Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mégcsak 1 hetes a babám, de...

Mégcsak 1 hetes a babám, de már most nagyon kivan sebesedve a mellbimbóm. Mit csináljak vele? Kenem kalciumos krémmel, de nem igazán hatásos.

Figyelt kérdés
2010. jan. 10. 18:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Akkor lassan túl vagy a nehezén. Nekem 2 napos volt amikor már tiszta seb voltam, és egy hetes korára nagyjából el is múlt. Utána már nem volt sebes, csak érzékeny néha.
2010. jan. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sok levegőztetés. Én Bepanthen plussal kentem, így 2 nap alatt rendbejött. Szoptatni mellette lehet, bár fájdalmas.
2010. jan. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

Valami gond van a szoptatási technikával, vagy nem kapja be eléggé a baba. Kérj tanácsot szoptatási tanácsadótól.

Szopi után hagyd hogy az anyatej rászáradjon a bimbódra, lehetőség szerint ne hordj melltartót, mert szellőznie kell a sebnek. Ha csepeg a tejed tekerj magad köré tiszta textilpelust és vegyél fel pamuttrikót. Sokan dícsérik a Bepanthent.


20 hónapja szoptató anyuka

2010. jan. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Próbáld ki a garmastan krémet, gyógyszertárban kapható, a pontos árára nem emlékszem, olyan 1000 Ft. körül van.Nekem bevált, a mai napig használom.Egyetértek az előttem szólóval abban, hogy lehet nem jó a technikája.A bimbóudvart bekapja, vagy csak a bimbót?

4 hónapos kisfiú anyukája.

2010. jan. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

[link]


A szoptatás csak akkor lesz sikeres, ha a baba megfelelően kapja be a mellbimbót, és pontosan összetapad vele. A megfelelő szívóhatáshoz tehát nemcsak a mellbimbónak, hanem a bimbóudvarnak is a baba szájában kell lennie. A tej a bimbóudvar alatti öblökben gyűlik össze, és csak akkor ürül ki, ha a baba az ínyével kipréseli. Ha a pici csak a mellbimbót szopogatja, éhen marad, továbbá fájdalmat is okoz, akár még a bimbót is berepesztheti.


A legjobb rátapadást úgy érhetjük el, ha a mellbimbóval gyöngéden megcirógatjuk a baba ajkát, mag nagyra nem nyitja a szájacskáját, mintha ásítana. Ha netán elfordulna, gyöngéden simogassuk meg a felénk eső arcát. Ekkor a keresőreflex jóvoltából a mell felé fordítja a fejét. Ha a baba rájön a dolog nyitjára, már az emlő puszta érintésére vagy a tejszagra a mell felé fog fordulni. Ha tehát a pici kitátotta a száját, húzzuk magunkhoz közelebb. Ne a mellünket toljuk a babához, és ne is gyömöszöljük bele a szájába – engedjük át neki a kezdeményezést.

A baba akkor tapad helyesen a mellre, ha az álla és az orra hegye hozzáér. Szopás közben a mellbimbót mélyen a torkára nyeli, apró ínyecskéjével pedig a bimbóudvart szívja. Ajka minden esetben kifelé fordul! Ha látjuk, hogy a baba már nem szopik, de a mell még mindig a szájában van, és nem akarja elengedni, akkor sem szabad hirtelen kirántani a szájából, mert megsérülhet a bimbó. Óvatosan dugjuk ujjunkat a szája sarkába, hogy megszűnjön a vákuumhatás, majd toljuk tovább az ínyéig, amíg el nem engedi.

2010. jan. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kipróbálhatod esetleg a medela purelan krémjét, nekem nagyon bevált, tökéletesen helyrehozta!
2010. jan. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem a Neogranormon segített. Szopi előtt viszont le kell mosni. Addig bimbóvédőt használtam, pár nap és meggyógyult.
2010. jan. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%
aloe vera növény, 1-2 nap alatt helyrehozza, vágj ketté egy levelet és sebtapasszal erősítsd a sebes területre néhány órára
2010. jan. 11. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia, nekem a körömvirág krém jött be. Előtte kipróbáltam mindent (avent, medela, bepanthen). Annyira be volt repedve a mellbimbóm, hogy azt hittem, le fog szakadni, de ez rendbe hozta.
2010. jan. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is a körömvirág vált be, de nem a krém, hanem a kenőcs. Minden szoptatás után bekentem. Pár nap alatt rendbehozta.

Nem biztos, hogy rossz a szoptatási technika, nekem is kisebesedett mindkét mellem az 1. héten. Tejem még nem volt, a pici meg annyira szívta a semmit, hogy tiszta seb lettem. A technikával nem volt baj, azóta is ugyanúgy szopik, persze már van is mit.

2010. jan. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!