Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ez normális, hogy lassan egy...

Ez normális, hogy lassan egy éve nem szoptatok, és még mindig?

Figyelt kérdés
4 hónapos volt a kisfiam, amikor elkezdett csappanni a tejem. Egy ideig még szoptattam, amennyit tudtam a hozzátáplálás mellett, de 6 hónapos korára már egy étkezésnyi sem volt, így abbahagytam a szoptatást. Most 16 hónapos, és fürdésnél megnyomtam a mellem (mert mindtha valami fehér lett volna a bimbómnál), és jött belőle valamennyi. Mind a kettőből. Ez meddig normális? Mikor ürül ki teljesen? (már a melleim mérete is a régi-kicsik)

2014. ápr. 15. 11:16
 1/9 porcukormókus ***** válasza:

Nem tudom, de nalam is ez van. Pont tegnap furdesnel neztem..

A kisfiamat 6honapos koraban el kellett valasztanom egyik naprol a masikra. Nem volt gond, szinte problema nelkul elapadt a tejem. Ennek pont egy eve, es meg mindig jon valami, de szerencsere nem sok.

2014. ápr. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

én is már több, mint egy éve nem szoptatok.

de ha valami meghatót csinál a kisfiam, vagy csak anyásan hozzámbújik, még mindig érzem, hogy jön egy-egy csepp.

szerintem ez normális :)

2014. ápr. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 xStefix ***** válasza:

Ha nincs egyéb zavaró tüneted, nem fáj, nem kellemetlen, nem magától folyik (folyik, nem csepeg) stb., akkor valószínűleg rendben van.

Gyakori, hogy még ennyi idő után is termelődik egy pár cseppnyi tej, mintha a testünk nem felejtene... :)

2014. ápr. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 porcukormókus ***** válasza:
Bocsi az OFFert, a kerdesem csak elmeleti, DE: ezt a par cseppet akar vissza is lehetne "szaporitani"?
2014. ápr. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, rendszeres fejéssel, és ha van fejőgéped. Van párod? besegíthet ős is.
2014. ápr. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 xStefix ***** válasza:
100%

Elméletileg igen.

A közhiedelem szerint általában 40 nap, amíg teljesen elapad a tej, tehát ezidő alatt igen valószínűen vissza tud jönni. Viszont szakmailag nézve nem lehet ilyen limitet mondani, mert ha rendszeres inger éri a mellet, akkor jó eséllyel tulképp bármikor újra fel lehet növelni a mennyiséget. (Lásd azt az esetet, amikor soha nem szült nők is tudnak /legalább részben/ szoptatni.)

Azt biztosan lehet mondani, hogy minél közelebb vagyunk a szoptatás befejezésének idejéhez, annál könnyebb újra visszaállni a szoptatásra, tejtermelésre; illetve általában annyi idő kell a tej újra-felszaporításához, amennyi idő alatt leapadt a mennyiség. De az is igaz, hogy nem biztos, hogy sikerül így elérni a kizárólagos anyatejességet.

Remélem, érthetően írtam...

2014. ápr. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 porcukormókus ***** válasza:
Persze, koszonom! :)
2014. ápr. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit porcuki :) Legyen szép napod és sok tejed!
2014. ápr. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egy év elteltével már valószínűbb, hogy egyszerűen picit magas prolactin hormonszintről van szó. Ez szülés nélkül is viszonylag gyakori; lehet, hogy azelőtt is ilyen típus voltál, csak nem jutott eszedbe megnyomni. Állítólag nehezíti a teherbe esést, de ez is inkább csak egy tankönyvi adat, amire reeeeeeengeteg ellenpélda szaladgál a világban. :)))
2014. ápr. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!