Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet, hogy nincs elég tejcsim...

Bea24 kérdése:

Lehet, hogy nincs elég tejcsim? A 10 napos kislányom fél óránként cicizne.

Figyelt kérdés
Van, hogy elalszik a cicin, elengedi, majd 10 perc múlva sír megint a ciciért. Szinte nem is alszik, hanem sír, éjjel is óránként kelek fel hozzá. A védőnő azt mondta, hogy adjak neki tápszert, adtam is, de utána megint csak sír. Nem tudom, mi tévő legyek????
2009. aug. 16. 18:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom 13 napos. Ugyanezért aggódtam én is. Én visszatettem cicre, ha kért még.

De én egyelőre még mérem evés előtt és után is, hogy lássam, mennyit evett. Nekem az egyikből mindig többet eszik mint a másikból, így tudom, hogy előbb fog kérni, ha kevesebbet evett.

2009. aug. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mi is mérjük evés előtt és után, hogy lássuk mennyit evett és a többit tápszerrel pótoljuk, de van, hogy nem fogadja el. Próbálkozok a fejéssel, de nem tudok sokat lefejni. Mivel tudnám elérni, hogy több tejem legyen? Iszom a laktoherb teát is.
2009. aug. 16. 19:10
 3/9 anonim ***** válasza:
53%
Én is mértem az elején, tényleg érdemes, mert látod, h nagyjából mennyit evett. Ha van tejed, ne adj neki tápszert, mert elválasztódik. Lény türelemmel, még csak most kezd enni :) Lehet, hogy azért sír mert téged akar. Ha nem fejlődik, hamar észreveszi doki, védőnő. Ilyenkor még hetente kell lássák (a 6. hétig). Sok sikert!
2009. aug. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

Tényleg ne adj neki tápszert, én elrontottam ezzel, egyre kevesebb lett a tejem, pedig nekem is a védőnő ajánlotta!


Ha elalszik a melleden, vedd fel büfizni, ezzel fel tudod ébreszteni, aztán tedd vissza újra, ha kell 3*, 4*, amíg tényleg jól nem lakik. Nálunk nehezen ment a büfi, volt, hogy 15-20 percet kellett várni rá, most már megvan a saját technikánk. Menni fog ne aggódj!


Tápszert, ha mégis adsz, csakis cicizés után, de inkább ne adj. Ha kell legyen óránként a melleden, előbb-utóbb beáll a kereslet-kínálat és annyi tejed fog termelődni, amennyit a baba igényel, és nem fog félóránként cicire kéredzkedni, de ne feledd: "amennyi tápszert ma adsz, holnap annyival kevesebb tejed lesz". És utána ezzel fogsz megszenvedni.


Boldog babázást és kellemes szoptatást!

2009. aug. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kifiam 7 hetes és még minding délután 2 óránként szopcsizik. Az első 2-3 hétben gyakran fél óránként is mellre kellett tenni. Volt hogy egyszerre csak 50 grammot evett, de 10 perc múlva még annyit. Sokszor 3 lépésben ette meg ami kellett neki. Elaludt, vagy büfizni kellett, esetleg kakálás miatt hagyta abba. Nagyon fárasztó, én is megijedtem. De megérte, mert még most is van elég tejcsi. Ja, és még most kezd a tejcsinek nőni a zsírtartalma majd, azért is eszik többször, mert kevés a zsír benne, a cukrot meg gyorsan feldolgozza. Meleg is van, ezért szomjas. Szóval szerintem nyugodj meg. Türelem, egyre könnyeb lesz.
2009. aug. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

19:49-asnak

Nekem az elején muszáj volt adni tápszert mert nem volt elég tejem és nem akartam éheztetni.

Sőt nem is akart mellből enni,csak a lefejt tejet ette meg.Most már 8hetesen szépen eszik mellből egyik napről a másikra rákapott a mellre.De ugyanúgy eszik cumisüvegből.

Nem igaz,hogy amennyi tápot kap a pici annyivel kevesebb lesz a tejed. Butaság,ha lefejed a maradékot egyre több lesz.Nekem annak ellenére,hogy az elején kevés volt és kapott tápszert....4hetesen már minden estetéshez meg volt a 160ml napi 800ml!!

SZÓVAL...szerintem nyugodtan.Én nem hagynám üvölteni mert idegileg is kifáraszt,na meg az óránkénti estetés szerintem nem normális dolog.Neked is gondolom kimerítő.

Ha 2,5óránál elöbb felsír mint ahogy evett(akár tápot) akkor nem azért sír mert éhes,csak közelségre vágyik vagy más gondja van.Ha ezt etetéssel,cicivel nyugtatod meg eg ördögi körbe esel. A mellbimbód szétázhat,majd begyulladhat. De te tudod. Ez csak az én véleményem.

Sok sikert!!

2009. aug. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! :)
2009. aug. 17. 11:16
 8/9 A kérdező kommentje:
Szívesen fogadom a továbbiakat is! :)
2009. aug. 17. 11:16
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia. Pedig igy az elején nagyon fontos hogy minden szoptatás után fejjél, mert ettől lesz több tejed. Bármennyi jön akkor is. Az elején még természetes hogy nem jön sok, de egyre több lesz. Én 6 hetes koráig fejtem és akkor lett annyi hogy nem kellett aggódnom hogy kevés. Addig én is idegeskedtem néha mert úgy éreztem nem elég. Legalább pár hétig csináld akkor biztos meglesz az eredménye. Emellett minden este ittam alkoholmentes sört, az is nagyon jó a tej növelésére. Előtte utáltam a sört, azóta rászoktam, már minden este kivánom. :-)

Nekem is mindig elalszik szoptatás közben, ilyenkor beteszem az ágyába, 1 perc múlva felébred és ráeszmél hogy egyedül hagytam. Igy sok időt spórolok.

2009. aug. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!