Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Képtelen vagyok elválasztani...

Képtelen vagyok elválasztani a babámat?

Figyelt kérdés
Közel 1 éves a babám és éjjel-nappal szopik még. Már nagyon lefogytam, belebetegedtem a szoptatásba, orvos (is) javasolta, hogy eddig és ne tovább, DE mégsem tudom elválasztani, mert éjjel addig visít, amíg nem kapja meg, most éjjel 1 órát visított, mint akit ölnek és semmi más nem kellett neki (tea, víz) és miután megkapta és szopott, elaludt. Nappal is 5-6x kiköveteli, addig hisztizik, húzkodja a pólomat. Lelkiismeretfuldalásom is van mégis. Teljesen legyengült az immunrendszerem és mégis van tejem. Gyógyszert sem tudok szedni, pedig kellene. Attól tartok, ha nem lesz tej, akkor sem fogja abbahagyni a szopást. Tévedek? Meddig lesz így?
2009. dec. 20. 12:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%
2009. dec. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
59%
Ha most a végén megkapta amit akar, akkor legközelebb még tovább fog visítani. Ha neked fontosabb a gyerek... Ami persze hogy fontosabb de az ésszerűség határain belül (tehát nem úgy hogy közben magad teszed tönkre). Nedm lesz tőle semmi baja ha sír, az életben nem csak jó dolgok vannak, és nem mindig kaphatja meg amit akar.
2009. dec. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 xStefix ***** válasza:
68%

Én azt kérdezném, hogy miért fogytál és betegedtél meg, miért gyengült le így az immunrendszered? Csak a szoptatás viselt így meg vagy valami más miatt? Mert ha az előbbi, akkor az elválasztás sem fog pikkpakk segíteni. A szoptatás mellett is fel tudod magad erősíteni/hízlalni, ha az a gond.

És így a másik kérdés: az egészséged a fő indok vagy az, hogy zavar a babád viselkedése és emiatt el szeretnéd választani? Nem mindegy, mert (én legalábbis) ennek fényében tudnék jó tanácsot adni.

2009. dec. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

A vérképem rendben van, mindenestül, még a pajzsmirigy is, a vas is. Amióta megszültem a babámat, fokozatosan fogyok, de az elmúlt 3-4 hónapban, amióta elindult, mászik mindenhova, azóta radikálisan fogyok. Segítség nincs, apa későn jár haza. Éjjel is többször kelünk a visítására, így kipihenni magamat sosem tudom. Szedek Elevitet, multivitamint, c-vitamint, gyümölcsöt is eszem, mégis fogyok. A bőrgyógyász javasolta, hogy hagyjam abba, mert iszonyat hullik a hajam (szedtem arra is vitamint-feleslegesen), a bőröm ragya, folyton ragya a bőröm, száraz a szám, nem érzem jól magamat a bőrömben.

Igen, nekem már ez egy kicsit sok, hogy élő cuminak használt a gyermekem.

Hülyére vesz, van amikor negyedóránként jön oda játék közben, és húzogatja a pólómat, amíg nem kapja meg, addig nyűglődik, hisztizik.

Nem akarnám azonnal abbahagyni a szoptatást, de max. napi 3-4 re lecsökkenteni, mert ez a napi 8-10 nekem sok.

Félek, hogy mi lesz félév múlva, amikor nyár lesz és értelmesebb lesz a babám, akkor az utcán is bekapja???

Mitévő legyek? Akaratos, kitartó baba.

Gyenge vagyok. És halálfélelmem is van, mert többször megharapott a 8 fogával:((((

2009. dec. 20. 16:46
 5/13 A kérdező kommentje:

A másik fő ok, hogy nem eszik mennyiségileg sokat. Fél üvegnyi babakaja, az már nála mennyiség.

Azaz a cicizéssel megnő a vércukorszintje és ez elveszi az étvágyát.

Ezt a gyermekorvos mondta, hogy ezért nem hízik és csökkentsem le a szoptatások számát.

Azt nem mondta, hogy hogyan.

Nincs 9 kg. Közel 4 kg-al született.

2009. dec. 20. 16:49
 6/13 anonim ***** válasza:
56%

Szia, először is válts gyerekorvost, mert ez rossz tanácsokat ad neked.

Szerintem ne aggódj azon, mi lesz fél év múlva, az még bőven odébb van. Lehet, akkor már nagyobb mennyiségű egyéb folyadékot, táplálékot fog enni.

A gyerek tudja, mi a jó neki, még fontos neki az anyatej.

Amikor szoptatod, elég sok ideig szoptasd, hogy a hátsó, zsírosabb tejet is megkapja, ne csak a szomjoltó, hígabb tejet, ami először jön a mellből.

Nekem a babám mellettem alszik, hogy este ne kelljen kikelni az ágyból, amikor szopizni akar. Igy jobban ki tudom pihenni magam, mintha külön ágyban aludna. Te is tehetnél így. Házaséletet meg lehet a másik szobában élni, amikor a baba alszik.

Ja, és amíg a baba szopik, te ehetsz egy szendvicset, ihatsz ásványvizet, olvashatsz, tévézhetsz, nem kell cuminak érezned magad.

2009. dec. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%

Bocsi, de az senkit sem zavar, hogy ebben tönkre megy az anya? A gyerek tudja mi a jó? Amikor kiskoromban egy egész zsák édességet akartam megenni akkor én tudtam mi a jó vagy csak extra hülye gyerek voltam? És ha tudja is mi a jó, azért nem kell feláldoznia magát a gyerek miatt! Egyiket sem fogja érdekelni nagykorában, hogy "bezzeg én ezt tettem érted, te meg itt hagysz". és különbenis addig nem tud az ember másokat boldoggá tenni amíg saját maga nem érzi magát jól.

Szerintem ne adj neki ha kéri! Előbb utóbb feladja. Egy ekkora gyereknek már nem muszáj szopnia. Én már az ilyen pólótépkedést túlzásnak tartom. Majd akkor éhesebb lesz. És nem lesz tőle baja ha sír. Mondd meg neki hogy miért nem lehet és nyugasd meg máshogy. Így csak arra neveled hogy ha sír akkor megkapja amit akar.

2009. dec. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Meg szerinted van neki ideje házaséletet élni ilyen állapotban ágyon kívül?
2009. dec. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Velünk alszik már 11 hónapja:((((

Most éjszakánk is maga volt a pokol:(((

Üvöltve kel és visít, mint a fábaszorult, könnyek nélkül, egészen addig, amíg nem kap cicit.

Mit csináljak? Nem hagyja abba a sírást, a ciciig. Mi pedig már annyira fáradtak vagyunk, hogy egy idő után feladom és az is zavar, hogy a szomszédok ezt hallják és én sem örülnék egy ilyen szomszédnak.

Méghacsak simán sírna, de NEM, a kristálypoharak berezonálnak a dobhártyámmal együtt. Szinte kék már tőle. Cici után csend van.

Kedves utolsó előtti és utolsó (azaz ugyanaz)teljesen igazad van, az elmúlt 11 hónap alatt 1x, azaz EGYETLENEGYSZER voltunk együtt a párommal.

Ő is hulla, nemcsak én.

Mi lesz így velünk?

Tudom, következetesség, de aki nem éli ezt át, annak fogalma sincs, hogy mennyire akaratosan követeli a fiam a cicit.

Egyébként reggel, mintha semmisem történt volna, nevetve kell, persze a hálóingemet egyből elhúzza és kiszolgálja saját magát.

2009. dec. 21. 10:36
 10/13 anonim ***** válasza:
75%
Légy egy kicsit határozottabb a gyerekkel, ha kéri nem kap, kap cumit, kiflivéget, de a melledet ne add oda neki mert akkor sose tudod leszoktatni és még az oviban is kérni fogja. Most magadra kell gondolni hogy neked mi a jó, főleg ha már az egészséged is a kárára megy. Légy vele drasztikus. Ne az legyen amit ő akar most nem.
2009. dec. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!