Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Azok az anyukák akik tápszerre...

Azok az anyukák akik tápszerrel etetik a babájukat, mit tesznek az ellen, h ne legyen a kicsinek székrekedése?

Figyelt kérdés

A kislányom 4hónapos és pótolnom kell az adagját tápszerrel,de megfogja a székletét és több,mint 2napig,(már majdnem 3)nem tud kakilni töle,de viszont sokat pukizik!ez normális?mit tesztek a székrekedése ellen,h ne legyen több napig "kaki mentes" és hogy legyen minden nap,legalább minden másnap széklete?

köszi a válaszokat elöre is


2009. dec. 26. 23:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk kellett egy pár hét,mire az anyatej után teljesen megszokta a tápszert.Tudod mivel az anya tejtől hígabb a tápszertől meg sűrűbb a széklet,ezért az elején kicsit nehezebben megy szegénykéknek... :( Szerintem 2-3 nap még belefér,de ha úgy érzed,hogy nyűgös lenne emiatt,adhatsz neki pár korty cukros kamilla teát( 1dl világosra főzött kamilla teához 1 teáskanál cukor),az tuti segít.Vagy nem tudom hogy elkezdtétek-e már a hozzátáplálást,akkor pl az alma (csak a leve!),barack is segíthet lazítani a székletet.Aztán van még a glicerines kúp,vagy ha a kis popóját lázmérővel "megpiszkálod" de szerintem ezeket csak akkor célszerű alkalmazni,ha már nagyon nagyon semmi nem válik be...

Remélem tudtam segíteni Nektek... :)

2009. dec. 27. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk 2 hetes kora óta kap hozzátáplálásként tápszert a kisfiam.

Az első perctől kezdve küzdöttünk a székrekedés ellen. Semmi nem vált be csak az ánizsmag tea.

Alkalmazás: 2.5 dl vízzel forrázz le egy mokkáskanál ánizsmagot, majd hagyd állni kb. 5 percig.

Langyosan itass vele ha lehet éhgyomorra, de napközben is lehet amennyit elfogad.

A hatása tuti!


(az infacol és az espumisan szirup az a benyelt levegőt segíti a felszínre vagyis a pukizást, úgyhogy nektek ezek nem kellenek! :)


A védőnő és a doktornő is az ánizsmagot javasolta.

Remélem segítettem.

2009. dec. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
rengeteget segítettetek,köszönöm szépen!
2009. dec. 27. 20:27
 4/4 anonim ***** válasza:
En csak azt tudom mondani, hogy nekem a pediatra (gyerekorvos) azt tanacsolta, hogy ne igyak kamilla teat, mert az a babanal szekrekedest okozhat es hogy legalabb 1x egy nap kakiljon.
2009. dec. 31. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!