Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Olyan tápszert keresek 7 hós...

Bucibabuci kérdése:

Olyan tápszert keresek 7 hós kisfiamnak aminek jó íze van. Van ilyen?

Figyelt kérdés
Már az 1 éveseknek való ízesítettet is kipróbáltuk, de az sem kell neki, igaz szerintem is még a szaga sem jó, nemhogy az íze, ami nem is hasonlít arra ami a dobozra van írva. Tudnátok nekem tipeket adni, mert hát tápszer csak kellene neki. babapudingot szokott enni, tejpépet sem szereti, kihánnya, ugyanúgy mint a tápszert ha sikerül beletukmálni.
2010. jan. 8. 09:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hogy minek van jo ize, az szerintem relativ, mert pl en a HIPP et adtam neki, en megkostoltam, pokoli rossz, de o egyszeruen imadja. Adtam neki MILUPA bananosat is, de kopte kifele, dobhattam ki az egeszet. A HIPP nek talan hasonlit az ize az anyatejre, mert az enyem elotte tejes volt.
2010. jan. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Kisfiam is szopott idáig, de kevés volt a tejem, csak este szopik, az már csak ilyen kis nyugtatás alvás előtt, alig van pár milli tejem. Amúgy próbáltam a forralt tehéntejet is csak úgy kiváncsiságból, az sem kellett neki.Tanácstalan vagyok
2010. jan. 8. 21:22
 3/13 anonim ***** válasza:

Nekem is ez a gondom, 6 hós kisfiam egyik tápszert se issza meg. Nem tudok mit csinálni, kidobott pénz, mi már az 5. fajta tápszernél tartunk. Ez a Hipp Follow-on Plus 2. Ez sem ízlett neki.

Berágtam, mert nem olcsó, 2500 Ft, úgyhogy tápszer ide vagy oda, belekeverem a reggeli és esti tejpépébe, érdekes úgy megeszi. Legalább a tejpépet elfogadja, a főzeléket, gyümölcsöt mind kiköpködi.

A korábbi tápszereket - védőnőn keresztül - meg felajánlottam más babáknak, cserébe kaptam bébiételt, stb.

2010. jan. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Amíg nem kevertem bele tápszert a tejpépbe addig kisfiam imádta. Mióta védőnő tnácsára belekevertem a tápszert az sem kell neki.

Remélem a babapudingok fedezik a tápszert, ha napi 2 megeszik, igaz ez nem olcsó mulatság 4 db kb 500 ft.

De mást nem tudok kitalálni, vagyonokat költöttem már tápszerre.

2010. jan. 9. 21:05
 5/13 anonim ***** válasza:

Szia! Sajna nálunk is ez a helyzet, de mi annyival vagyunk előrébb, hogy a kislányom 12,5 hós koráig szopizott és azóta kellene valami tápszer, de nem fogad el semmit sem. Mi Bebával kezdtük, először a 2 - est, aztán 3 -ast, ízesítettet, utána vettünk Hippeset, Nutrilont, de egyik sem kellett neki. Én is kipróbáltam a tehéntejet, 2 - 3 napig megitta, aztán azt is köpködte. A tápszereket belekevertem a tejpépbe, amint megérezte az ízét, sztrájkba fogott és nem ette azt sem. Szóval nálunk is ott sorakoznak a tápszerek a polcon. Mi jogurttal, tejpéppel, sajttal, túróval, tejföllel fedezzük a napi ajánlott tejcsibevitelt. Gondolom, már ti is próbálkoztok a hozzátáplálással, lassacskán te is becsempészheted ezeket az étrendjébe. A dokinénink még a Humanát ajánlotta, de arra én már nem költöttem. Lehet ez lenne a nyerő? :D

Szerintem még próbáld ki azt, hogy friss gyümölcsöt (alma, banán) turmixolsz bele a tápszerbe, bár nálunk ez sem vált be.

Nem vagyunk egyedül. Nem egyedi "probléma" ez. Tény, hogy szüksége van a tápszerre, de ha nem megy, nem megy. Kitartás.


15 hós nagykislány anyukája

2010. jan. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Humana Babyfit---banános

az enyém csak ezt issza meg, kb. 5 hónapos kora óta

2010. jan. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szia! A Milupától a Milumil 2-es tápszert próbáltad már? Mi az 1-est használjuk, eddig ette, de most mintha nem tetszene neki annyira... Nem hányja ki, de fintorog és ha nagyon éhes csak akkor eszi meg. Kaptunk egy mintát a 2-esből, ha gondolod szívesen elküldöm nektek, hátha azt megenné.
2010. jan. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szia! Az én fiam a Similac vassal tápszert hajlandó csak meginni. Neki az ízesített egyáltalán nem jön be.
2010. jan. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy belekotyogok, de nekem még a lefejt anyatejet sem fogadta el a kicsi, sem a tápszert, azután kiderült, hogy a cumisüveggel (Avent) van a gond, lecseréltük latexos csőrös pohárfélére (Nuk-os) azóta nincs semmi ilyennel gondunk, addig meg csak rázta a fejét, meg kitolta a szájából a cumisüveget!
2010. jan. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha nem szereti, sztem felesleges a tápszert erőltetni. Lassan ehet már túrót, sajtot, joghurtot, az fedezni fogja a tejbevitelt. Ha nem nagyobb lesz meg adsz majd neki tejet. Ha a főzeléket, gyümölcslevet szereti, akkor adj neki azt.

Régen nem volt tápszer, mégis túlélték a babák. :D

2010. jan. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!