Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egyre kevesebb a tejem, van...

Egyre kevesebb a tejem, van megoldás? Nektek mi vált be?

Figyelt kérdés
Bármilyen módszer érdekel. Kisfiam 3 hós lesz és eddig nem volt gond, de sajnos most ott tartok, hogy két mellből kínkeservesen 90-et tudok adni a babámnak. Nem sír, alszik utana csak ugye fele annyi ideig. Valaki volt így? Ugye még megfordulhat? Még nem biztos hogy elapad? Mit tudnék tenni?
2014. jún. 27. 12:59
 1/10 anonim ***** válasza:
21%

Nem tudom,hallottál erről a tejtermelő teáról??Gyógyszertárban lehet kapni,próbáld ki.:)

Ami a lényeg,ne fejd le a tejet,mert akkor elapad!!!!

Minél többször tedd rá a babát,akár 20-30 percenként,de ne fejd!Ha így is apad,akkor sajnos tápszerrel kell pótolnod néhány evést.

2014. jún. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A fejés pont serkenti! Szoptatási tanácsadó mondta! 10-10 percet fejj szopi után (ha tudsz a babától, sajnos én nem tudok.) többszöri szopi, laktoherb tea, mecsek tea, homeo: urtica urens 5 ch, alkoholmentes sör, csoki (ha nem érzékeny a babó), görög széna mag (mag olcsóbb mint a kapszula). Próbáld végig, neked melyik válik be. A mag és a homeo bogyó a legjobb szerintem.
2014. jún. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Teát már próbàltam, mert egyszer már volt csökkenés. Az nem vált be, majd jött az urtica és szépen visszaállt a rend. Azóta is használom, betartom az alkalmazás szabályait, de most nem akar segíteni.
2014. jún. 27. 13:33
 4/10 anonim ***** válasza:
22%
Akkor nincs mese,jöhet a tápszer!Én is csak másfél hétig tudtam szoptatni,majd tápszert adtam neki,ne aggódj,attól,hogy tápszert kap,még nem lesz betegesebb,az én lányom,mióta megszületett,csak 1-szer volt beteg(tőlem kapta el),de láza még soha nem volt,csak hőemelkedése,(37,6 végbélben mérve),ha ezt egyátalán annak lehet nevezni.
2014. jún. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
44%
A mérleget felejtsd el, a babát meg tedd mellre minél gyakrabban. Akár óránként vagy fél óránként is.
2014. jún. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hasonló volt nálunk is a helyzet,de nekem még csak 1 hós volt a lányom. Fejni én nem fejem, mert akkor jóval kevesebb termelődik!A teától fájt a Picim pocakja, a gyerekorvos írt fel Motiliumot. Igaz rajt van a tájékoztatón, h szoptatás alatt nem szabad szedni, de semmi baja nem lesz a Babónak. Nagyon sok ismerősöm szedi/szedte.
2014. jún. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is volt két mélypont egy 3 hónaposan, egy pedig 6 hónaposan, de most 8 hónapos és még mindig szopizik, meg persze most már eszeget is. Nekem az vált be, hogy szó szerint rajta lógott napközben. Ahányszor csak adódott alkalom, szopizott. Sokat. Ettől lett egyedül több tejem.
2014. jún. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

3 hónaposan van egy növekedési ugrás, amikor a babák 3-4 nappig állandóan ciciznének - ha ez teljesül, elvileg újra beáll a kereslet-kínálat.

A legjobb tejtermelő a minél gyakoribb szoptatás és a sok folyadék fogyasztása. A gyakoribb szoptatást heyettesítheti a fejés (közvetlenül szopi után, hogy ne a következőből hiányozzon és akkor is hatásos, ha nem jön semmi) vagy többszöri váltott mellből való szoptatás (pl. jobb-bal-jobb-bal).

[link]

2014. jún. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

ne aggódj,3 hósan van egy növekedési ugrás,ilyenkor többet esznek,legyen minél többen cicicn!

Amúgy meg a "horrorfejést" próbáltad??

7-7-5-5-3-3-1-1 percig fejni a mellet felváltva szopi után még ha nem jön semmi akkor is!

2014. jún. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ilyen marhaságot ne írjatok már, hogy a fejéstől elapad!!!!!

Sok fejés vagy sok szoptatás serkenti a tejet. Teák és Urtica ch 5 is.

2014. aug. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!