Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás abbahagyása részben...

Szoptatás abbahagyása részben siker, de hogyan tovább?

Figyelt kérdés

11 hónapos a kisfiam, 1 éves koráig szeretném abbahagyni a szoptatást. Napközben már egyáltalán nem szopizik. Este lefekvésnél és éjszaka még igen, de pár napja az éjjeli szopik helyett vizet iszik, és nem reklamál a ciciért.

Az esti szopit tápszerrel váltanám ki, de bármiből próbáltam nem issza meg. Elég lehet este a tea elalvásnál, vagy mivel próbálkozzak? Ötletek?


2014. máj. 5. 20:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem teát ne adj neki! Nagyon cukros.
2014. máj. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A tea cukor nelkul nem cukros :-) viszont nem fog belakni tole.

Probaltad mar esetleg a rizspepet (Sinlac, Milumil) este (is) adni? Esetleg husos fozelek?

2014. máj. 6. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 xStefix ***** válasza:

Ötletek:

- másik fajtájú cumisüveg (pl. aminek füle van, hogy ő is foghassa), másik típusú cumi, itatópohár, kispohár, kiscsésze - Érdemes lenne őt megkérdezni, hogy miből szeretne inni, ha többféle eszköz is van otthon. Illetve ővele elmenni és megvenni a boltban, amelyik tetszik neki, hátha szívesebben iszik abból, amit ő választ ki. :)

- "ízesített tápszer": beleturmixolsz valamilyen gyümölcsöt, amit szeret, pl. banánt, barackot

- junior tejital: ha nincs ellenjavallat és nincs ellenedre, adhatsz neki már ilyet is. Ezeket 1 éves kortól lehet, ti majdnem ott jártok már.

- tehéntej: én mondjuk ezt még nem adnám 1 éves kor alatt, bár igaz, hogy a tejital is szinte tehéntej... de ahogy te érzed. Az biztos, hogy ez is egy választható lehetőség.


A tejpépet, rizspépet, főzeléket én közvetlenül elalvás előtt nem adnám, (az első kettőt) még higítva sem. Ha esetleg szükséges, akkor vacsira lehet, hogy laktatóbb ételt egyen - bár ez időnként éppen nem szerencsés, ill. eredménytelen. (És nincs is gondod az éjjeli alvásával, ha jól olvasom.)

A tea is egy lehetőség, nincs vele semmi gond. A cukrot tényleg te tudod adagolni, ill. ha instant teát adsz neki, max. hígabbra készíted, ezt "szabad". :) Viszont arra az egyre figyelj, főleg, ha végül valamilyen cukros folyadékot kap este, hogy ne az üvegen aludjon el, ne ázzanak benne a fogai.

2014. máj. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 xStefix ***** válasza:

Illetve még egy opció van, hogy fejed neki az anyatejet, amíg tudod/akarod, amíg ő elfogadja (ha elfogadja), amíg el nem éri az 1 éves kort és már mást is tudsz adni neki, ill. amíg megfelelőnek gondolod.


És még az jutott eszembe, hogy tehéntej helyett elvileg adhatnál neki mást is: kecsketejet, szójatejet, kókusztejet. De azt perpill nem tudom neked megmondani, hogy ezeket mikortól ajánlott...

Viszont engem is érdekel szakmailag, úgyhogy utánanézek. :)

2014. máj. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a javaslatokat! Teát cukor nélkül issza mindig. Tejpépet vagy gabonapépet mindig kap vacsira, aztán falatozik kenyérkatonákat, így elég jól belakik. A gabonapépbe belekeverve a tápszert megeszi, csak inni nem hajlandó.

A vizet, teát ügyesen issza pohárból, csőrösből, de a tápszert bármiből próbáltam, egy korty után elfordul tőle.

Az esti lefekvésnél nem tudom, hogy mennyire kell tápláló legyen a folyadék, hiszen vacsira jól eszik. Kérdés hogy a tejem még ilyenkor mennyire laktató....

Utána nézek ennek a tejitalnak, aztán lassan elkezdünk kísérletezgetni, bár nálam a tea is megér egy próbát.

2014. máj. 6. 20:09
 6/6 xStefix ***** válasza:

Ha vacsorára szépen eszik és a tejalapú táplálék mennyisége is megvan (írod, hogy kap ilyeneket naponta), akkor szerintem nem jelent gondot, ha estére már csak teát iszik. De próbálkozz nyugodtan, majd meglátod, nektek hogy lesz jó. :)

A tejed minősége pedig tökéletes még most is, ne aggódj. ;) Illetve ennyi idősen (főleg, ha már csak 1-2 alkalomról van szó) már nem annyira az éhség vagy tápérték miatt szopiznak a babák, hanem egyre inkább a lelki kapcsolat miatt.

2014. máj. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!