Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek a babája nem ette meg a " minimumot" (150x testsúly kilogramm), mégis gyarapodott, és nem kellett tápszerrel pótolni?

Figyelt kérdés
Mennyi idős volt a aba, és alkalmanként mennyit szopizott, hogy alakult a hízása?
2014. máj. 15. 12:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Anyatejes babánál ez a számolgatás nem igazán állja meg a helyét.

A baba ehet az igénye szerint, és igen fejlődhet ettől még jól.

Mi felnőttek sem eszünk egyformán, a babák sem.

A nagykönyvi átlag is asszerint jön ki, hogy a babák eltérő mennyiségeket esznek.


Lányomnál akkor kellet pótolnom, amikor szopizás után is csak sírt és sírt, ette a kezét, az ujjamat. Akkor már tudtam, hogy nem elég neki a tejem (és fejni se tudtam már). Amúgy előtte soha nem méregettem, és teljesen jól fejlődött.

2014. máj. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A lányom 12 hetes, 5 kiló körül van kb., tehát papíron minimum 600 grammot kéne ennie egy nap (5x120 grammot mondtak nekem minimumra). Viszont három hete max 500 grammot hajlandó enni egy nap, pedig tejem rengeteg lenne, de nem hajlandó szopizni... Hízni hízik azóta is, de csak kb. 100 grammot egy héten, vagyis a minimumot :( előtte az első 9 hétben 2 kilót szedett fel, most a 400 gramm nem biztos, hogy meglesz. Jövő héten megyünk dokihoz, nem tudom mit fognak mondani, el vagyok keseredve, mert van tej, de nem eszi (tápszerrel is kínáltam, azt se eszi). :(
2014. máj. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyik gyerekem sem ette meg soha az "előírt" mennyiséget. Mielőtt lepontoznak, azért kellett mérnem őket, mert kis súllyal születtek, a nagyobbik 1670, a kisebbik 2230 grammal. Fél éves korukra behozták a lemaradásukat is, az első hónapokban pedig havi egy kilót híztak, a nagy a második hónapban másfelet, nem is akartam hinni a szememnek. Ha nagyon szeretnéd előkotrom a pontos nyilvántartást is, hogy mikor mennyit ettek.
2014. máj. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azért kérdeztem, mert bekem már azt mondták, hogy tápszert kell adnom. Nem tudom eldönteni, hogy egyszerűen kis érkű a lányom( 1 hónapos lesz jövő kedden) vagy nincs elég tejem, mert fejni nem tudok. A sírógörcs kerülget, amikor meglátom a mérlegen, hogy 30 perc alatt 50 milit evett csak...
2014. máj. 15. 14:32
 5/7 anonim ***** válasza:
mennyit hízott összesen egy hónap alatt ?
2014. máj. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Csak azért mert keveset eszik, nem tápszereznék, de ha nem gyarapszik tőle, akkor gondolkodás nélkül! (a fiammal is ez volt, elvolt ő annyin is, sose panaszkodott, csak éppen 3 hét alatt 90 g-ot hízott...)
2014. máj. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ugyanigy jártam mint az előttem szolo. Kislányom 8hetes, 5hetesen csak 150 got hizott amiota hazajöttünk. Pedig evett ő nem volt sírós.... Csak alig hizott. és ez a lényeg.Mondjuk nekem sokára (6.napon) lett tejem több. most is pótolnom kell. kb 2hétig volt csak anyatejes de az is kevés volt.

Az egyik szobatársam a szülészeten már ugy ment haza hogy 80gokat szopizott a lánya de ők sem érték el 4hetesen a születési sulyt. szoval a fejlődés a lényeg nem a megevett mennyiség

2014. máj. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!