Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nők, akik nem szoptattatok...

Nők, akik nem szoptattatok vagy nem szoptattatok, milyen lett a melletek a végén?

Figyelt kérdés

Az orvosom szerint, ha valaki nem akar szoptatni, akkor az kap a szülés UTÁN egy gyógyszert (Magyarországon tablettát, Amcsiban injekciót), ami elapasztja a tejet.


Ez rendben is van, na de, a melled már megtelt tejjel szülés előtt is? Mert van, akinek csordogál. (Vagy ha mástól nő meg, az eredmény ugyanaz.) A melled megnő, és visszahúzódik szülés után, ha nem szoptatsz.


Ugyanúgy lógni fog akkor is a melled, ha nem szoptatsz, de már terhes voltál, vagy az is sokat nyom a latban, hogy a gyerek rajta csüng évekig, és termelődik mindig újra a tej?


Mit gondoltok?



2014. júl. 8. 13:36
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
91%
Nekem egyáltalán nem nőtt a mellem a terhesség alatt és szülés után sem durrant be. 2-3 hétig volt benne minimális tej. Mértem a babát, szoptatással általában 0 milit evett, talán kétszer 10 gr-ot. Napi 6-8 fejéssel kb. 30 mili jött össze. 3 hétig próbálkoztunk a szoptatással, utána befejeztem. Nekem semmit nem változott a mellem.
2014. júl. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
54%
Ne érts félre nem akarlak bántani, de azért nem akarsz szoptatni, hogy ne lógjon a melled? Nem kötekedés nekem nincs is gyerekem, csak kiváncsiság.
2014. júl. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
54%
Pont ugyanúgy voltam, mint az első válaszoló. De tényleg, szóról szóra.
2014. júl. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 A kérdező kommentje:
2-es: nem. nekem sincs, csak kíváncsivá tett a doki. hogy a nyugati anyukáknak vajon emiatt az injekció miatt ugyanolyan marad-e a mellük, vagy nem. (mert ott fogok szülni majd, ha egyszer szülök.:))
2014. júl. 8. 13:45
 5/55 A kérdező kommentje:
az elsőből és 3.-ból kiindulva akkor a szoptatástól lesz lógós zacskószerű a mell, nem pedig attól, hogy tej volt-e benne vagy nem. Legalábbis valószínűséget tekintve, mert lehetnek kivételek mindkét oldalról.
2014. júl. 8. 13:46
 6/55 anonim ***** válasza:
70%

Nekem nagyon keves tejem volt szules utan. Nem nottek nagyra a melleim egyaltalan. Sajnos emiatt csak 2 honapos koraig szoptattam a kisfiam de igy is tapszerrel potoltam mivel csak 10-20ml-ket szopizott (fejessel sem jott soha tobb). A mellem ugyan olyan mint terhesseg elott. Nem lett logosabb, a kosar meret es a melltarto meret sem valtozott egyaltalan. Most, hogy mar 4 es fel eves a kisfiam annyira nem erdekel mar a dolog de bantott az elso evben nagyon, hogy nem tudtam szoptatni. Elegge megviselt engem lelkileg, de gondolom ez mindenkinel mashogy van.


Viszont a korhazi szobaba volt egy lany aki ikreket szult. O egyaltlan nem akarta oket szoptatni mar elso perctol. O tablettat kapott (Anglia) es par nap alatt teljesen elapadt a teje, nem gyuladt be a melle. Ezt csak azert emlitettem meg, hogy ezek szeritn akkor Europaban tabletta t adnak, Amcsiba meg injekciot ilyen esetben.

2014. júl. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:

Én keveset szoptattam, pár hétig és akkor is tápszerrel mellé. Nem lett lógós a cicim!!!!! Tök olyan mint volt, persze szoptatás után valahogy lazább lett, de pár hét alatt regenerálódott és mint írtam pont olyan lett mint volt. De lehet függ ki mikor szül pl 40 körül már nem úgy regenerálódik.

Én úgy vettem észre azoknak lesz lógós, akiknek alapból nagy a mellük és tele vannak tejjel. Lehet tévedek, de én így láttam.

Amúgy jól gondolod, a mell már terhesen változik, megnő, több méretet is!!!! Aztán jöna szoptatás, nekem nem nőtt tovább akkor, de leeht a kevés tej miatt. Aztán ha ezen túl vagy akkor kisebb lesz mint terhesen volt, nagyjából a terhesség előtti méret lesz. Nekem teljesen a régi melltartóim jók lettek.

Szóval a melled már kezdetektől vátozásnak van kitéve. De amúgy menstruáció előtt is sokaknak, köztük nekem is feszül a mellem, megnő kicsit, fogásra érezni, hogy nagyobb és duzzadtabb, lehet neked is. Tehát egész életedben hol megnő hol visszaáll és attól még nem lóg. De egy idő után a szövetek bizony lazulnak és ernyednek, ahogy tellik az idő pl 50 évesen ne várd azt a cicit ami 20-30 évesen volt. Tehát emiatt nem szülni, nem megpróbálni a szoptatást butaság. Mert soha nem lesz már olyan a tested mint 20 évesen.......

2014. júl. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
82%

Még annyi, hogy fura hogy pont a mell érdekel, mert a többi testrész is változik.

Hasad is lóghat, hiszen azért jól megnyúlik a bőr, ami maradandó repedéseket, striákat is okozhat akárhogy kened, sőt a ciciden is kialakulhat.

Inkontinenciád lehet, mert a baba nyomja a szerveid, a szüléstől is kialakulhat. Aranyered lehet már terhesség alatt. Sőt cukorbeteg is lehetsz terhesen, magasvérnyomásod is lehet.

Ha ezek aggasztanak akkor nem értél meg a gyerekvállalásra.

Amúgy nem mindenkinek lesznek ilyen problémái vagy nem mind lesz, csak felsoroltam pár dolgot ami gyakori.

2014. júl. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 A kérdező kommentje:

utolsó: egyszerre csak egy kérdést lehet feltenni:) ezért csak egy dolgot emeltem ki, és nem aggaszt, csak érdekes volt a dokimtól ezt hallani.


nem tervezek gyereket még vagy 10 évig amúgy:) szóval még valóban nem értem meg rá...

2014. júl. 8. 14:09
 10/55 anonim ***** válasza:
Én nem szoptattam, mert a lányom nem volt hajlandó ciciből enni csak cumisüvegből. Viszont így volt, hogy napi 1,5 liter tejet fejtem...(4 hónapig "kínoztam" magam, aztán begyulladtak a tejcsatornák és el kellett apasztani)...na ez viseli meg igazán a melleket. Így két és fél év után úgy néz ki, mint a kiürült tejes zacskó. :-(
2014. júl. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!