulladt a tejmirigy. A doki pontosan meg fogja mondani. Nem kell nagyon megijedni, ilyen előfordul, csak időben kell lépni, mert ha valaki elhanyagolja nagyobb baj lehet. Egy barátnőm felfogadott fejőnénit, ő masszírozta ki neki sokszor a mellét, mert neki is gyakran bedagadt és magának nem tudta úgy kimasszírozni. Esetleg próbáld meg, hogy meleg vizes borogatást raksz rá, vagy meleg vízzel zuhanyozod és utána próbáld masszírozni.


Jobbulást neked!

2009. dec. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen.már borogattam most szopi előtt.meg maszírozom is mint a kisangyal.

de félek nehogy nagy baj legyen, már várom h elmenjek a dokihoz.

2009. dec. 2. 20:35
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem a hűvös borogatás segített 2szer is. De óvatosan, a bimbót ne érje és ne sokáig.
2009. dec. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Csak azt a területet borogasd ahol kell mert nekem azt mondta a védőnőm hogy ha az egszet beborogatom elapadhat a tej nekem is volt ilyen ki kellett hívni a dokit mert 38,6 fokos lázzal ébredtem. Akárhogy fáj teljesen fejd ki ahányszor csak tudod egy nap akkor hamarabb elmúlik. Nekem semicillint írt fel a doki azt kellettt szednem. Szoptatni lehet, bár én abban a pár napban nem szoptattam lázas is voltam meg gyógyszert is szedtem, a lefagyasztott anyatejemet kapta.

Mielőbbi javulást!

2009. dec. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 xStefix ***** válasza:

Ha megpang a tej, akkor elsőként szoptass-szoptass-szoptass, aztán borogatás, masszír, fejés, miegymás. A baba tudja a leghatékonyabban kiszívni a "dugót".

Nekem 3x volt tuttikis gyulladásom lázzal, hidegrázással, végtagfájdalommal, de miután nekiestünk, néhány szopi után már számottevően javult a dolog.

Nem kell félni tőle, elég cudar dolog, de ha kezelésbe veszed, gyorsan elmúlik. Jobbulást neked!

2009. dec. 4. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!