Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Azok az anyukák akik fejéssel...

Azok az anyukák akik fejéssel próbálják növelni a tej mennyiségét hogyan csináljátok?

Figyelt kérdés

Minden etetés után lefejitek teljesen üresre mindkét mellet? Mit csináltok vele? És ha nem telik meg mire a baba újra kér akkor hogyan adjátok a babának a lefejt tejet? cumisüveggel nem zavarja össze?


Bizonytalan vagyok hogy elég-e a tejem, megnéztem hogy jön-e még tej a mellemből szoptatás után, mert a babám nem akart szopni, és nyügösködött, azt hittem azért mert nem jön már tej, vagy nem olyan erősen jön már és elfáradt, de valamennyi jött, és azt próbáltam cseppentővel odaadni neki de nem kérte... 3 hónapos


2009. dec. 20. 15:32
 1/1 anonim ***** válasza:

A fiam szintén 3 hónapos. Ha mindkét mellből eszik, akkor mindkettőt lefejem evés után "üresre", de nem sok jön már belőle olyankor, max 20ml a kettőből, de van, hogy annyi sem. Ha csak az egyikből eszik, akkor csak azt fejem le.

Nekem is van, hogy az egyik mellen elkezd nyűglődni, eleinte én sem tudtam, hogy miért, mert mikor megnyomtam, még jött belőle. Aztán lefejtem, már ami jött még belőle, és rájöttem, ha 10 perc alatt 10ml-t tudok lefejni, akkor neki nincs türelme hozzá, hogy éhesen "küszködjön" vele. Átteszem a másik mellre is, ha elfogadja, akkor még éhes. Ugye a "friss" mellből megintcsak gyorsabban jön. Így tuti, hogy jóllakik, mert akkor már nem nyűglődik, hanem vigyorog, ha jóllakott, vagy bealszik.

Annyi termelődik, mire újra kér, amennyi kell, mégha 2 mellből is kell adni neki.

A lefejt tejet nem adom neki oda, az megy előbb a hűtőbe, majd a fagyóba. 1 hónap alatt már 1 litert sikerült lefagyasztanom. Tudom, hogy nem sok, de több, mint a semmi. :)

Ja, és az én kicsikém nem kel éjszaka enni, 8tól alszik hajnal 4ig, úgyhogy miután este evett, lefejem mindkettőt, függetlenül attól, hogy evett e mindkettőből, majd 1,5-2 óra múlva megint lefejem mindkettőt. Hajnalra, mire felébred, már feszít nagyon.

2009. dec. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!