Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi a véleményetek meddig...

Mi a véleményetek meddig szoptassak, ha nagyon kevés a tejem és fogínygyulladás miatt nem akar nőni a tejhozam? A babám 4,5 hónapos.

Figyelt kérdés

A tejkálvária a szülésnél indult vashiány és sok vérzés miatt. A nődoki azt mondta, hogy amíg nem jövök helyre, tejem sem lesz. Mikor kezdtem jobban lenni és a tejem is nőtt, fogínygyulladás kezdődött. Ezzel 3 hónapja küzdök, de nem javul, ezért fordultam orvoshoz. A fogdoki szerint a röntgen alapján nem régi keletű a probléma, de nyitott harapásom (38 évig nem volt vele komoly bajom) és a szoptatás miatt hiába kezeli, nem fog elmúlni rendesen.

A napi tejem kb 1 evésre lenne elég, hiába eszem a Motherlove-t. A védőnő szerint a gyulladás miatt nem nő a hozam. A manót tejmentesen kell táplálni, de úúútálja, ezért adnám és növelném a tejet ha menne. A gyerek napközben már nem akar szopni, inkább nézelődik, így nappal fejek és délutánra összejön egy féladag. Már kezdünk inni gyümilét és némi pürét is eszünk már. Minden este a szopi előtt és után mérünk a gyógyszertárból kölcsönzött mérleggel, képtelenek vagyunk állandó mennyiséget produkálni, ez kb 15-60ml. Korábban a nappali szopinál is szélsőséges volt az eredmény.

Én 1 éves koráig szoptatnék/fejnék, de így érdemes-e küzdenem?



2014. ápr. 22. 13:59
 1/4 anonim ***** válasza:
69%
Én addig fejtem, amíg tudtam, de amikor a napi fejéssel (2,5-3óránként fejtem) nem jött össze 60 ml akkor hagytam abba. Fiamnál 6 hónapig, lányomnál 11hónapig fejtem!
2014. ápr. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%

No, én a helyedben bevezetném a tejpépeket, kóstoltatnám a tápszereket, és mennék dokihoz, hogy gyógyítson meg. Nem csak a baba fontos, hanem te is.

Más jellegű eü dolog miatt voltam így én is. Ennyi volt a tejcsi, kész. Nem lesz semmi baja a babádnak. Ennyike tejjel sokra nem mész, ezért nem kellene aggódnod!

2014. ápr. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
69%

Egész napos fejés és van egy fél adag tej a babának?! Na, én itt hagynám abba. Amúgy is tápszeres, és őszintén szólva, nem hiszem, hogy ilyen "mellékhatásokkal" összejönne az, hogy teljesen csak anyatejet kapjon ezek után. Ha ez több, mint négy hónap alatt nem jött össze, ezután sem fog. A fejésre, méricskélésre szánt időt fordíthatod a kicsire is. Akkor te is meg tudnál végre gyógyulni.

Sose felejtsd el, az anyatej csak egy rövid ideig szükséges, de az anya egész életünkben kell!

2014. ápr. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xStefix ***** válasza:
46%

Ha általános választ írnék, azt mondanám, hogy minden cseppért érdemes lehet megküzdeni. Ha saját magamnak tenném fel ezt a kérdést, akkor ugyanezt mondanám. De hogy NEKED, a számodra hol van az a bizonyos pont, ahol úgy fogod érezni, elég volt, azt csakis te tudod. - És mivel nem vagyunk egyformák, nem is biztos, hogy annyira célravezető feltenni ezt a kérdést... De elhiszem, hogy ellentmondásos érzéseid vannak.


Viszont néhány objektív információt leírnék, ami talán segít megtalálni a saját döntésedet:

- Mivel egészségügyi problémád is van, érdemes lenne megkeresned egy laktációs szaktanácsadót is a problémáddal. Nem magával a "szoptassak-e tovább"-kérdéssel, mert erre ők is hasonlót fognak mondani, mint én; hanem azzal, hogy ez a te spec. gyulladásod VALÓBAN okozhatja-e azt, hogy nem nő meg a tejed. És akár igen, akár nem, mi mindent tudsz megpróbálni azért, hogy mégis növeld, hátha. (Ugyan te most csak a M. kapszulát említetted, de ezen túl még egy sor dolgot ki lehet próbálni, amik közül lehet, hogy lenne olyan, amit eddig még nem alkalmaztál. És a dolog ugye mindig ott kezdődik, hogy milyen a szoptatási ill. fejési gyakorlat... mert nem a tejserkentő szerektől lesz több a tej, legalábbis nem elsősorban ezektől.)

- Nem tudom, hogy az orvosod mit ért azalatt, hogy a szoptatás miatt nem is fog elmúlni a gyulladásod... de egy ilyen kijelentés minden kicsit is hozzáértőbb emberben alapból azt a gyanút kelti, hogy valószínűleg nem ért annyira a szoptatáshoz, mint kellene... De ami még fontosabb, hogy egy ilyen mondattal elég jól el lehet venni egy anyuka kedvét és motivációját attól, hogy tovább próbálkozzon. Ez pedig szakmai szempontból eléggé problémás (akár szoptatási szakemberről, akár egészségügyisről van szó). :( Szóval egy újabb érv amellett, hogy egy a szoptatásban valóban járatos emberrel is konzultálj.

- Ha a picidet tejmentesen szeretnéd és "kellene" táplálni, ez ismét egy újabb lépés afelé, hogy hathatós szakmai segítséget keress a tejszaporításhoz.

- És további adalék az is, hogy ha a babádnak valamilyen érzékenysége van (ahogy az előzőből sejtem), akkor pláne jó lenne, ha lenne elég tejed: nemcsak a tejmentesség miatt, hanem azért is, hogy arról is informálódj, hiteles forrásból, hogy ilyen esetben a korai (<6 hó) hozzátáplálás további kockázatokat hordozhat.(!) Vagyis, hogy éppen nem lenne célszerű megkezdened az etetést. (Bár gyanítom, hogy eddig a többség pont az ellenkezőjét javasolta.)

- És végül, ha 1 éves korig szeretnél anyatejet adni a babádnak, akkor - ilyen előzmények után és ilyen helyzetben - valóban szükséged lehet a támogatásra, hogy ez sikerüljön is, mert még nagyon az első felében vagytok....

Szóval többszörösen is azt gondolom, hogy laktációs szaktanácsadói véleményre, segítségre lenne szükséged; de természetesen te döntesz!

Itt találod őket: [link]

2014. ápr. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!