Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nem sikerül szoptatnom...

Miért nem sikerül szoptatnom a picikém?

Figyelt kérdés

Még csak 2 hetes a picikém, de kezdetektől nem elég neki a tejem. Már a kórházban pótolni kellett a 4. napon, mert 10 ml-nél többet nem tudott szopizni. A születési súlyát még nem érte el, pedig pótolom neki én is tápszerrel nappal (itatópohárral). Éjjel 60-70 ml tejcit tud enni, de nappal valamiért max. 40 ml van csak.

Annyira szeretném csak szopiztatni. Fejek is, de szinte semmi nem jön, max. 10 ml.

Tapasztalt anyukák írjátok meg, hogy hogyan csináljam?Mennyi ideig hagyjam a mellen például? Közbe be is alszik, de ha újra beindul a tejleadó reflexem, akkor újra nekiáll szopizni. Mennyi folyadékot kell inni? Érdemes különböző testhelyzetekben szoptatni? Nekem a bölcsőtartás a legkényelmesebb, a hónaljtartás nagyon nem "esik a kezemre".

Szedek homeos bogyót, teát, de nem veszek észre pozitív változást.

Légyszi adjatok tanácsot! Köszi!!


2014. márc. 10. 20:28
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem a potlassal minden el lett rontva, minél többet teszed cicire annál több tejes lesz, de mivel adsz tapszert igy nem cicizik annyit igy kevesebb a tej. Szinte semmi máson nem mulik, igeny szerint kell szoptatni, mérleget ki kell dobni es miben oke. A melleden annyit hagyd amennyit akar.
2014. márc. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
kérj segitséget szoptatási tanácsadótól. ök angyon prifik abban is hogy meghozzák a tejet és a babát is meg tudják tanitani helyesen szopni különbözö praktikákkal. Minden pózt ptobálj ki és igyál sokat akár 3-4 l-t. egyél tápláló ételeket, sok nönek scak akkor van teje ha jóval többet eszik mint kivánná. Alkohol mentes sör is sokaknak bejön.
2014. márc. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

A legfontosabb te egyél sokat, tartalmas ételeket, és igyál napi 2-3 litert.

Felejtsd el a tápot, óránként tedd mellre a picit, s az se baj ha egy órát szopik, ha bealszik keltsd fel. Akár egész nap lóg hat a melleden!

Nekem 2 mellből sosem tudott többet enni a fiam mint 60-80 gramm, de evett 1-2 óránként, így megette a mennyiséget, s hízott havi 1 kilót.

Most 9 hónapos, s még szopik.

2014. márc. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Amiket eddig írtak, plusz:

Felejtsd el a háztartást, szerezz srgítségrt vsgy fogadd el, ha vslaki felajánlja, pihenj sokat,bujjazok össze meztelenül a bsbával, a bőrkontaktus tejserkentő.

Ételek közül pld zabkása,grizes tészta.

Szoptatási tanácsadót kérdezz legalább telefonon.

Ne mérd csak max 3-4 naponta.

Csökkentsd fokozatosan a tápszert, egyszerre kb 10%- kal, a következő mérés után ha nem fogyott, újabb 10%, ha fogyott, akkor se növeld, csak vissza a 10%. Így lassan pár hét alatt el lehet hagyni, nekem sikerült.

A védőnő nem sokat tsnult a szoptatásról, tőle ne számíts segítségre.

2014. márc. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

mi három hétig voltunk kórházban a szülés után, mert a babám fertőzést kapott, ott aztán tömték tápszerrel (az idegeskedéstől a meglévő tejem is elapadt).

Hazajöttünk, egyből tápszer kellett, alig maradt tejem. Igaza van a többieknek, nekem is szoptatási tanácsadó segített végül (bár marhára nem hittem benne az elején), kiderült, hogy a baba sem tudott enni, meg én sem tettem jól mellre. lett egy frankó mellgyulladásom is...

Igény szerint kell etetni, akkor is, ha óránként kéri, meg minden evés után fejtem, akkor is, ha nem jött semmi. 3-4 litert iszok simán. Ne mérd, csak téged idegesít, ha nyugodt, alszik, akkor eleget evett.


Folyamatosan mindig tudtam így egy kicsit csökkenteni a tápszeren, már 4 hónapos, és még mindig anyatejes (ez nagy szó, mert tényleg alig volt tejem)

2014. márc. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Sajnos muszáj mérnem, mert a gyerekorvos kérése, mivel nem nagyon ment a súlya eddig. Nagyon nehéz szinte folyamatosan szoptatnom, bár tehetném, de van a kicsi mellett még 2 nagyobb gyerkőc is, óvodás és elsős, így max. délelőtt tudnék jobban ráfeküdni a szopira.

Én úgy látom, hogy jókedéjű, legalább 4-5 kakis pelus van egy nap, nem sír ha lerakom, mégse akar megindulni a súlya.

Megpróbálok még többet inni, azzal talán segítek egy kicsit.

2014. márc. 10. 22:03
 7/10 anonim ***** válasza:
hasolnló volt a gondom nekem is 9 hetes a fiam mostanra sikerültvisszahozni a tejem!mit tegyél:irány a bio bolt és görögszéna magot vegyél 2 teáAKnállAL áztas be 20 percre kb majd forró vízzel 1 liter kb. 10 percig hagyd ázni.idd meg a magokat mézzel kNzalva edd meg...nagyon hatásos annyi ejed lesz,hogy csak na!
2014. márc. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó. Szóval akkor 2 teáskanál magot 20 percig hideg vízbe áztatok,majd leöntöm róla a vizet,és 1 liter forró vízbe áztatom ismét és csak a magot eszem meg? Jól értettem?
2014. márc. 12. 17:55
 9/10 anonim ***** válasza:
megiszod a teát is ,és a magot külön megeszed,nem valami finom de a cél érdekében megeszem.....
2014. márc. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
a többit jól írtad igen, így kell készíteni
2014. márc. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!