Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 1 hetes a babám és kis súllyal...

1 hetes a babám és kis súllyal született 37. hétre,2490 grammal. A kórházban és itthon is azt mondják az orvosok, védőnők, nővérek, hogy két- esetleg háromóránként ennie KELL! Mert kicsi. Tényleg muszáj ébresztgetni?

Figyelt kérdés
A kórházban nem volt sárga, most picikét az. Tejem szerintem volna bőven, de ha felébresztem, olyan zaklatottá válik, hogy képtelen szopizni szinte. eleve nehezíti a dolgunkat a lapos mellbimbó is. egy órát sír, mire pár percet sikerül szpoiznia, igaz, azt mohón teszi. de mostanában kezdi elutasítani a mellet és ha rá is kap, két-három szívás után elengedi és sír. nagyon rossz ezt nézni és hallgatni, olyan tehetetlen vagyok :-((( hogy segítsek neki? a lapos bimbót fejéssel szopi előtt kiemelem, be is tudja kapni, de ez nem segít igazán, mert kiköpi, eltolja két szívás után.
2010. nov. 11. 14:12
 1/8 anonim ***** válasza:
36%

Akkor fejd le a tejet és add üvegből.

Cumizáshoz ébreszd fel de cicizéshez nem kell. Esetleg a bimbókiemelővel megpróbálhatod szoptatni idővel elhagyható de fontos hogy egyen fejjél és add üvegből v. pohárból.

2010. nov. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A babád kis súllyal született, ezért mondják az orvosok, hogy ébreszd fel bizonyos időközönként! Ehhez azonban nem kell feltétlenül felkeltened! Feküdj mellé, szépen szoptasd meg, ha alszik! Álmában is meg tudod etetni!

A lapos mellbimbót szoptatás előtt fej 1 percig, míg kiemelkedik, s ekkor a baba már könnyebben be tudja kapni! A szoptatást mind neked, mind neki is meg kell tanulnia! Kicsi száját nagyra kell nyitnia, s a mellbimbó udvarának nagy részét a szájába kell vennie, hogy könnyen és hatékonyan tudjon szopizni!

Lehet a technika, a pozíció nem megfelelő neki, próbálkozzatok mindenfélével, hátha úgy könnyebb lesz!

2010. nov. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se ébreszd fel, hanem altasd a ti ágyatokon, és két óránként feküdj mellé, és add a szájába a cicidet. A szopási reflex így is beindul, és álmában is meg tudod etetni. Ha ez nem válik be, akkor marad a fejés, és a pohárból etetés. (vagy cumisüveg, de ez a rosszabbik választás)
2010. nov. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! sajnos a fekve szoptatás nálunk nemigen válik be és ha alszik, annyira alszik, hogy nem is keresi a cicit, hiába piszkálom, nem nyitja ki a száját. Elvileg ha az alsó ajkához ér valami, ynitnia kéne száját, ugye? na ő ezt nem teszi. a fekve szopi meg nem megy, nem férek hozzá a kisbabához, mert túl nagyok a melleim. nem túlzok, nagyobbak ,mint a babám feje és ez további nehézségeket okoz, mert nem látom őt jól. tiszta seb mindkét bimbóm, de ez nem is érdekel, csak ő lakna jól mindig sírás helyett. el nem tudom képzelni, hogyan szoptathatnám meg álmában, tényleg nagyon mélyen alszik. :-(
2010. nov. 11. 14:43
 5/8 anonim ***** válasza:
Ajajj!Pedig ha sárga akkor ennie kell!!!Mert még sárgább lesz!És a sárgasásg miatt aluszékony lehet!Muszály beletuszkolnod a kaját!Nincs mese!!!!Ha máshogy nem ,akkor fejd le a tejet,és cumisüvegből "borítsd bele"!Ez most így nagyon dúrván hangzik,de én így csináltam ,mert az én babám is sárga volt és aludt!Felkeltettem és gyorsan beleöntöttem üvegből!Ahogy elmúlt a sárgaság és erősödött egy picit,onnantól szépen szopcsizott magától!
2010. nov. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 xStefix ***** válasza:

Én a fejés és az üveg előtt mindenképp tanácsadót javasolnék neked, mert lehet, hogy van valami fontos az aluszékonysága mögött. Kis súlya van, úgyhogy nála tényleg jobban oda kell figyelni a mennyiségekre, de ez azért nem tömést jelent! Más egyéb jeleket is meg kellene figyelned, tanulnod, hogy tudd, mikor lehet baj és mikor nincs. Pl. kutacsa rendben van, nem esett be?

Én nem értek még annyira a "korababákhoz", ezért is ajánlom neked, hogy szakmai segítséget kérj, nehogy rosszat mondjunk neked. Ha gondolod, javasolhatok konkrét személyt is.

2010. nov. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem is kissúlyú korababáim vannak ( 36+4 hétre születtek 2380 és 2470 grammal). A sárgaságtól aluszékonyak, nappal min denképp háromóránként ettesd meg, az első két hétben éjjek is. Ha nem szopik fejd le neki és cumiból kapja neki ez még negyon fontos.

Ne aggódj behozza magát szép lassan. A szopihoz nem tudok tanácsot, az ikreim nem szopiztak, nem is volt mit.

2010. nov. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha lehet, a lefejt tejet ne üvegből add neki, mert akkor lehet, hogy sosem fog szopizni. Kis, kifelé hakló peremű pohárból az újszülöttek nagyon ügyesen isznak, az én korababámnak is ment. Ilyen pici korban még 30-60 milit isznak maximum, kár ennyivel összekenni a cumisüveget. Ébreszteni viszont kell, mivel besárgult és mivel korababa is. Az aluszékonyság náluk a kiszáradás jele lehet, nem szabad hagyni, hogy túl sokat aludjon egyhumazban.


Vakamint szoptatási tanácsadót javaslok én is.

2010. nov. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!