Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ti hogyan szoptatok?

Ti hogyan szoptatok?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok:Mennyi időközönként eszik a babátok?2ciciből eszik felváltva 1 evésnél?Vagy egy mellből 1 evésnél aztán a másikból a következőnél?Fejtek e szopi után?Ha igen miért?Minden érdekelne ami szoptatással kapcsolatos.Minden tapasztalat érdekelne.Köszönöm!

2014. júl. 19. 15:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Szopipárnán,ülve. Eleinte 2 óránként evett a fiam,mostanában 2,5-3 óránként (már 5,5 hós) Kiskorában váltott ciciből szopizott,mostanra az egyik cicimben alig van tej,így javarészt a másikból szopizik. Fejni nem nagyon szoktam,egyedül akkor,amikor mellgyulladásom volt még az elején.
2014. júl. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

ne haragudj de a kérdéseden hatalmasat nevettem :D

gondolom azt akartad írni hogy "Ti hogyan szoptattok?" :D ti hogyan szoptatok kicsit mást jelent :)

2014. júl. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%
Nem emlékszem, túl pici voltam. :) :)
2014. júl. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
:) Jók az előző hozzászólások :) A nagyobbik fiamat igény szerint szoptattam, akár óránként is, volt rá időm, akkor ő volt az egyetlen gyermekünk, és fekve szoptattam, szembefordítottam magammal és úgy szopizott, sokszor így is aludt. Egyszerre csak 1 mellből, következő etetésnél a másikból. Eleinte fejtem a szopi után, de teljesen felesleges volt, a cumisüveget nem fogadta el, így minden tej ment a lefolyóba. Második kisfiamat (3 hónapos) ülve szoptatom, egy anatómiai párnára fektetem, már jól kinőtte, lelógnak róla a lábai, de nem zavarja :) Őt 3 óránként szoptatom, a kórházban előírás volt a 3 óránkénti szoptatás, ott beálltunk rá, nem akarom elrontani, ez így nekem kényelmes. Egyszerre csak 1 mellből most is, hasfájós babáknál kimondottan ajánlott, mert a tejcukortól fáj a pocakjuk, az a szopi elején jön, és gyakori hogy a második mellből már csak azt szívja ki, így 2 adag hasfájatós tejet eszik 1-1 alkalommal. Nem fejek. Szeretek szoptatni mert amikor kint vagyunk az udvaron (nem lehet belátni) csak előkapom a mellemet és eszik is. Annyiból macerás hogy nem mehetek el sehová 2,5 óránál hosszabb időre mert szoptatni kell (habár még 1 órára sem mert nincs el a kicsi az apjával sírás nélkül)
2014. júl. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igeny szerint szoptatok ez regen akar 1-3 ora cicizest is jelentett ma mar max.5perc alatt vegez. Ha egyutt vagyunk akar orankent is keri de van h.eltelik 3 ora vagy 5 perc. Ha nagypapaval v.ferjemmel van siman elvan nem is keri mert tudja h.nalam van eddig nehanyszor 4 orat elvolt nelkule. Bolcsotartasban szoptatok altalaban ejszaka fekvesben. 6 hetes koraig fejtem aztan egy orokbefogadott baba megkapta a tejet. Ha sokat eszik a babam egyszerre akkor a masik cicmet adom legkozelebb. Ha meleg van valtom gyakran. Ha cumizni akar mert nemreg evett nem valtok...mar ismerem mikor miert kell neki...
2014. júl. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Amikor még pici volt a fiam, igény szerint etettem, de három óránál többet nem volt el szopi nélkül. Éjjel is sokat mellre tettem. Az első hetekben néha fejtem, ha nagyon feszült a mellem, vagy csak összegyűjtöttem a kifolyó tejet tejgyűjtő kagylóba. Odaadtam pohárban a babának, szépen megitta (még a kórházban ellestem, hogy itatják a babákat pohárból). Kb. fél éves korában fejtem utoljára, hogy tejpépet csináljak anyatejből, vagy gabonapépet szórtam bele, nagyon szerette.


Most 10,5 hónapos, az darabosat eszik, utána szoptatok, a tej jelenti nagyrészt a folyadékot. Aludni mindig szopizva alszik el. Éjjel is min. egyszer szopik. Sokat kérdezik, minek teszem még éjjel mellre, de nekem ez így egyszerűbb, mint járkálni vele, vagy hasonló... mert csak magam mellé veszem az ágyba cicire, és visszaalszik.


Plusz tapasztalat, amit írni tudok: nem biztos, hogy mindkét mellből egyformán lehet szoptatni, pl. én sokáig hónaljtartásban szoptattam az egyik mellemből, mert úgy állt a bimbó, hogy a babám így tudta rendesen bekapni. Ezt egy csecsemős nővér mutatta még szülés után. Ha gond van, érdemes szakembert megkérdezni, mielőtt tápszerhez vagy bimbóvédőhöz nyúl az anyuka, mert sok dologra van megoldás, ami pedig elsőre nagyon nehéznek vagy lehetetlennek tűnik.

2014. júl. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Elnézést tényleg eléggé elírtam a kérdést :) :) :)
2014. júl. 20. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!