Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Más is van aki nem szeret...

Más is van aki nem szeret szoptatni?

Figyelt kérdés

Objektíven tudom miért jó, nem kell erről meggyőzni. Van is tejem, szóval nem fogom abbahagyni, még csak 1 hónapos a baba, szoptatom amíg kell, nem is kap pótlást.

Inkább az érdekel, én vagyok-e az egyetlen ufó, aki ezt nem szereti? Az egyetlen jó benne az összebújás, de azt akkor is lehet ha nem eszik...


2014. febr. 15. 10:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%
én nagyon utáltam a szoptatást.végigbőgtem szinte.ugye ezt a baba is megérezte 1 hónapog játszottuk utána mondtam hogy nekem ennyi elég volt :(
2014. febr. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Én bevallom nem szerettem, de ebben szerintem az is közrejátszott, hogy egy fertőzés miatt rendkívül aluszékony volt a fiam, ezért az egész szoptatás arról szólt, hogy valahogyan tartsam ébren, így viszont 0% meghittség volt benne, mert állandóan csipkednem, csikiznem, húzkodnom kellett fülét, haját, arcocskáját, emellett relatíve hidegben kellett szoptatnom, mert attól éberebb a baba stb. Fejni egy ml-t nem tudtam, egyszerűen hiába próbáltam kézzel, géppel, nem ment, mert a tejleadó reflexem egyszerűen úgy nem indult meg. Így én őszintén megmondom örültem, amikor 3 hónaposan teljesen elutasította már a cicimet, mert egyszerűen a legtöbb szoptatás alatt sírtam, annyira kétségbeejtőnek láttam a helyzetet, mert amikor már kigyógyult a fertőzésből és éberebb lett, akkor meg sírt, hogy nem jön annyira a tej mint amennyire szeretné. Lehet, hogy hamar feladtam, de az a 3 hónap egyszerűen teljesen kikészített. Nem volt se éjjelem, se nappalom, mert állandóan tejet akartam varázsolni a cicimből, de nem ment.
2014. febr. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%

Második gyerkőc és másodjára sem vagyok oda érte. Persze mindent megteszek azért, hogy legyen tejem és tápláló legyen.

Mindig kifejem a maradékot, pótlást (tápszer) nem szerettem egyiknek sem adni.

A kicsi még csak 2 hetes lesz hétfőn, így vele nagyon friss még minden. Igaz, vele könnyebben is megy/ment a dolog, nem úgy, mint a nővérével.

Effektív nincs problémám azzal, hogy a mellemen "csüng" valaki - hiszen sokan emiatt irtóznak tőle -, hanem inkább a tehetetlenség, ami zavar.

Nem tudok mozdulni, valahogy mindig kényelmetlen a szoptatás, bármilyen pózban is próbálok elhelyezkedni.

Az éjszakázás nem izgat, egyszer ébred szerencsére. A nővére is ugyan ilyen volt az esti étkezéssel kapcsolatban.

Összebújás?! Hm .. én a nagylányommal sem vittem túlzásba ezt a kötődök a zsinórhoz dolgot. Persze babusgattam, de hagytam kibontakozni, hogy felfedezze a világot. A kicsivel sem lesz másképp.

Ettől nem érzem magam rossz anyának/szülőnek, hiszen a nagylányomnak én vagyok a minden. Ugyanúgy kötődik hozzám és ragaszkodik, mint az a gyerkőc az anyukájához, aki 0-24-ig anyucin lóg és csak a kezében/mellkasán/egyéb helyeken hajlandó nyugton maradni vagy megnyugodni.

Én spec. sosem ringattam őket. Altatás céljából sem. Maximum a kiságyba simogattam őket. Sosem aludtunk/alszunk együtt, kezdettől a szobájukban aludtak/aludnak.


Minden szeretett megkapnak, amit csak nyújtani tudok. De a szoptatás nálam egy nagyon "nem érdekel" téma. Szóval: rettentően hidegen hagy.


u.i.: a nagylányom 1 éves koráig szopott, utána abbahagyta.

2014. febr. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi, akkor nem vagyok egyedül ezzel :)

Részemről megy mindenkinek a zöld kéz, mert tuti jön majd valaki lepontozni :(

2014. febr. 15. 10:58
 5/11 anonim ***** válasza:
50%
nekem meg semmi extra.imádom a kisbabám, én is összebújok ,ölelgetem,amikor kedvem tartja,de hasonlóan az előző válaszolóhoz-nem tartanám jó ötletnek,ha egész nap rajtam lógna-inkább tényleg nyisson a világ felé.akinek a cumit is elfogadja,annak tud a babája azzal cuppogni evés után.nekem mindkét gyermekem max 5-6 perc alatt végzett mindig,-nem ment rá az egész napom,volt idő sokmindenre.és ha láttam,h jól lakott-levettem a ciciről.jöhet a lepontozás..szóval,most is szeretnék olyan sokáig szoptatni,mint a kisfiamat anno,de az egészség,a jótékony hatása miatt
2014. febr. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 xStefix ***** válasza:
30%

Én nem vagyok érintett, de reagálnék arra, amit írtál, ha nem baj.

Azt írod, összebújni szopi nélkül is lehet, ez tényleg így van (szerencsére). Viszont a baba számára, ha ez az összebújás szopival együtt történik, szerintem sokkal meghittebb és megnyugtatóbb.

Nem meggyőzésként írom, mert valószínűleg te is tudod, hogy szopi közben a baba pontosan azon a helyen és olyan helyzetben van, ahol minden ismerős a számára: az illatod, a tested melege, a szívhangod. Ezek közül persze van, ami egy "sima" bújásnál is megvan, viszont a póz, a szívhang, a mell közelsége és illata nagyon különleges. Képzeljétek, a bimbó körüli Montgomery-mirigyek által termelt váladéknak (ami a bőr zsírozását végzi, ezzel védve azt), ugyanolyan illata van, mint a magzatvíznek - ezzel is "hívogatja" magához a babát és a pocakon belüli boldog időkre emlékezteti. :) (Ez nekem is új infó volt, amikor tanultam.)

És mindehhez jön még a szopizás élménye, ami semmihez sem hasonlítható élmény a babáknak.

Szóval minden afelé mutat, hogy ez jó legyen a picinek, sőt, a legjobb.


Persze elhiszem, hogy önmagában ez még nem mindenkinek elég, ill. az egyéni érzéseinket ugye nehéz lehet befolyásolni, ha valakinek komoly fenntartásai vannak. De talán ez is segít egy kicsit pozitívabb színben látni a szoptatást, mert sokkal többet ad a babának, mint csupán anyatejes védelem vagy akár csak egy összebújás.


Kérdező, számodra miért kellemetlen a szoptatás?

2014. febr. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon érzékeny mindkét mellem, volt hogy egyszerre berepedt mindkét mellmimbóm és hozzáérni is fájdalmas volt.

Én ezért nem szerettem.

2014. febr. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 xStefix ***** válasza:
Bocsánat az offért, de nagyon gáz szerintem, hogy egy kérdésen belül azt is lepontozzák, aki nem szeret szoptatni, meg azt is, aki sorolja a szoptatás előnyeit... Ez annyira nevetséges. Akkor most egyik sem "jó"? :)
2014. febr. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Sajnos az ilyen megosztó kérdéseknél mindig ez van... de hogy kinek szórakozás, én sem értem !?
2014. febr. 17. 02:29
 10/11 xStefix ***** válasza:
Tudom, nem is akadok már ki rajta, csak annyira gáz. :) Az oké, hogy vannak témák, amikben nem értünk egyet és összevissza húzogatjuk a többiek százalékait... nade itt pl. totál hülyén jön le, ahogy írtam is. Az se tetszik, aki hasonlóan érez, mint te (urambocsá, miért kéne mindenkinek rajongania a szopiért?), de az se, ha valaki leírja, miért jó (persze, mert nem volt válasz a kérdésedre - de akkor is a témához tartozik). Á. :)
2014. febr. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!