Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha 12 mellem lenne, akkor...

Ha 12 mellem lenne, akkor 12-ből kérne?

Figyelt kérdés
Segítsetek, nagyon bepánikoltam! 3 hetes a babóm és megállás nélkül csak enne! Ott tartunk, hogy váltott mellből egymás után egy huzamban 4-szer kell megszoptassam, hogy jóllakjon! Ellenkező esetben ordít és cuppogja az öklét, nyammogja a száját, szóval éhes! Én csak azt nem értem, hogy elvileg a gyerek képes több tejet "csinálni" magának, de én azt nem értem, hogy hogyan??? Ha nekem X méretű a mellem (kicsi), abba nem tud csinálni tripla mennyiségű tejet, mert nem fér el benne! És most oda fogunk kilyukadni, hogy ahogy nő, majd 8-szor meg 12-szer kell megszoptatnom egy szoptatás alatt??? Jézusom, nagyon félek, nekem erre nincs energiám, se időm...
2009. dec. 17. 12:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, nem lesz ilyen! :))) A tej nagy része szoptatás alatt(közben) termelődik. A mell mérete és a termelt tejmennyiség között pedig nincs semmiféle összefüggés. Nekem is kicsi (75/B) normál esetben a mellem, mégis fél évig kizárólag szoptak a gyerekeim, utána meg még 2 éves korukig.. Mennyi idő után váltasz mellet szoptatás közben? Lehet, hogy nem szívja ki a zsírosabb hátsó részét a tejnek..Cumival próbálkoztál már? Lehet, hogy igazán nem is éhes, csak a szopási ösztöne hajtja... A gyerekre meg mindig kell időt találni :)) de ezt te is tudod.
2009. dec. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
csak cumizik :) nem éhes :)
2009. dec. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Van mérleged? Érdemes lenne utána mérni, mert volt hogy nekem csak 30-30-at evett, tehát mire összejött a 120 négyszer kellett megszoptatnom.

Aztán beállt ez is.

Nem tárolódik a tej a melledben hanem termelődik, ahogy szopik úgy TERMELŐDIK egyre több.

De ha nem akarsz kínlódni a szoptatással, van tápszer, adj neki azt. És akkor megoldódik a gond. Mert a szoptatás bizony ilyen, nem mindig megy egyszerűen. Sokan ezért választják inkább a tápszert.

2009. dec. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom is ezt csinálta. Már a kórházban "átvert" mindenkit. Azt gondoltuk éhes maradt, de tényleg csak cumizni akart utána. Kb. 3 óránként evett akkoriban, éjjel is csak egyszer kelt fel, tehát volt tejem.
2009. dec. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xStefix ***** válasza:

A tejtermelés úgy megy, ahogy előttem írták. A mellen cumizás pedig egyrészt természetes ösztön/igény ebben a korban (tehát nem ésszerű korlátozni), másrészt később nagyon megtérül, mert hozzásegíthet a hosszú távú szoptatáshoz.

Úgy látom, sok a fehér folt, úgyhogy ajánlok: www.lll.hu

2009. dec. 20. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!