Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyire fájdalmas a szoptatás?

Mennyire fájdalmas a szoptatás?

Figyelt kérdés
Ha valaki nem szoptathatja a gyerekét,annak mi az oka?
2007. okt. 21. 09:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Azt modják minél többet szülsz annál intenzivebben érzed szoptatás közben a méhösszehúzódásokat(görcs)ami elég kellemetlen lehet.(Nálam nem jött be a másodiknál sem).

Maga a mellbimbó érzékeny lehet az elején,de aztán"hozzáedződik" a cici és már nem fáj.:D

2007. okt. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az egész szoptatás nagyon szép volt nálunk. Bár az igaz, hogy a kórházban amikot megindult nálam az ún. "tejbelövellés" 2-3 napig nagyon fájt amikor a babám elkezdett szopizni. De ez csak 1-2 perc volt a szoptatás elején. Nagyon hamar elmúlik ez az érzés. Fontos, hogy bármennyire is fáj folytasd, mert ha nem üríti a baba a melleidet begyulladhatnak és az sokkal fájdalmasabb. Nagyon hatásos lehet még, ha szoptatás előtt melegvizes borogatást teszel a melledre.

A mellbimbó akkor sebesedhet ki, ha a babád nem kapja be megfelelően és így nem "szakszerűen" szívja. De ezt a kórházban megmutatják nagyon szívesen.

2007. nov. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak a harmadiknál jelentkezett méh összehúzódás az első pár napban szoptatáskor, de azokat nagyobbnak éreztem mint a szülés alatt bármelyiket, szinte csillagokat láttamés akkor intenzívebben véreztem is.

A mellem pedig csak akkor fájt mikor nagyon meg tellett tejjel és a baba el kezdett szopizni, szerencsére mindig megúsztam kisebesedés és hasonló dolgok nélkül le számítva egy lázas megbetegedést akkor begyulladt csomós lett de hamar használt a borogatás.

2007. nov. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!