Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Fogászati kezelés után mikor...

Fogászati kezelés után mikor lehet újból szoptatni? Sürgős választ kérek!

Figyelt kérdés

Ma reggel 9-kor húzták ki a fogamat. Mennyi idő alatt bomlik le az érzéstelenítő hatása, hogy szoptathassam a picit? Az orvos szerint várjak 24 órát, mások szerint nem kell.

Aki pontosan tudja, kérem írjon!!! SOS



2014. ápr. 14. 10:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
33%
Tehat az itt írogato laikusok véleménye szemben az orvos szakértelmevel.... Aha..... Okos anyuka, gratulálok.
2014. ápr. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Van olyan érzéstelenítő, amit kaphatsz szoptatás mellett is. Ha a fogorvos azt mondta, 24 órán belül ne szoptass, valószínűleg nem olyat kaptál.
2014. ápr. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

a fogdoki tudja a legjobban, milyen szert adott be, tehát ha azt mondja, hogy 24 óráig ne szoptass, akkor ne.

és szerintem rá hallgass, itt úgyse tudja megmondani senki, mit kaptál :)

2014. ápr. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy a fogorvos azt mondta, hogy ő nem tudja pontosan, ezért ő mindenkinek azt javasolja ilyenkor hogy ne szoptasson, de kérdezzem meg a védőnőt, hogy mennyi idő alatt ürül ki az érzéstelenítő a szervezetből.

A védőnő azt mondta, hogy hát szerinte 3-4 óra elteltével már nyugodtan szoptathatok.

Kedves 1-es, kritizálni könnyű, de az nem segítség.

Azért tettem fel a kérdést, mert mind a két szakember bizonytalankodó választ adott, amely engem nem nyugtatott meg, és arra gondoltam, biztos van köztetek olyan, aki konkrétan szoptatás alatt fogat húzatott, és konkrétan meg tudja mondani mikor szoptatott utána először. Nem laikusok véleményét vadászom, hanem annak a tanácsát várom, aki volt ilyen helyzetben mint én.

Köszi!

2014. ápr. 14. 11:29
 5/13 A kérdező kommentje:
Ja, mert ha nem muszáj, nem várnék 24 órát, mert az 5-6 szoptatás, jó lenne már hamarabb, de a védőnő is bizonytalankodott, a fogorvos meg meg is mondta, hogy ő nem tudja, hát akkor ugyan milyen szakembert kérdezzek még meg?
2014. ápr. 14. 11:33
 6/13 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

nekem ugyan nem húztak fogat, csak gyökérkezelés volt, de ott mondta a fogdoki, hogy ilyen és ilyen szert adott, ettől szoptathatok azután, ahogy az érzéstelenítő kimegy a fogamból.

Vannak olyan szerek, amiket pl. kismamáknak is adnak, mert csak helyileg hat, ergo nem kerül be sehová. Amikor terhes voltam, és műtötték a fogamat, akkor direkt ilyet kaptam.


de ezt tényleg csak a fogdokid tudja, a védőnő se mondhat(na) konkrétumot azért, mert nem tudja, hogy melyik érzéstelenítőt adta be a fogdoki.

2014. ápr. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én is így voltam, mint a 3-as. Mondtam a fogorvosnak, hogy szoptatok, ezért olyan fájdalomcsillapító injekciót kaptam, ami után szabad szoptatni. Ha a fogorvos nem tudja, hogy milyen szert adott, akkor más sem tudhatja...
2014. ápr. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Aha. Ez gáz. Nem tudom milyen érzéstelenítőt kaptam, de azt sejtem, hogy ennek az orvosnak ez az egy fajta van, mert különben mondta volna.

Akkor biztonságosabb, ha tényleg várok még, túléljük valahogy...

2014. ápr. 14. 11:40
 9/13 A kérdező kommentje:
És köszi a gyors válaszokat, inkább várok akkor egy napot, ha már így jártam!
2014. ápr. 14. 11:42
 10/13 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy így jártál. Ebben az egy napban fejj minél többet, nehogy aztán probléma legyen a mennyiséggel vagy begyulladjon a melled!
2014. ápr. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!