Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nem termelődik a tejem?...

Miért nem termelődik a tejem? Rengeteget iszok, kipróbáltam már mindent. Sűrűn nem tudom cicire tenni mert csak fejem Neki (több okból).3 hónapos. Eddig minden rendben volt, és van a mélyhűtőben is pár liter anyatej.

Figyelt kérdés
Éjjelt átalussza a lányom, reggelre annyi tejem van, hogy 340 ml körül le tudok fejni (dúrván 3 adag)-2 cici mindig. Reggel az estit kapja. Ha 2-3 óra múlva újra fejek, a 2 mellemben jó ha 60-80 ml van. Kb 4-5 óra múlva van elég a két ciciben. Így ha kell, 1 étkezésre adok nagyritkán tápszert. Baj? Ha fejek óránként akkor több lesz?
2010. jan. 7. 11:41
 1/7 anonim ***** válasza:
27%
Azt mondják,ha 3 hónapos korig tudsz szoptatni,akkor már biztosan tudsz tovább is...hát nem tudom,szerintem próbáld gyakrabban fejni,lehet,hogy még nem állt be a tejmennyiséged a baba fejlődési ugrásához.
2010. jan. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Próbálj meg sűrűbben fejni, mert ha több ingert kap a mellett, nagy valószínűséggel, többet is fog termelni. Az egyik ismerősöm is volt ilyen helyzetben. Sűrűbb fejéssel pár nap alatt feltornázta a tejmennyiséget annyira, hogy még a hűtőbe is jutott.
2010. jan. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Most is fejek.... a gyerkőc alszik. Akkor ez a fejlődési ugrás miatt lehet.
2010. jan. 7. 12:01
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha annyit le tudsz reggel fejni az jó! Kicsit pihennek a cicid . Azt az 'infót' kapták, hogy ráérnek még termelni mert egész éjjel nem fogyott. Én azt javasolnám, hogy éjjel ha megteheted kelj fel egyszer fejni. Én is ezt csináltam, amíg átaludta a fiam az éjszakát. Most sajnos már nem, 3hós kora óta egyszer 2 körül kel enni.
2010. jan. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi, megpróbálok felkelni! :) Mikor felkelt éjjelente addig is reggelre volt 300 körül, pedig hajnalban még fejtem egyet. Ez olyan 6-8 hetes koráig volt, azóta átalussza az éjjeleket.
2010. jan. 7. 13:18
 6/7 anonim ***** válasza:
Igaza van az előttem szólónak. Éjszaka fel kell kellni fejni. Én 3 hónaposan még 5 ször fejtem naponta. Abból az egyik az éjszaka 1 órakkor volt. Az órát beállítottam és szépen kivonultam fejni a konyhába. Pedig akkor már rég átaludta a gyerek az éjszakát nekem. Sajnos ez van. 6 hónapos koráig fejtem éjszaka is azért, hogy ne apadjon el a tejem. De másfél éves és még mindig anyatejet kap éjszakára. Tápszert meg hírből se ismeri, de ez annak köszönhető, hogy erőt vettem magamon és csináltam mert tudtam ez a legjobb agyermekemnek ha már szoptatni nem tudtam. Sok sikert és erőt kívánok neked is.
2010. jan. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Akkor beállítom az ébresztőt 1-2 körülre! :)
2010. jan. 7. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!