Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van olyan aki szoptatás...

Van olyan aki szoptatás alatti fogamzásgátló gyógyszert szed? Milyen tapasztalatai vannak? Szerintetek nem árt a babának?

Figyelt kérdés

2014. júl. 17. 10:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Általában az Azalia-t szokták felírni, mert ebből nem kerül hormon az anyatejbe, illetve nam tartalmaz ösztrogént, gyak progesztogént. Én is szedtem szoptatás alatt, de csak rövid ideig, mert össze-vissza vérzést okozott. Ez gyakori mellékhatás, én inkább abbahagytam, és másképpen védekeztünk.
2014. júl. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Cerazettet szedek 15 hónapja,a legelején volt pecsételő vérzés,azóta sem jelentkezett és még nem jött meg a gyógyszer és a szoptatás miatt-amit nem bánok. Szerintem nem árt a babáknak,különbben nem írhatnák fel.Nekem a doki azt mondta,hogy amíg egy csepp tejem is van,addig csak ezt szedhetem,később lehet váltani.
2014. júl. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi
2014. júl. 17. 14:01
 4/5 anonim ***** válasza:
32%
Az egyetlen dolog ami nem árt a bébinek ha nem szedsz semmit. Minden ami lemegy a torkodon belemegy az anyatejbe.
2014. júl. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Szoptatás alatt un. minipill szedhető, ezek a készítmények oestrogen hormont nem tartalmaznak. A tejelválasztást nem befolyásolják. Magyarországon Cerazette, Azalia, Nacrez, Diamilla néven kaphatók, mindegyik hatóanyagtartalma ugyan az. Szedési módja: naponta 1 tabl. minden nap, szünet nincs!
2014. júl. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!