Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nem hízik? 3 hós babám...

Miért nem hízik? 3 hós babám csak 5 kilo, pedig 3430 grammal született.

Figyelt kérdés
Eddig pontosan annyit szedett magára, mint ahogy kellett, de múlt hét óta csak 100grammot a 150 helyett. Tejem van elég, még marad is szopi után, a doki pedig nyugtatott, hogy olyan nincs, hogy nem jó minőségű az anyatej, mégis tápszert javasolt. Mit tehetnék? Ha mennyiségileg elég, a minőségén hogyan tudnék javitani? Tejserkentő teákat iszom, a ricinus communist is szedem becsületesen. Köszi a válaszokat.
2010. jan. 12. 14:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tökéletesen gyarapszik a babád, a "nagykönyv" szerint legoptimálisabb a havi fél kg 6 hónapos korig! Ti meg ezt meghízzátok! Szerintem felesleges pótolnod, a gyerekek nem egyformák, van amelyik három hós korára 7 kg, és utána alig hízik, és van amelyik egyenletesen szedi magára a súlyt! A babád pont annyit szopizik, amennyire szüksége van, és biztosan jó a tejed!
2010. jan. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen normális, egy gyerek általában féléves korára megduplázza a születési súlyát, és egyéves korára megháromszorozza.

Ez a te esetedben féléves korban lenne 6,86 kiló - tehát a fele idöben egyáltalán nem kevés az 5 kiló!

Egy baba egyre kevesebbet hizik hetente, mert ez a természetes, ne ijedezz.

2010. jan. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

3 hónaposan lányom 5470 gramm volt, 3950 grammal és 56 centivel született.

Ő is másfél kilót hízott 3 hónap alatt, azóta is tartja a fél kiló/hónap hízási ütemet, pénteken 10 hónaposan volt 9050 gramm (80cm)

6 hónapig csak anyatejes volt.

A te babád teljesen jól hízik. Nem kell hogy 3 hónaposan 7-8 kiló legyen.

2010. jan. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam neki adni szopi után tápszert, ahogy a doki javasolta,de csak pofákat vágott, egy kortyot sem ivott belőle. Tehát tuti nem éhes. És attól félek, ha tápszert adok neki, hozzászokik, a tejem pedig majd apadni fog csak. Most akkor mit tegyek? Jövő héten megint kell mennünk kontrollra, hogy mennyit szedett magára. Ha megint csak ilyen keveset, mit mondjak a dokinak? Hogy nem adtam neki mégse a tápszert, mert én fölöslegesnek tartottam?! És ha én miattam majd nem fejlődik rendesen a picim, azt sem bocsájtanám meg magamnak.
2010. jan. 12. 15:08
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem mi a kevés?

A havi átlagot kell nézni.

Miért erőlteti a doki tápszert?(talán pénzt kap utána??)

Az én lánym is volt, hogy egyik héten 60 grammot hízott, majd utána többet, így jött ia a kb fél kiló/ hónap.

Nem fog mindig 150 grammot hízni hetente, a 100 gramm teljesen jó.

Védőnőm szerint ha meghízza 80-100 grammot/hét az már jó.


Ne stresszel, ne adj tápszert.Mérés előtt meg etetsd meg.

2010. jan. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
előző a harmadik voltam
2010. jan. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A tápszer a lehető legrosszabb választás. Úgy tudnám leírni, mintha azt javasolná az orvos arra, hogy lassan mész, hogy miután legyalogoltad a távot, még ülj egy kicsit tolókocsiba. Hát persze, hogy nincs kedve. Ha meg gyaloglás helyett tolókocsizol elsorvadnak az izmaid - apad a tej. Ez senkinek sem jó. Miért kell mű dolgokkal pótolni, amit a természet tökéletesen elrendezett. A kg-ok csak számok, amíg jókedvű a gyermek, és valamennyit hízik, ill. legalább hosszban nő, addig igazán nincs okod aggódni. Élvezd inkább ki ezeket az intim perceket. Az anyatej minősége több mint tökéletes, tehát nem javítható, de te is biztos észrevetted, hogy ugyanannyi kajától más jobban, ill. kevésbé hízik, és hogy más-más az étvágyunk. A gyerekeink sem egyen gépek, a babád tudja mi kell neki, bízz benne, ne az orvosodban :)
2010. jan. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hát, mégha kilókban nem is hízik annyira, de hosszban igen. Vagyis 9 cm-t 3 hónap alatt. Szerintem ez jó. A kedvével pedig semmi baj nincs, állandóan mosolyog.
2010. jan. 13. 08:31
 9/13 xStefix ***** válasza:
Ha bizonytalankodsz, javaslom neked, hogy alaposabban nézz utána a babák fejlődésének, de ne görbéket és táblázatokat keress, hanem értelmes és valós (pl. fejlődéspszichológiai) összegzéseket. Sok, teljesen természetes és normális oka van, amiért most hirtelen már nem hízik annyit, mint eddig, hosszú lenne felsorolni. Én a dokid helyében szégyellném magam, hogy ezt nem tudom...
2010. jan. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Most kivételesen azt mondom ne hallgass erre a dokira! Vidd inkább el egy másik gyerekorvoshoz és kérd ki az ő véleményét is. Szerintem semmi baj nincs a tejeddel és a babád is szépen gyarapszik, nincs okod aggodalomra. Aláírom könnyű ezt mondani, én is anyuka vagyok, tudom milyen érzés ha úgy érzed nincs valami rendben, épp ezért mondom, hogy keress egy másik dokit és hallgass meg több véleményt is. Szerintem a másik doki nem fogja erőltetni a tápszert.

6 hós baba anyukája

2010. jan. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!