Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan etessem par napos...

Hogyan etessem par napos babamat? Keves tejem van.

Figyelt kérdés
Kb 30 mili van a ket mellemben osszesen es nem eleg neki. Mi a jobb eloszor ciciztetni es utana tapszer.vagy egyil etetes cici a kovetkexo tapszer? Hiaba hagyom tovabb a cicin nem sziv ki tobbet es csak bealszik majd negyed ora mulva ordit.
2014. máj. 30. 17:59
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Mennyi idős a pici? Egyelőre ne nyúlj tápszerhez, próbálkozz! Etesd mindkét melledből, ne hagyd bealudni. Ha 20 perc múlva is éhes akkor is tedd mellre, így stimulálod és indul be a tejtermelés. Laktoherb tea, rengeteg folyadék. Általában 5-7 nap alatt lövell be de van akinek még később. Ha így sem fog menni, akkor először szopi utána a tápszer, de még ne, mert ha cumizavaros lesz akkor semennyit nem fog szopni.
2014. máj. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Muszaly a tapszer mert a korhazban besargult es etetni kellett. 8 napos a baba. Egyik doki szerint eloszor cici majd a kovetkezo etetes tapszer.de mikor legyen ez a kovetkezo etetes ha negyed ora mulva sir.akkor negyed ora mulva legyen vagy 3 ora mulva?
2014. máj. 30. 18:13
 3/8 anonim ***** válasza:
31%
Tedd mellre ahanyszor csak tudod illetve keri, csak akkor no a tejmennyiseg ha minel tobb inger eri a mellet! Nagyon pici meg te se epultel fel meg, pihenj sokat es ciciztess!! Nyugodtan koltozzetek be az agyba:-) ilyenkor meg siman vissza lehet hozni a tejmennyiseget ugy, h kesobb ne is kelljen tapszer!
2014. máj. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
Nem. Mivel nem lakik jól, akkor cici + tápszer egy etetésre. Azért alszik bele és kel 10-20 perc múlva mert pici, gyenge és besárgult. Keverj be 30-45ml tápszert az legyen bent veled amíg szoptatsz. Ha kiürült a melled nem szopik már akkor keltsd fel és add neki oda a tápot. Ne hagyd aludni, csak amikor jóllakott.
2014. máj. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%
Az én kislányom sem akart szopizni, állandóan aludt, etetésre úgy kellett ébresztgetnem. Nálunk kb 3/4 óra volt egy etetés, ami úgy nézett ki, hogy kb 5-10 percig szopizott, majd bealudt. Ekkor én géppel fejni kezdtem, majd a lefejt tejet vagy kis pohárból megitattam (ez álmában is ment) vagy Medella szoptaníttal adtam. Így a mellet viszonylag sok inger érte, és egy idő után több tejem lett, sajnos nem sokáig. HA tápszeres pótlás kellett esetleg, azt is a szoptaníttal adtam, így ilyenkor is érte inger a mellet, illetve valamennyi anyatej is jött pluszba. Az szerintem semmi esetre sem jó, ha felváltva étkezik hol ciciből, hol tápszert, és mindenféleképpen először cici legyen, utána tápszer. Kitartást!
2014. máj. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindig szoptatás először, pótlás csak utána. Kizárólagosan tápszeres étkezése ne is legyen, mindig csakis cici után kapjon!!!!

A sárgaságtól még aluszékony lehet vagy erőtlen ezért nem szív elég hatékonyan. Szopizás előtt fejj elő, hogy mire a szájába kerül a melled jöjjön a tej. Ha 10-15 perc múlva újra kéri, akkor kapjon újra cicit. Ha nem szopott aktívan 10-15 percig akkor ne hagyd hogy belealudjon.

Amikor éppen nincs mellen akkor fejj, és azt add neki kispohárból tápszer helyett.

2014. máj. 31. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ugyanígy voltunk a kisfiammal kezdettől.

Mindent megtettem: szoptatási tanácsadás, mellszívózás - kézi, gépi, rengeteg ivás, tea, ciciztetés örökké....

mindezek ellenére 10-20 milliket tudtam fejni...

Ha nincs tej, nincs tej. Tápszeres pótlást kapott, mert oké, hogy mindenki ezt a szoptatást mondja, meg hogy minél többször van cicin, annál több tej lesz, de nekem nem lett..... és inkább tápszer, mint hogy éhezzen a gyerekem.

Azóta is ez van, szopival kezdünk, és utána tápszer.

Mindig cici előbb és utána a tápszer.

Ne görcsölj rá, az sokat segít. A tápszer sem az ördögtől való, milliók felnőttek már rajta.

2014. jún. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ugyanigy voltam 10 hetes most a kislányom.Nekünk annyi volt a külömbség h később kb 3-4hetesen látszodott hogy sárga.azért volt aluszékony és gyenge. A lényeg, muszály ennie hogy elmuljon a sárgasága. Mindig előbb cici aztán tápszer. Aki irta h keverj be 30milit azzal értek egyet. Én probaltam mindig cicire rakni de az lett a vége hogy igaz valamivel több tejem lett de a baba 5hetes korára érte el a születési súlyát. Most 10 hetes mult, most is előbb szopi aztán tápi. De most a szopit 10perc alatt lerendezi ugy megerősödött. 50miliket szopizik kb ennyi pótlást is kap. .mennyit eszeget igy meg egy nap az a lényeg.Ha egész nap megeszik kb 450 milit akkor okés,de ha kevesebbet eszik mint a sulya ×120 akkor bizony muszály pótolni. Hogyan gyarapszik?

Mindig add oda mindkét cicit ha óránkeént akkor ugy. Ez az első pár hét nagyon fontos és nehéz.

2014. jún. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!