Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Vizes a tejem. Hogy lehet...

Vizes a tejem. Hogy lehet ezen javítani?

Figyelt kérdés
2014. márc. 17. 10:44
 1/10 anonim ***** válasza:
23%
Egyél tápláló ételeket
2014. márc. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
11%
Igyál sok tejet, nekem ez használt.
2014. márc. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szoptatáskor nem szabad drasztikusan fogyózni! Normális ételeket kell fogyasztani és nem mértéktelenül, csak eleget.
2014. márc. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Van ún. első és hátsó tej, az első mindenkinek híg, fehéres-kékes, édes. A hátsó mindig akkor termelődik, amikor a baba a szomját már csillapította (kiszívta az első tejet), ez a sűrűbb, sárgásabb, tápláló.

És ezért meg kell már küzdeni a babának, kell "üresben" is szopizni, hogy induljon a tejleadó reflex.


Ha úgy érzed, hogy nem hízik megfelelően, vagy nagyon nyűgös, mert éhes marad (és nem a hasa fáj, vagy más zavarja), fejj egy kicsit elő.

2014. márc. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem fogyozok.orulok h elek.meg csak 3hetes.ahogy idom van eszek.a tejre azt mondta a vedono ne igyam..???pedig imadom.abbol vettem eszre h par napja masfel orankent ker enni es ahogy abbahagyja neha sir is.elotte pedig megnyugodott elaludt.egy hetig fejtem uvegbol adtam mert veres volt a bimbom.tegnap megint fejnem kellett mert mar fojt ki a tejcsi.es teljesen mas volt mint ket hete.vizesebb lett.hagytam allni egy orat es nem lett "zsirreteg" a tetejen.
2014. márc. 17. 11:07
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért van, mert a mell csak az első tejet tárolja, ahogy írtam fenn. Teljesen rendben van a tejed! :)

Tejet valóban nem javasolt sokat inni, jól mondta a védőnőd, mert fáj tőle a legtöbb kicsi hasa.


3-6 hetes és 3 hónapos kor körül úgynevezett növekedési ugrásuk van a babáknak, ilyenkor állandóan szopiznak, mert a megnövekedett igényükhöz így állítják be a tejmennyiséget (ez a kereslet-kínálat elve, minél többet kér a baba, annál többet termel a cici).

2014. márc. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2014. márc. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is növekedési ugrás. Az enyém, volt, h óránként evett olyankor. Adj neki amennyit, kér a tejnek nincs baja, az mindig olyan amilyen a babának kell.

A tejet azért mondta a védőnő, h ne igyál mert esetleg érzékeny lehet a baba. De ki kell tapasztalni, egy kicsit igyál és nézd meg, hogy reagál. Ha nincs gond, növelheted asszem napi fél liter a javasolt.

2014. márc. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

előző vagyok


A 7es linken lévő kérdés utolsó válaszadójának ez a hivatása, szóval nyugodtan hihetsz neki:-)

2014. márc. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 xStefix ***** válasza:

Még csak lelki hivatás, de lassan haladok. Köszönöm. :)

És igen, csak ismételni tudnám magam.


De azt is hozzáteszem, hogy az üveges etetést meg kéne próbálnod visszafogni, mert esetleg cumizavar is lehet a vége... ha perpill még nem tudod, hogy pontosan mikor miért sír a babád.

Inkább szopizzon, amennyi csak belefér! Ha pedig aggódsz a bimbód miatt, akkor alaposan figyelj oda a jó mellrehelyezésre!

2014. márc. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!