Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ötnapos kislányomat nem tudom...

Ötnapos kislányomat nem tudom szoptatni, több gond is van, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nagyon nehezen indult meg a tejem, ezért a kórházban már tápszert kapott és azzal is jöttünk haza. Mára azonban eljutottunk odáig, hogy tejet is tudok neki adni, igaz, nem sokat, de nagyon igyekszem. Medela Calmát használunk és minden etetés előtt megpróbálom szoptatni.


A fő gondom a következő: egyszerűen nem tudom mellre tenni. Nagy a mellem, nagy a mellbimbóm, az ő szája meg picike. Nem találunk olyan pozíciót, ami jó lenne, pedig próbáltam ülve, fekve, oldalt, talán csak fejem állva nem. Egyszerűen nem tud rácuppani, ahogy kellene.

Bimbóvédővel is próbálkoztunk, az egy kicsit segített, de folyton leesik (még ha megvizezem, akkor is).


A másik, hogy rettenetesen ideges, feszült, ha rá akarom tenni. Kapkod a kezeivel, csapkodja, forgatja a fejét és persze panaszkodik is. Majd kiugrik a kezemből...


El vagyok keseredve.



2014. máj. 4. 12:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Próbáld meg becsavarni egy puha plédbe lazán hogy a kis keze is benne legyen.Egy kicsit fejjél ki a melledből hogy a bimbóudvar ne legyen olyan duci.Feküdj az oldaladra kényelmesen a hátad mögé rakj párnát.A babád szája kb a bimbóval legyen egy magassága.hüvelyk és mutató ujjaddal jó alaposan nyomd ÖSSZE a cicid és ÚGY PRÓBÁLD A SZÁJÁBA RAKNI-
2014. máj. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
és tudom hogy nagyon nehéz de ne legyél tiszta ideg.Sok sikert!
2014. máj. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Holnap elsö dolgod legyen konzultálni egy szoptatási tanácsadóval, jöjjön ki és mutasson meg midnent, ha ö seit simán tudod majd szoptatni és el is lehet hagyni a tpszert. De a neten is van sok info róla miylen irányban hogy legyen a baba a bimbó hogy legyen a nyelve alatt stb. Ezeket érdems már szülés elött tanulmányozni, olvasgatni mert sok hasznos info van. Szomorú hogy a kórházban sem mutatták meg :-(
2014. máj. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Vilcsianyuja ***** válasza:
A bimbóvédő automatikusan fennmarad, ha a baba elkezdi szívni. Ha a cumisüvegre rá tud cuppanni, akkor a bimbóvédőre is. Lehet, hogy az sem jó méret? Kitartást, ne keseredj el, előbb-utóbb "hozzánő" a babád szája a mellbimbódhoz, türelem! Úgy csináld, ahogy most is, először mindig mellretétel, azután a lefejt tej meg a tápszer.
2014. máj. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
26%
Nagyon szuper, hogy már sikerült tejet is adnod neki! :) Vedd fel a kapcsolatot Egy La Leche Liga tanácsadóval. Nekem is segítettek, hogy tudjak szoptatni. Nekem sem volt elég tejem kb. 2 hónapig és Az elején igen sok tápszert is kapott a kisfiam. Ma már 18 hónapos és még szopik. Ezt azért írom, hogy lásd, van fény az alagút vegén. :) De ha nincs La Leche Liga, akkor viszont nekünk sem sikerült volna a szopi.
2014. máj. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 xStefix ***** válasza:

Szerintem ez egy tanácsadói, szaktanácsadói javaslatra szoruló helyzet. Itt találod őket: lll.hu, ibclc.hu


Így látatlanban még a hátradőlve szoptatást tudnám én javasolni, ha ezt még nem próbáltad. De a legjobb az lenne, ha valaki szakember személyesen meg tudna nézni titeket szopi közben.

2014. máj. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hogy haladtok?Kértél segítséget?Érdekelne hogy alakult a helyzet.
2014. máj. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!