Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás lassú elhagyása...

Szoptatás lassú elhagyása plusz hozzátáplálás - hogy csináljam?

Figyelt kérdés
Kisfiam 8 hónapos múlt, már naponta 4x kap más ételt. Délelőtt gyümölcsöt, ebédre főzeléket, délután rizspépet, este pedig húsos főzeléket, ha még éhes maradt. E mellett szopizik is napi 5-6x. Pár napig éjjel nem ébredt fel enni, az 5. napon mellgyulladásom is lett lázzal. Van valami tippetek, hogyan csökkentsem a szopik számát, hogy elkerüljem ezt? Fejjek, és öntsem ki amit fejtem, vagy használjak vmi homeopátiás cuccot? Egyéves korára szeretném már csak naponta kétszer szoptatni, és hónapról hónapra egy egy szopit kiiktatni.Köszönöm!

2014. máj. 7. 16:41
 1/5 xStefix ***** válasza:
42%

Az, hogy havonta elhagysz egy-egy szopit, szerintem teljesen rendben van, ez tényleg lassú módszer (ami ugye előnyösebb:) - egy dologra érdemes figyelni: amikor (bármikor) úgy érzed, hogy kezd feltelni a melled, fejj belőle. De csak egy keveset!, épp hogy megkönnyebbülj, így szépen vissza fog apadni a mennyiség.

Ha teljesen kifejnéd a tejet, azzal az aktuális mennyiséget állandósítanád.


Egyébként nem gondoltál arra, hogy ezt a lefejt mennyiséget eltedd? Mondjuk nem hiszem, hogy sok jönne így össze, viszont jól jöhet esetleg később...

Illetve csak egy érzés-szerű megjegyzés: ha a babád 8 hónaposan már napi 4x eszik, akkor előfordulhat, hogy nem sikerül elérni az 1 éves kort a szopival, főleg úgy nem, hogy még 2x szopizzon is. Azonnal hozzáteszem, hogy ez nem törvényszerű, sőt!! Mondjuk azt nem írtad, hogy ez a 4 étkezés teljesen ki van-e már váltva vagy még szopizik is az evés mellé.. ha szopik is, akkor valószínűbb, hogy el tudod érni a célod. Illetve a napi 5-6 szopi is elég szép szám, ami szintén segíthet, hogy meglegyen az 1 év. - Mindezzel nem szeretnélek stresszelni, hiszen bárhogyan alakulhat a jövő. De az a tény, hogy 8 hósan már 4x eszik, egyrészt a korai hozzátáplálást valószínűsíti, másrészt a 12 hónapos célhoz képest (kívülről!) picit soknak tűnik. De hangsúlyozom, ez csak az én érzésem és semmiképp nem biztos. ;) Viszont az is igaz, hogy a további ht-s haladással sokat tudsz tenni azért, hogy tényleg elérjétek a célt. :)

2014. máj. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ot hosan kapott eloszor repat majd almat. Etkezest meg nem valtottunk ki minden kajalas elott szopizik egy mellbol. A mellgyulladas miatt most ket cicibol is kapott.

A fejes nalam eleg problemas. Van kezi Aventesem de alig jon vele valami... Kezzel sem vagyok eleg ugyes. Az is eleg ha par cseppet fejek ki? Igy is megelozhetem a gyulladast?

Volt elektromos mellszivom de sajna csak kolcson...

Egyebkent van h csak 3x kap mast mivel most volt ez a gyulladas vagy ha csuszik a nap es olyankor tobb az anyatej. Jo et agyu srac. 78 cm es 9.3 kilo (4 kilosan szuletett csaszarral).

Koszi!

2014. máj. 8. 14:41
 3/5 xStefix ***** válasza:

Értelek. Ha így álltok most, akkor viszont tényleg megvan az esélye az 1 évnek. :)


Ha a jövőben meg tudod előzni, hogy felteljen a melled ill. elzáródjon egy tejcsatorna, akkor valószínű, hogy még kézzel sem kell fejned magad, visszaapad a tej magától. - Viszont, ha már kialakul az elzáródás, akkor muszáj vagy szoptatni vagy fejni, hogy megszűnjön. Ha a kézzel fejés nem megy, nincs mellszívód és nem is tudnál hirtelen szerezni egyet, ha esetleg kéne, akkor pláne oda kell majd figyelned a feltelésre.

2014. máj. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A melgyuszi oka valoszinukeg az volt, hogy tobb ejszakan at aludt a kisfiam mint a bunda en meg orultem, hogy pihenunk. Nem kelltem fel hogy fejjek. De ezek szerint fel kellene legalabbis kezdetben...

Koszi a Stefix.

Egyebkent meg kelett kuzdeni a tejert. Szerencsere a fiam nagy cicifan :-) kulonben nem jott volna ossze.

2014. máj. 8. 16:57
 5/5 xStefix ***** válasza:
Igen, ha úgy érzed, hogy túltelik, akkor eleinte muszáj kicsit fejni. De aztán szépen visszaapad a tej, onnantól lehet szunyálni. :)
2014. máj. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!