Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt tényleg nem...

Szoptatás alatt tényleg nem lehet teherbe esni?

Figyelt kérdés

2014. máj. 16. 22:33
 1/9 Ananke ***** válasza:
100%
De teherbe lehet esni!
2014. máj. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A szoptatás nem védekezés, spontán péd lehet alatta is.
2014. máj. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
A nőgyógyászod nem világosított fel? De igen, teherbe eshetsz méghozzá úgy hogy szülès után még meg sem jött.Olvass utána mert érdemes.
2014. máj. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy régi tévhit! Sokáig azt gondolták, hogy nem lehet, mivel menzi sincs. Csakhogy a peteérés hamarabb történik, mint az első menzi, amit előre nem lehet tudni. Rengetegen estek teherbe már így. Ráadásul nem a szoptatáson van a hangsúly, hanem azon, hogyha valaki sűrűn, intenzíven szoptat, akkor általában nem jön meg, tehát (elvileg!) nincs peteérés. De akinek már megjött a menzije, annak aztán vajmi keveset jelent, hogy szoptat-e. Tehát ameddig szülés után nem jön meg, addig valamivel kevesebb az esély, de nem lehetetlen!
2014. máj. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2014. máj. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Durva, hogy ez 2014-ben Magyarországon még kérdés... Lehetsz terhes szoptatás alatt. Millió példa van rá.
2014. máj. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Itt vagyok én az egyik példa. Mi terveztük, a fiunk mellé szeretnénk 2. babát. Igaz, hogy a kisfiunk már csak napi 1x szopizik, de szopizik. És épp tegnap teszteltem egy pozit.:-) Szval, teherbe eshetsz. Érdekes, a nődokim a 6 hetea kontrollon anno azzal kezdte, hogy reméli, tudom, hogy a szoptatás nem egy fogamzásgátló módszer. Neked nem mondta a dokid? Lehet, hogy terhes vagy?
2014. máj. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én például nem tudtam teherbeesni a szoptatás alatt, pedig sosem védekeztünk. Erősek voltak a hormonjaim. Elvileg úgy van kitalálva a természet, hogy ne tudjál teherbeesni amíg egy másik babát kell etetned. De a hormonszint változhat, sok minden befolyásolja, pl éjjel szoptatsz-e, vagy hány percig és milyen gyakran szoptatsz stb. Én megnézettem a szoptatás vége felé a prolaktin hormont és még enyhén a határérték felett volt, pedig 1-2x szoptattam már csak. Viszont mind a 2x sokáig tudtam szoptatni és rengeteg tejem volt. Doki szerint 1% os hormon eltérés is már akadályozhatja a teherbeesést. Barátnőm viszont simán teherbe esett szoptatás alatt. Máshogy működünk..
2014. máj. 17. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem nem sikerült sajnos, mostmár reméljük sikerül 1,5 hònapja nem szoptatok!
2014. máj. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!