Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Most akkor mit csinálok...

Most akkor mit csinálok rosszul? Bövebben lent

Figyelt kérdés

3 és félhós a babám,szerencsére szopiztatom,de valami nem stimmel!azt mondják,h beáll a kereslet-kinálat egy idö után,nekünk ekkora már be kellett volna,h álljon,nem de?a babám nem lakik jól egymellből,de van,h napvégén,este még 2mellem is kevés,pedig ott van a tejcsi a mellemben,de képtelen kiüriteni és a fejőgép se feji azt le!Lehet,h túl termelődik és be van állva?akkor most fejek vagy ne?félek,h ha nem fejek akkor nincs neki elég!hagyjam abba a tea ivászatát?lehet,h az a baj?Kész vagyok,h nem tudom,h mit csináljak?

köszönöm a válaszokat


2009. dec. 3. 15:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Próbálj kézzel fejni esteleg.Macerás, de tuti kijön minden , és ha esteleg tejcsomók lennének a melledben , aztt is ki tudod simítani. Elméletileg a fejéssel nem lesz kevesebb tejed, sőt, a mirigyek "izgatva" vannak arra, hogy a kiürült tejcsatornácskákba újra tejet termeljenek. Este azért van több tejed, mert az alvás nagyon jótékony a tejtermelésre. Tapasztalatból tudom. amikor volt még tejem , ha napközben nem is volt már elég, de éjjel mindkét cicim tele volt, és tudtam az éhségét ezzel is csillapítani.

2009. dec. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors választ!akkor hagyjam a gépi fejést és csak kézzel fejjek utána?mitöl állt be?hagyjam a teát abba?ezek szerint van tejem és túlserkent a teától és nem képes kiürülni,mert be van állva?
2009. dec. 3. 15:28
 3/7 anonim ***** válasza:
hát elméletileg a "túlserkent" tejcsinek kellene a legjobban kifele jönnie.... a teát ne hagyd abba, de próbáld meg kézzel fejni. A kézzel fejésnél figyelj arra, hogy nagyon tiszta legyen a kezed (gondolom ez alap) és először körkörös mozdulatokal simogasd a bimbóudvart, lazán , és a fejésnél se húzd mint a kecske ...it:), hanem szép finoman. Ha vannak ilyen kis gömbök a kezed alatt, ne ijedj meg, azok lehetnek a "pangó" tejszigetecskék. Ha van tejed, kézzel kell kifelé jönnie.
2009. dec. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget!Remélem,h bejön!Arra gondoltam,h kipróbálom az infrát hátha az is segít a csomók eltüntetésében!jó ötlet?
2009. dec. 3. 16:13
 5/7 anonim ***** válasza:
speciel azt nem tudom... de a kézi fejés nekem is segített. sok sikert, jó babázást+szoptatást!:)
2009. dec. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 xStefix ***** válasza:

Miből gondolod, hogy nem ürül ki az összes tej? Érzel apró csomókat, dudorokat?

A tejpangás és később az esetleges gyulladás rövid idő alatt igen fájdalmassá válik (ezt vesszük észre először), úgyhogy ha nem érzel fájdalmat és jól kürölírt göb sincs a melledben, akkor szerintem nincs szó arról, hogy nem ürül ki teljesen. Ill. csak azért, mert nem "lapul le" teljesen, még nem jelenti azt, hogy üres.

Szerintem inkább ugrásnál tartotok, ezért nem elég még a 2 mell sem egyszerre. Ilyenkor semmi extra teendőd nincs, csak szoptasd őt gyakrabban és pár nap múlva már érezhetően több tejed lesz. Ha gondolod, fejhetsz is, de ezt késő este az altatás után mondjuk 2-3 órával, ill. az első reggeli szopi után (amikor még nem eszi ki egyszerre az egészet) érdemes. A teát idd tovább nyugodtan, ha eddig nem tapasztaltad hátrányát.

2009. dec. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
abból gondolom,h olyan "nehéz" marad!Ahogy maszszírozom érzek pici csomókat is!Lehet,h növekedés ugrás van,de azt miböl tudom?fáj is a bimbim ahogy szívja!Akkor iszom tovább a teát!Köszönöm a válaszaitokat
2009. dec. 4. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!