Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 5 hetes kislányom mindig...

5 hetes kislányom mindig cicizne! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mióta rendesen van tejem,szóval szinte az elejétől kezdve rengeteget eszik. 1 hetesen volt,hogy 160-at is megevett és ez most is így van.Aztán persze állandóan büfizik.Tegnap reggel is megevett 130-at,aztán kb fél-1 óra múlva megint kérte,adtam neki,mert azt hittem csak cicizni akar mert álmost,de még evett mellé 70-et és ébren maradt..egy óra múlva megint kérte.. Aztán nem alszik 2 órát sem,megit arra kel,hogy éhes.Megetetem ahogy felkel és van,hogy 1 óra sem telik el,már megint kérné a cicit.Ahogy letenném az etetések között a pihenőszékbe,vagy a kiságyba (mikor már úgy látom,hogy majdnem elalszik,csak akkor a kiságyba) megint nyugtalan,cicizne..3470 g-al született és most 4710,pedig csak a hét elején érte el a 4 kilót.Az esték eddig jól teltek,2x kelt,mindig visszaaludt,kivéve 2 napja,mert akkor aa második kelésnél alig akar visszaaludni.

Félek,hogy nagyon el fog hízni! Egyik ismerősünk kislánya 4 hónaposan 8,5 kg ,nem tudja azokat a mozgásokat,amiket egy ilyen korú babának kellene csinálni,mert túl duci.Tornára kell járnia.

Tudom,hogy ha megnő,az anyatejes baba nem lesz duci,de most még ez miatt a mozgásfejlődés miatt féltem a kislányom,hogy Ő is dödölle lesz! Mit tehetnék,hogy ne kérje annyiszor a cicit és ne egyen ilyen sokat? Vagy ez a normális mennyiség?



2014. ápr. 12. 15:44
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem ne aggódj miatta, az anyatejesek néha ilyenek.

A mozgásfejlődés ettől nem függ. Az én fiam is 4 hónaposan 8 kg volt, mégis csinált mindent, még talán kicsit korábban is mint "kell", és ránézésre nem kövér, hanem nagy (hosszú is).

Ne agyalj ezen, szerintem ne is méregesd, meglátod, majd szépen lelassul a növekedése.

Boldog babázást kívánok! :)

2014. ápr. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
77%

nem a súlytól függ szerintem.

a fiam 4 hónaposan 6 kg volt, ő még alig csinált valamit, a barátnőm babája meg majdnem 8, és ő meg már forgott hasról hátra és vissza.

tornára nem a súlya miatt kell járnia, hanem azért, mert kicsit kötöttebbnek találták az izmait, ezzel javítják szerintem. De ez megint csak nem súlyfüggő

2014. ápr. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
42%
talán azért kéri a cicit állandóan mert szomjas. az egyik ismerősöm azt csinálja hogy teát ad neki kb 2 hónapos a kislány. de eszik is rendesen, de akkor sem csüng a cicin félóránként. kérdezd meg erről a védőnőt. a
2014. ápr. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Adtam neki már kiskanállal (cumisüveget sem fogadja el) babavizet,de utána is kérte a cicit.Tehát ez is kilőve.

Védőnő mindig azt mondja,hogy "Nem kell neki többet adni,,2-2,5 órát bírjon ki cici nélkül" ,de ha egyszer nem bírja ki ,akkor nekem hiába mondja.Nem szeretném elrontani,de szeretném,ha a bizalom meglenne közöttünk,hogy tudja,hogy számíthat rám,ha kellek neki., Persze azért mindig próbálom húzni az időt és nem mindjárt mellre teszem,de a vége úgy is cici.

2014. ápr. 12. 16:32
 5/32 anonim ***** válasza:
45%
Cumit nem próbáltad?
2014. ápr. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Csalócumi nem kell neki
2014. ápr. 12. 17:03
 7/32 anonim ***** válasza:
44%
Többfélét is próbáltál? Mert a mi fiúnknak sem kellett sem az avent-es, sem a nuk-os, de a mam-osra kapásból rácuppant.
2014. ápr. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
4 féle cumit próbáltunk ,de egyik sem kellett neki.tejet is cseppentettem rá neki,hátha,de akkor sem. Kijukasztottuk őket neki,hátha túl kemény neki,de úgy sem kell. Fintorog,megakar fulladni tőlük,pedig még be sem rakom a szájába teljesen.
2014. ápr. 12. 17:08
 9/32 anonim ***** válasza:
59%

Lehet nem leszek túl népszerű..de én szoptatnám,mikor kéri..igényli,ennyi.A kislányom 3350-el született,3150-ig esett a súlya,4 hetesen 4370gr volt(kéthetesen konkrétan már többet szopizott,mint a nagyobbik lányom 3hónaposan)..azóta is kitartóan hízik,1-1,5kilót...Most lesz 3 hónapos,szerintem már több,mint 6 kiló.kb 5-6 hetes korban van egy növekedési ugrás is,nálunk is többször kérte a cicit,kb. egy hétig tartott.

A "kicsi" lányunk sincs lemaradva mozgásban,ugyanannyi idősen emelgette a fejét,tartotta meg,mint a nővére...Szerintem forogni is kb. 3 hónapos korára megtanul(még egy hét van addig,de már csak nagyon kevés hiányzik neki hozzá)

Szóval ha függetleníted magad a védőnőtől,barátnőtől,mindenkitől..TE mit érzel?szüksége van a cicire?Ha erre igen a válaszod,akkor bízz magadban.

2014. ápr. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
57%
Valoszinuleg novekedesi ugrasa van, ne izgulj nem tart sokaig. Hagyd, h annyit egyen amennyit akar csam igy tudja felnovelni a tejmennyiseget annyira amennyire ezentul szuksege lesz. Az en lanyom 3400al szuletett egy hosan volt 4620g, most 3,5 hos es 7070g, nem duci csak jo husban van:-) ha beindul a mozgasa szel adanyos lesz. Nehogy mar most szon izgulj, h duci lesz....ez meg raer:-))) Etesd ha keri, o tudja mire van szuksege. Ja, es a lanyom ezzel a nagy sullyal siman forog hasra es hatra is, kinyomja a mellkasat is.
2014. ápr. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!