Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van-e valakinek valami ötlete...

Van-e valakinek valami ötlete arra, hogyan tudnám leszoktatni a 17 hónapos lányomat a szoptatásról?

Figyelt kérdés
Most éppen újra babát várok szeptemberre és szeretném ha addig leszokna a ciciről. Már próbáltuk a sima tejet felforralva és kakaóval is, de nem hajlandó meginni. Megkóstolta, de azt mondta, hogy neki a cici kell inkább és eltolta az üveget.Még éjjel is cicizik, mivel velem alszik, de van olyan éjszaka, amikor szinte óránként akar cicizni. Előre is köszi a segítséget!
2014. márc. 14. 13:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell a tejet felajánlani helyette,mert akkor választási lehetősége van és tuti elutasítja.

Szép fokozatosan,először elveszed tőle azokat amik nem túl kardinálisak(mondjuk nappali szopik,esti,reggeli) aztán a végére amihez jobban ragaszkodik.

Nem egyszerű az biztos...

2014. márc. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Elmesélem, nálunk hogy volt, aztán vagy bevállalod vagy nem.

Én először az éjszakai szoptatást hagytam abba 1 éves korában. Természetesen sírt, de nem éreztem magam kegyetlennek, mert ottmaradtam mellette, ringattam, simogattam, énekeltem neki, csak cici nem volt. Nem volt egyszerű menet, néha nehezen aludt vissza, volt pár húzós éjszakánk az elején, de nagyon eltökélt voltam, így szinte nem is éreztem fáradtságot. Ezután már csak a reggeli és az esti maradt meg. Mindkettő megoldódott magától, az estit 17 hónaposan hagytuk el, mert akkor már csak szórakozott vele, a reggelit 18 hónaposan.

Egy ekkora gyereket teljesen felesleges cumisüveghez szoktatni. Nyugodtan adhatod neki a tejet vagy akármit pohárból. Az enyém nem is látott cumisüveget soha, 1 éves kora óta bögréből issza a tejet. De vehetsz csőrös itatót is, ha szimpatikusabb.

2014. márc. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!