Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ezt jelenti az igény szerinti...

Ezt jelenti az igény szerinti szoptatás?

Figyelt kérdés

kisfiam 3 és fél hónapos... csak anyatejet eszik, igény szerint... de az igény szerinti szoptatás valóban azt jelenti, hogy a gyerekem 24-ből 24 órát szeretne szopni?

vagy ebben az esetben is be kellene állnia valamilyen rutinnak? szopik, aztán fél óra múlva megint szopik, úgy csinál, mint aki egy hete nem evett, tátog, az egész keze a szájában, nyöszörög...Tejem szerintem van... tudok fejni, nem hiszem, hogy éhes maradna... lehet, hogy hasmenése is azért van, mert állandóan eszik?! más is így szoptat igény szerint?


2010. jan. 2. 10:58
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
Most van a fejlődési ugrása ! Nézz utána !
2010. jan. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%

Az én 3 hónapos fiam is enne egész nap, és majd' éhen hal. :)))

Egyébként a kezét nekem nem azért tömködi a szájába, mert éhes, hanem mert felfedezte a kezét és cuppog rajta, de olyankor nem éhes. Tátogni egyébként is szokott, evés után is, mint a hal.

Én csak akkor adok neki, ha már tényleg nyöszörög, kicsit sirdogál, mert akkor éhes. Ez van, hogy óránként kér, de 2 óránál többet nem bír ki, az tuti. De szerencsére az éjszakát így is átalussza. :)))

2010. jan. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
igen, ahogy az első írta, most van növekedési ugrás, azért éhesebb! De ha ökölbe szorított kezét harapdálja és nyöszörög, az a hasfájás jele, fájdalmai vannak és a cicin vigasztalódik. Ami ördögi kör, mert minél többet van cicin, annál többet szopizik is és annál jobban fáj a pocakja... Nekem szakember azt javasolta hogy másfél-két órát emésztenie kell a kicsi gyomrának hogy ne fájjon annyira a hasa. Ha néhány nap múlva is folyamatosan cicizni akar akkor érdemes számba venni a hasfájás lehetőségét is, és cumival nyugtatni, nem cicivel. Ha néhány nap múlva megnyugszik, akkor biztos hogy a növekedési ugrásról volt szó!
2010. jan. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xStefix ***** válasza:

Bocsánat az off-ért, de muszáj, mert megint előjött a "ritkított, minimum x óránkénti szopi pocakfájás miatt". NEM!!!

[link]

Terjesszétek ezt ti is tovább, légy szíves, mert nem egy anyukának emiatt voltak gondjai a tej mennyiségével...

2010. jan. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!