Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 4 hónapos a babámnak mit...

4 hónapos a babámnak mit adhatok a tápszer mellé?

Figyelt kérdés
Tejcsi már nagyon kevés van,szinte semmi.Tápszert eszik és elkezdtem a bébiételeket bevezetni,de eléggé utálja őket.Van,hogy öklendezik is.Gondoltam főznék neki,de mit?Az almát és egyéb kezdő gyümölcsöket amiket bébiételben is árulnak nyersen is lehet vagy csak párolva?Írnátok recepteket?Eléggé béna vagyok megköszönném ha segítenétek.Köszönöm!
2010. jan. 11. 14:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Főzz neki krumplit, répát. Vágd össze apróra, és kevés vízben főzd puhára. Só nem kell bele. Vedd ki a főzővízből Tápszerrel turmixold el neki, hátha. Almát nyersen leturmixolva próbálhatod, én őszibarackot is banánt is adtam neki ennyi idősen, bár a barackot nem szerette.
2010. jan. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Nem vagy béna,csak gondolom első baba.

Én nem pároltam sosem a gyümölcsöket.

üveg alma reszelőn,vagy turmix géppel lehet reszelni az almát,banánt,barackot.ezeket lehet keverni is,hogy ne mindig ugyanazt az ízt egye.4 hónaposan lassan el lehet kezdeni neki főzni a krumpli+répa alap főzeléket.

aztán,ha ezt kicsit változatosabbá akarod tenni,akkor a káposztán kívül lehet mindennel kísérletezni.

az a legjobb,ha húslevesből szedsz ki neki zöldséget,azt töröd össze.

Végül is ugyanazt elkészítheted,amit a bolti üveges tartalmaz.5-6 hónapos kortól,már hús is van benne,akkor te is rakhatsz a házi kajába is neki.

Recepteket sajna nem tudok írni,mert az első gyerek szerette az üveges kaját,neki nem főztem,kb 8-9 hónaposan azt ette utána,amit mi.

Ha olyat főztem,amit nem ehetett,akkor adtam neki üvegeset.De most a másodiknál nekem is át kell gondolnom,hogy miket főzzek majd,mert üvegesre valószínűleg-napi szinten legalábbis- nem fog telni.

2010. jan. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
56%
Miért nem várod ki a 6 hónapot a hozzátáplálással?! Akkor lehet,hogy nem öklendezne,mert akkor már kiváncsiak új izekre és a gyomruk is meg tudja emészteni!!!
2010. jan. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Szia!


Üveges bébiételek helyett érdemes "kutyvasztani". mi almával indítottunk, érdemes kipróbálnod, hogy a baba szereti-e, eszi-e? nem fogja-e meg? nem megy-e a hasa tőle? stb. Almát én nyersen felvágom és turmixolom. aztán ott a sárgarépa (ezt pici margarinon megpárlom, majd megfőzöm és úgy turmixolom össze), illetve a sütőtök (ezt is megfőzöm természetesen előtte). Érdemes először mindig 1-1 félét kipróbálni, és ha ízlik neki, keverni. (pl. alma- sütőtök, alma-répa). Bébikajából max. az őszibarackot vesszük néha, azzal szoktam kicsit még "megbolondítani" a kajáit. (pl. alma- őszibarack- sárgarépa)

2010. jan. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
ja és igen! 4 hónaposan elkezdheted neki a húslevesből kiszedegetni a zöldségeket (sárgarépa- fehérrépa) kiszedegetni és azt turmixolni, 5-6 hónapos korában meg mellehusit is főzhetsz neki heti1-2 alkalommal, és ebbe is mehet akár gyümi , akár zöldség.
2010. jan. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Kedves második 14:38-as!

A doktornénink mondta,hogy az új protokol,hogy 3 hónaposan kell kezdeni a hozzátáplálást(ezt nem merném egyébként)

Másik válaszadó:Nekem is a második,de ő nagyon szerette az üveges bébiételeket és nem igazán kultiválta azt amit főztem,ezért gondoltam,hogy mielőtt elrémíszteném a babám a kotyvasztásommal kérdezek a tapasztalt kotyvasztóktól :-)))Főleg,hogy elég aggódós vagyok nehogy elrontsak valamit.

2010. jan. 11. 14:48
 7/22 anonim ***** válasza:
mi csak azért nem vesszük a bébiételeket tömegével, mert egyrészt drágák, másrészt - ez az én hepciám- de nem látom hogy pontosan hogy készítik ezeket? azt tudom hogy én hogy csinálom meg miből...:) Már 3 hónapos kortól lehet hozzátáplálni? ez nekem is új, nekem 4et mondtak, és kb. 5 hósan kezdtem el jobban- biztos, ami biztos alapon. 3 hónaposan korainak tartanám, de egy 4 hónapos már az almát simán benyeli :)
2010. jan. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek és várom még a tippeket,tanácsokat.
2010. jan. 11. 15:20
 9/22 xStefix ***** válasza:

3 hónap????????

Szent ég, ezt a protokollt meg honnan szedte?! Atyaisten! Bocsánat, hogy ilyet mondok, de fogalma sincs szerintem, mi fán terem a szoptatás.

2010. jan. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 xStefix ***** válasza:

Na bocsánat az előbbi kifakadásért, csak dobtam egy hátast. Ekkora butaságot még nem hallottam, pedig jó ideje foglalkozom a témával. A régi verzió volt a 4 hónap (és ez sajnos a mai napig fel-felbukkan), az "új" és egyébként mindig is ajánlott, természetes a 6 hónapos kor.

A kizárólag tápszeres babáknak szokták javasolni az eüs dolgozók a fél évnél korábbi hozzátáplálást, de ez szakmailag(!) náluk sem javasolt, sőt. Csak sajnos gyakran az van, hogy az előbbiek nem tudják a pontos összefüggéseket (és a tápszergyártók is támogatják őket). Ha valakit érdekel a hivatalos álláspont, előbányászom, fejből most nincs meg.

És előrebocsátom, nem akarok ezzel vitát gerjeszteni, de muszáj volt leírnom, mert elszomorító, hogy ilyen tévhitek terjednek még mindig. :(

2010. jan. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!