Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egy-két alkalommal ehet tápszert?

Egy-két alkalommal ehet tápszert?

Figyelt kérdés
A babám 5 hetes és el kell menjek fogorvoshoz és bőrgyógyászatra "is" ez nem igényel 3-6 óránál többet pár alkalomnál.. a kérdésem az lenne, hogy nem fog ugye ettől leszokni a ciciről ha egy nap elmegyek otthonról és kb 2szer eszik tápszert? Illetve miből adja neki anyósom ha vigyáz rá, cumisüveg vagy mi? Igazából ígyis cumzik nincs baj a szopásával de olvastam gátolhatja a cumisüveg.. Köszönöm!:)
2010. jan. 6. 14:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem tudsz tejet lefejni neki?

Egy-két alkalom nem okoz gondot,csak jó cumit válassz,amiből nem ömlik a szájába,hanem meg kell dolgoznia érte.:)

2010. jan. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha van tej, ne rontsd el tápszerrel. én is lefejt anyatejet adnék. De 3 órát simán kibír.

Vagy én inkább vinném magammal, ahol nincs fertőzés-veszély.

Anyóssal együtt.

2010. jan. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Van elég tejem de annyi amennyit ugye eszik adott időben és utána nemtudok még 20ml-t sem lefejni mert mindent kisziv belőle:) ilyen időben meg nem cipelem magammal az 5 hetes babámat.. veszélyes.. a cumi latex és sztem pont jo a lyuk rajta.. akkor csak nem lesz gond..
2010. jan. 6. 14:57
 4/8 anonim ***** válasza:
Attól,hogy egyszer kétszer tápszert kap nem fog leszokni.Lényeg,hogy ne sűrűn kapja.
2010. jan. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát mi 9 hetesek vagyunk! Nos nekem nem fogadta el az Aventes cumisüvegből a lefejt tejcsit sem. Inkább éhes maradt, amkor nem volt elég tejcsim estére és a lefejt tejjel próbálkoztunk. Mostanában jöttünk rá, hogy a szilikon miatt nem tetszett neki, most vettünk Nuk-os csőrös poharat, aminek latexből van a csőre és ezzel már semmi gondunk nincs! Mi amikor a karácsonyi bevásárlást intéztük, akkor is hiába volt lefejt tejcsim, inkább éhezett addig amég nem értünk vissza, de nem sírt, csak nem fogadta el! Fürdés után este mi már csőrös pohárből itatjuk az előre lefejt anyatejjel, és eddig elfogadta utána a cicit is! Pedig ám kell ám rendesen 3-4 óránként!

A lényeg az, hogy előtte teszteljétek, hogy elfogadja-e azt a fajta cumisüveget!

2010. jan. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mindig fejsz egy kicsi, összeöntöd és így lesz annyi.
2010. jan. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Lehet, idegenül hangzik, de itassátok inkább pohárból, akkor tuti nem fo leszokni a ciciről. Az én lányom 5 hetes korától ivott pohárból, mert a tejtermelés serkentése érdekében szoptatás után-közben fejtem, és azt utána még odaadtam neki pohárból.

Ha úgyis csak néhány alkalomról van szó, és tejed is van elég, én nem játszanék a tűzzel, és nem adnék neki tápszert, pláne nem cumisüvegből. Nem tudhatod előre, nem okoz-e mégis szopizavart nála, utána meg majd bánhatod, ha nem akarja elfogadni a cicit.


Fejj, amennyit tudsz, önts össze több fejést egy pohárba, és azt itassa meg vele anyósod. Nagyon ügyesek tudnak lenni már ezek a pici babák is! amúgy meg 3 órát kibír akár szopi nélkül is, ha előtte jóllakott.

2010. jan. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
a fiam 2 hónapja minden este tápszert kap cümisüvegből,mert vacsira már nincs tejem.szerencsére nincs semmi gond a cicizéssel.a dokinénink is mindig kérdezi,h nincs e gond a szopizással,de szerencsére nincs.nyugottan neki adhatod/adhatjátok,mert 1-2 alkalom nem zökkenti ki.egyébbként én sem viszem a fiam sehova ilyen időbe,ha dolgom van.vigyáz rá anyu addig mindig.
2010. jan. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!