Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csináljak, ha 10 hós...

Mit csináljak, ha 10 hós babám folyton kisebzi a mellbimbómat? Válasszam el?

Figyelt kérdés
Amióta 6 foga van, kb azóta megy körbe-körbe ugyanez. Pici nyitott sebet csinál a durva szopis technikájával(ha éppen olyan "kedve" van); ebből pici genny is szokott kijönni idővel. Mire kikezelem, újra kezdődik az egész elölről. Szoptatást közben folytatom, esetleg ritkábban, hogy jobban gyógyuljon a seb; nem fejek.
2014. aug. 14. 21:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, neked ez jó-e, vagy sem.

Szoptatáspárti vagyok, de nem mindenáron.

Kb. 8 hónapos koráig szoptattam a lányom, utána még 2 hónapig fejtem neki a tejet, bár már csak 5-10 ml jött naponta. Viszont épp ebben az időszakban bújtak ki az első fogai és noha fájt, hogy már nincs tejem, legbelül örültem, hogy megúsztam a fájdalmat, hiszen ha a fogacskáival ráharapott volna, az kíméletlenül tudott volna fájni.

A szoptatás addig jó, amíg a babának és anyukának egyaránt kellemes dolog.

Ha ennyire szenvedsz, akkor ne érezd magad rosszul, ha elválasztod, vagy lefejed a tejet és úgy adod neki.

Már így is bőven addig szopott, hogy az immunrendszere megfelelően erős legyen.

2014. aug. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az elsőnek. Már nem fontos neki az anyatej. Ha harap, akkor nem is igazán igényli már ő sem. Csak megszokásból cumizik.
2014. aug. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
48%
Bimbóvédő lehet segítene
2014. aug. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nem igazán harapás ez (habár néha az is előfordult), cumizni meg szerintem nem is szeret rajta, hanem inkább idegeskedő, türelmetlen amikor a tejmegindulást kell várnia vagy amikor épp mellre teszem. Azt tkp nem is értem, hogy ugyanazt a kis sebet hogyan csinálja nekem újra és újra - bimbó alsó részén
2014. aug. 14. 22:41
 5/9 anonim ***** válasza:
66%
De még fontos az anyatej. Én hónapokig szívtam ezzel az újra és újra megnyíló vágásszerű sebbel. Nagy nehezen kiderült, hogy felülfertőződött és ezért nem tud begyógyulni. Ill. tud, csak rögtön vissza is jön. Pimafucort-ot kaptam rá. A szopis tanácsadó (mármint igazi) azt mondta nem kell lemosni szopi előtt, de azért én lemostam. kb. 5 nap alatt jött helyre és többi nem jött vissza. akkor volt 8 hónapos és 2 éves koráig szopizott.
2014. aug. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
többé
2014. aug. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszokat! megpróbálom a pimafucortot tehát, mert nekem sincs sok kedvem elválasztani a babát. Persze kínlódni sincs kedvem, de azért annyira nem vészes, hogy ne lehetne kibírni időnként ennyi fájdalmat; főleg ha van remény a "végleges " gyógyulásra.
2014. aug. 15. 11:55
 8/9 anonim ***** válasza:
48%
Sajna vényköteles, bár én körbenyaltam a gyógyszertárost. És képzeld el, eltelt 4 év és még mindig látszik a "vágás" a mellemen.
2014. aug. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

ó, szegény :(

Nekem talán épp van otthon Pima; ha nincs, van egy hasonló kenőcsöm, illetve a férjem tud nekem felírni bármit (orvos)

2014. aug. 15. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!