Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Keltsem fel napközben 4 óra...

Keltsem fel napközben 4 óra alvás után?

Figyelt kérdés
3 és fél hetes a kislányom és nem tudom, hogy jó e ha felkeltem, hogy egyen. Néha magától felkel 3 óránként, de néha alszik jól és felköltöm enni. Ezzel jót teszek, vagy inkább had aludjon amennyi jólesik neki? A tejem szempontjából talán jobb lenne a gyakoribb szopi, mert kevesebb van mint az elején. Segítsetek!
2009. dec. 29. 14:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Napközben felkeltheted enni, én is keltettem az elején, és nem volt belőle gond, csak éjjel hagytam, hagy aludjon. Ha kevés a tejed, akkor igyekezz gyakrabban cicire rakni, ha nem eleget pihent, akkor úgyis alszik még.
2009. dec. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én 3 óránként ébresztettem.8-12 szopi ebben akorban kell még.

A nyugodtabb temperamentumú babák ritkábban kérhetnek szopizni,és ha kevesebbnek érzed a tejet érdemes gyakrabban szoptatni.

2009. dec. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Csak a saját tapasztalatomat tudom leírni. Én soha nem keltettem fel a lányomat enni. 6 hetes kora óta átalussza az éjszakát, előtte is csak 1szer kelt enni. Eddig úgy gyarapodott: Az első 2 hónpban 1-1 kiló, most 600-800 gramm. 3 hónapos lesz 1-jén. Ha nem sárgult be akkor szerintem felesleges keltegetni, főleg ha hetente kb 150 grammot hízik.

Jó babázást! :)

2009. dec. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha mást nem is veszel figyelembe csak azt hogy kevesebb a tejed érdemes gyakrabban szoptatni.Az én gyermekeim nappal is aludtak volna 5 órát is, kénytelen voltam kelteni öket mert igy csak a 5-6 szopi lett volna meg.Megkérdezhetsz szoptatási tanácsadót is azt fogja mondani hogy napi 8-12 szopi kell.De ez úgy is alakulhat hogy van egy hosszabb alvási idö,utánna pedig gyakrabban kerül mellre az ébrenléti idŒszakban.

De ha kevésnek érzed a tejet mindenképpen rakd gyakrabban mellre.

7 évig szoptató 3 gyerekes anyuka.


[link]

2009. dec. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!