Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ki meddig altatta a babóját...

Ki meddig altatta a babóját fénynél? Bövebben lent.

Figyelt kérdés
Nekem ma 2hónapos a kislányom és érdekelne hogy meddig kell kislámpánál altatni már ha kell még?!mert nem mindig alszik jol és sajnos néha fuldoklik is mert visszanyeli a nyálát és aggodom ezért is.csak érdekelne ti meddig használtatok kislámpát.Köszi a válaszokat.
2010. jan. 10. 16:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ezt még nem is hallottam.Sőt,mivel a szemében a csapok és pálcikák még alakulnak,és ehhez a sötét és világos váltakozása szükséges,én úgy tudom,kifejezetten káros fénynél altatni a babákat.
2010. jan. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Úgy érted, hogy egész éjszaka ég? Nálunk az első gyereknél kb 1 hónapos korában kiégett az égő és napokig nem tudtunk újat beszerezni. Addigra meg már leszoktunk a lámpánál alvásról. Csak akkor kapcsoltam fel, ha éjszaka meg akartam nézni, vagy ha vmi program volt: pl peluscsere, etetés. Most a második babánál el sem kezdtük az éjszakai lámpázást. Max. nem sötétítünk be annyira.
2010. jan. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Enyém 14 hónapos. Mindig is pici fénynél aludtunk (sólámpa, szóval alig). Így szoktuk meg, és nekem is jó, mert néha még mindig fel kell kelni hozzá éjszaka, és különben az orromig se látnék, átesnék mindenen.. arról nem is beszélve, hogy a cumiját se találnám meg.
2010. jan. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hmmmmm ez érdekes.Vhol olcastam hogy jó ha lámpánál altatom a babámat.Akkor elrontottam vmit?:(Vagy most már neis altassam lámpánál?akkor ezt jol elszurtam.:(
2010. jan. 10. 16:10
 5/12 anonim ***** válasza:
Az én fiam 3,5 hónapos és mindig ég a sólámpa éjszaka. Nekünk így jó.
2010. jan. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Pár éve olvastam,h egy felmérés szerint nagyobb százalékban lett problémája a látással azoknak a gyerekek,akiket világosban altattak, a fent leírtak miatt.Mivel nálunk mindig sötétben aludtak a gyerekek,többet nem foglalkoztam a dologgal,csak most eszembe jutott.Nálunk addig ég a sólámpa amíg elalszanak,akkor lekapcsolom.
2010. jan. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szia. Én csak napközben, mikor már korán sötétedik, akkor szoktam egy kislámpát felkapcsolni, mikor alszik a lányom. De este amikor jön az éjjeli alvás, semmi fény. Kezdetektől így csináltam és 6-8 hetes kora óta az éjjelt átalussza. Barátnőm mindig besötétített nappal, nagyon rossz alvó a lánya. Az én babám 3 és fél hónapos.
2010. jan. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én a 3. vagyok. Utolsó válaszolónak mondom, hogy az én lányom 6 hónapos koráig mintaalvó volt. Azóta nemhogy jobb lett volna, csak romlott (mióta kijött az első foga.. most 8 van). És a lámpával nincs összefüggésben, mert mióta a kórházból hazahoztuk, minden este és nappal ugyanúgy történik az altatás.
2010. jan. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Értem,akkor vmit kitalálok:)azt hittem jót teszek ha lámpánál ltatom de ezkszerint mégsem:(na mind1 ennyivel is okosabb lettem:)Köszi a válaszokat.
2010. jan. 10. 17:18
 10/12 xStefix ***** válasza:

Én se hallottam még olyat, hogy ezt ajánlanák..

Picikorában egyébként én se sötétítettem különösebben, csak addig húztam a redőnyt, hogy félhomály legyen. De ez nem volt tudatos - ugyanabban a szobában voltunk, ahol ő aludt, úgyhogy nem lehetett koromsötét.

Amióta viszont elkezdett nézelődni szopi közben (5 hós kora körül), muszáj voltam jobban besötétíteni, hogy a szopira figyeljen (azzal alszik el). Ez a szokás a mai napig (23 hós) megmaradt, de nem aggódom miatta, mert épp a napokban párszor elaludt úgy is, hogy a villogó tévé mellett szopizott a nagyágyon.

2010. jan. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!