Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 7 hetes babámat hogyan vegyem...

7 hetes babámat hogyan vegyem rá, hogy aludjon el este?

Figyelt kérdés

Van egy ovis kisfiunk is. 7 hetes kishuga délután 6-tól folyton cicin lenne. Ha apuka kézbeveszi, cuppog a vállán, cumisüveget nem fogad el tőle (napközben elfogadja, ha pl. éppen fürdök). Így este 6-tól éjfélig csak szopizik vagy csócsálja a cicit, bealszik rajta, de ahogy kicsúszik a szájából a cici, keresi es sirni kezd.

Ami tej van, mind kiszívja, de este tőlem sem fogadja el a cumisüveget. Éjféltől reggel 6-ig alszik.

A kisfiunkkal így nem tudok úgy foglalkozni, ahogyan szeretném, nem tudom fürdetni, mesét olvasni, betakarni... és a férjemmel sem tudok foglalkozni.

A cumit elutasítja, így nincs ötletem.



2014. júl. 29. 00:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

ha jóllakott nem jó arra szoktatni, hogy cicin aludjon el, utána érdemesebb lenne "jétszani" vele, utána kiságy.


nem jó, ha a cicit használja cumi helyett. szóval meg lehetne a cumizásra tanítani esetleg és azzal meg tudná magát nyugtatni és önállósodni kicsit az elalvást tekintve.

elvileg semmi olyat nem szabad segítségül adni a babának elalváshoz, amit aztán majd "elveszünk tőle"

tehát ami jó az a cumi, vagy kiskendő, stb.


minden elalvás-altatás előtt ugyanazt a "szeánsz"-t eljátszani. a babák szeretik tudni mi után mi következik.


nekem is ilyenné vált amikor és jelzem egyetlenegyszer hagytam cicin aludni mellettem és már rá is kapott :)utána volt sírás rendesen, hogy nem adtam vissza csámcsogni magam.



mindenre szoktatni kell. a cumira, a "szeánszra", és hogy csak addig cicizünk, míg eszünk. te szoktattad erre is ami most megy, nem ő találta ki. a babák úgy születnek, hogy mindennel ismerkednek. én kombinált etetésre szoktattam már első naptól, de úgy is alakult, mert pótolni kellett az elején. bármikor eszik így is úgy is.


még kicsi, még könnyen szoktatható oda-vissza a te babád.


szép lassan, fokozatosan, türelemmel, módszeresen kell. lehet lesz pár nap.

2014. júl. 29. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
31%
Mi is azt hittük, hogy elutasítja a cumit, de azért vettünk pár fajtát. Köztük a legolcsóbb vált be, kisebb harc után. Aztán szépen negtanulta használni. Most már mindegyiket elfogadja, de nem mindig kell neki.
2014. júl. 29. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 xStefix ***** válasza:
68%

Hát pedig ez a biológiailag normális viselkedés...

A legfőbb kérdés szerintem az, hogy számodra mi lenne az a maximum "szabadidő", az a minimális esti program, amit még el tudnál fogadni a non-stop szopi mellett?

Halkan megjegyzem, szerintem az, hogy a nagyfiút továbbra is ugyanúgy ellásd, mint korábban, (iszk szopi mellett legalábbis) egyelőre nem fog menni. Az ő esti szertartásából mi az, amihez ragaszkodnál? Illetve egyáltalán megoldható, hogy apa átvegyen bizonyos esti feladatokat, otthon van már ilyenkor?

Én biztosan nem a babát próbálnám beidomítani, főleg nem 7 hetesen... Nem pártolom a Suttogót és hasonlókat.

2014. júl. 30. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A cumit nem szeretném bevezetni, mert a szopási technikát befolyásolhatja, a szájpadláson deformitást képez, így a fogakra és beszédre is kihathat a későbbiekben (nem beszélve a sterilizálás kényelmetlenségéről).


Nekem mindig cicin alszik el a kislányom, hiszen ez nem csak etetés, hanem nyugtatás, fájdalomcsillapítás és társaság is.

Megpróbálom a szeánszot, hogy esti fürdetés után félhomályban szoptatni, utána kiságyba tenni (bár most velem alszik vagy mellettem a mózeskosárban).

Ha a kisfiunkkal én is legalább 1órát lehetnék minden este, az lenne nekem egy kis megnyugvás.

Apuka itthonról dolgozik, sokat segít, de a kisfiunknak rám is szüksége van.

Ma felhívom a szoptatási tanácsadónkat.


Szívesen olvasnék még ötleteket.

2014. júl. 30. 07:52
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem a baba találja ki, hogy 6-tól éjfélig a cicin legyen, hanem te szoktattad így, egyszer elkezdted, azóta persze hogy ezt "kéri". Nem normális, hogy 6 órát a cicin lóg, sem te, sem ő nem pihen így megfelelően. Miután befejezted az etetést leteszed aludni, mellébújsz, vagy ahogy szoktátok és alszotok.

Ne várd meg, amíg abból lesznek gondok, hogy a kisfiad elhanyagolod.

2014. júl. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 xStefix ***** válasza:
54%

Kérdező, próbáld ki, amit írtál, hátha bejön. De ha mégsem, akkor is tudni fogod, hogy nem a te módszered a rossz, hanem a babádnak ez az igénye. ;)

A kommentedből úgy olvasom, hogy tudod, mi fán terem a kötődést segítő nevelés és érted, hogy a szoptatás a baba gondozását jelenti; talán ez és a tanácsadóddal való beszélgetés segít megtalálni a mindenki számára elfogadható megoldást és a megnyugvást.

Ajánlom még figyelmedbe Dr. William Sears Éjszakai gondoskodás c. könyvét, az is ezt az irányt követi és sok jó ötlet van benne arra, hogyan találhatja meg minden család a számára pihentető alvást.

2014. aug. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A tanácsadónk megnyugtatott, hogy teljesen normális, ahogy most megy az altatás. Annyit módosítunk rajta, hogy délután lefejek egy kis tejet, amit apuka baba pohárból oda ad a kislányunknak, én addig tudom fürdetni a kisfiunkat és miközben mesél neki apuka, a kislányomat ott szoptatom, így részese lehetek az esti gondoskodásnak. Tegnap kipróbáltuk és csodásan működik.

2014. aug. 2. 18:16
 8/11 anonim ***** válasza:
Ugyanez a gondom, mint neked, napok óta ez megy. Csak nekem a férjem nincs itthon, szóval, amíg megfürdetem felöltöztetem a nagyot, addig a kicsi a hordozóban üvölt. Én sem tudok a nagyhoz odabújni, amit nem is igényelt addig különösebben, amíg a kicsi meg nem született! Ez az én kérdésem: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szopta..
2014. aug. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

8-as válaszoló

Az lll.hu oldalon találsz szoptatási tanácsadót, ők tudnak szakszerű segítséget nyújtani.

Biztosan nehéz neked egyedül megoldani a 2 picit egyszerre. Keresd meg a tanácsadót és utólag bánni fogod, hogy nem hamarabb hívtad.

2014. aug. 4. 21:44
 10/11 xStefix ***** válasza:

Mindenre van elfogadható megoldás.

Szuper! :)

2014. aug. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!