Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kereslet- kínálat beállítása....

Kereslet- kínálat beállítása. - így jól csinálom?

Figyelt kérdés
5 napos a kislányom, egy mellből jól szokott lakni(50-60 mililitert eszik alkalmanként) ilyenkor a másik mellből ( amelyikből nem szopott) annyit fejek, hogy ne feszüljön nagyon, és a következő etetés abból lesz. Így jól csinálom?
2014. ápr. 26. 07:12
 1/5 anonim ***** válasza:
En nem mertem fejni nehogy szaporitsam:-)
2014. ápr. 26. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez nem a kereslet-kínálat beállítása. Így egyre több tejed lesz. Ez jó, ha szertnél lefagyasztani. Ha csak annyit szertnél, amennyi kell, akkor két mellből adj neki. Kb tudod, mennyi ideig eszik, a fele köröl válts mellet. Így egyik se lesz tele. Ha meg későn váltasz és a másikból keveset eszik, akkor a következő etetést azzal kezd.
2014. ápr. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 xStefix ***** válasza:

Nem értem a második válaszolót... miért kéne két mellből szoptatni, ha egy is elég?!


Kérdező, szerintem tökéletes. ;) De a legbiztosabb, ha magatokat figyeled, ahogy a babádnak és a te testednek megfelel. (És úgy olvasom, hogy perpill igen.)

2014. ápr. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Igazából mindenki úgy csinálja, ahogy neki praktikus. Ha neki egy mellből jobb, akkor úgy kell csinálni. Csak azért javasoltam a kétmelles módszert, mert azt írta, hogy a kereslet-kínálatot akarja beállítani. Ha egy mellből jóllakik a pici, utánna még fejnie kell, mert feszül a másik, akkor ez fog beállni. Így majd mindig fejnie kell. Ha kettőből etet, akkor mindkettőnél annyi fog majd beállni, amennyi fogy.
2014. ápr. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xStefix ***** válasza:

Nem gondolom, hogy a Kérdezőnek akkor ezután mindig fejnie kellene a másik melléből is; de ez persze pl. hozamfüggő is lehet.

Ha most csak igény szerint és EGY KICSIT fej, épp, hogy megkönnyebbüljön, ahogy írta is, azzal lassan vissza fog csökkenni a másik mellében a termelés (de csak a szükséges szintre), és ezzel párhuzamosan elejét tudja venni egy esetleges elzáródásnak is. Szóval szakmai szemmel nézve pont, hogy ez az (egyik lehetséges és) ideális megoldás! :)

Ugyanez történik akkor is, amikor a baba elkezdi átaludni az éjszakát, de az anyuka pár napig éjjel-reggel szükség szerint fej egy keveset, hogy ne legyen belőle baj. Ha nem tartósan és nem sokat fej, akkor szépen visszaapad a tej a szükséges szintre; de ha folyamatosan és főleg mindig csutra kifejünk ilyenkor, akkor tényleg a megnövekedett mennyiséget lehet fenntartani.


Megjegyzem, szerintem kezdő anyukaként eleinte nehezebb lehet azt eltalálni, hogy mikor "szabad" már mellet váltani, hogy elkerüljünk egy másik lehetséges problémát, a túl sok elsőtejet... Úgyhogy innen nézve az első időkben lehet, hogy kényelmesebb és biztosabb, ha egy mellből szoptat valaki, ha az neki és a babának is megfelel. Aztán később úgyis gyakori, hogy kétmelles szopira váltanak az anyukák, mert az lesz az igény, a praktikusabb stb. - De persze ez sem szentírás, sőt, csak saját megfigyelés és vélemény. :)


Szóval csak ügyesen, Kérdező, ahogy neked kényelmesebb. Mindig arra érdemes figyelni, hogy megtaláld a saját utadat. :)

2014. ápr. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!