Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 4 napos babám nem akar rákapni...

4 napos babám nem akar rákapni a cicire! Alig eszik és kicsit már sárga! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

sziasztok! teljesen kétségbe vagyok esve! a kisbabám elég nagy súllyal született, nekem viszont csak a harmadik nap lett tejem, az is csak nagyon kevés (volt előtte pár csepp előtej, ami aztán kifehéredett, de semmi tejbelövellési "tünet" nem volt). két ciciből fél óra fejéssel kb. 20 ml a produkció. A lányom első éjjel kapott pici pótlást, másnap viszont nem adtak a csecsemősök - végigüvöltötte az éjszakát. rá-rákapott a cicire, de mivel nem jött, kétségbeesetten sírt kimerülésig. azóta nem akar cicizni, üvölt bármilyen pózban akarom mellre tenni. már a bimbóvédőt is kipróbáltam...cumisüvegből elfogadja amit lefejek, de az tényleg nagyon kevés! a védőnő ma itt küzdött velünk egy órát, hasztalan.

kérlek adjatok tanácsot, mert a kicsim kezd besárgulni!

Köszönöm!


2010. jan. 14. 17:15
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Én ugyanígy jártam ,h nem fogadta el a cicimet már a kórházban,és ott sem segített senki azt mondták mikor csak rázta a tátott száját a cici előtt és ordított,hogyha éhes lenne bekapná!aha utána pohárból a lefejt tejet megitattam vele és 40 ml ivott!tényleg nem volt éhes!

Utána ahogy hazajöttünk én mindig fejtem és adtam cumisüvegből,én nem hisztiztetem,mondtam a páromnak(Fanni is már sárgult)és mindig próbáltam én is cicit de nem kellett,mi már egy hónaposak voltunk mikor találtunk egy szopi tanácsadót aki ki is jött és nagyon sokat segített,és ami nagyon fontos biztatott,mert persze ki voltam akadva (sírtam annyit mint a lányom)hogy ez nekem miért nem megy!

4 napig kapott tápszert csak azóta(2 hete)minden simán megy!Nálunk az volt a baj hogy nagyon erős a tejleadó reflexem és ha rácuppan a cicire szívás nélkül ömlik a szájába a tej,és a drágám fuldoklott!mikor ezt megtudtam még jobban lelkifurdim lett!De annyi a feladatom h elő kell fejnem és utána kapja meg a cicit,és láss csodát már evett is ciciből!Egy hét után már a mellre helyezés a szájtartása is tökéletes lett!

De ahogy olvastam Te nagyon jól csinálod,mindenekelőtt légy magadra büszke a kitartásodért,és a rentgeteg türelmedért....Én azért javaslom hogy egy szopi tanácsadóval beszélj,még ha csak telefonon is,nekünk úgy is mindig segített,és csak én ragaszkodtam h jöjjön is el!

De nagyon ügyesen csinálod és semmiképp se add fel!

A saját történetemet csak azért írtam le hátha vkinek segíthet!

Kitartás!!!

2010. jan. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Nekem egy 10 hetes kisfiam van! Mai napig szopizik, nagyon néha kap tápszert. Elejétől fogva sárga volt szegénykém! Majdnem két hetesen 8 napot töltöttünk kórházban emiatt! A véreredménye még a hazajöttünkkor is elég rossz volt! Magas volt a bilirubinszintje! Vidéken lakunk, mivel még 8 hetesen is magas volt a bilirubinszintje ezért felvittük Pestre, ott megnyugtatott a doki, hogy szép lassan majd helyreáll, hiszen elég masszív kisgyerek! Azóta is magasabb a kelleténél, de szépen csökken! Ezt csak azért írtam le, hogy ne ijedj meg rögtön! Nézesd meg dokival és sokat fejjél, meg sokat igyál! Illetve csőrös pohárból add neki a tápszert és a tejcsit is! Így nem tudja megszokni a cumisüveget!
2010. jan. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 xStefix ***** válasza:

Szerintem se add még fel, nagyon az elején vagytok, még simán összejöhet bármi! :)

Írtad, hogy bimbóvédővel "becsaptad". Általában nem szokták javasolni a védőt, mert tényleg nehezebben jön vele a tejcsi és ez visszavetheti a tejtermelést, de a te esetedben lehet, hogy tényleg segíteni fog - ha csínnyán bánsz vele! Elképzelhető, hogy a babád azért se rajong a ciciért, mert az üvegből könnyebben jön és már kezdi megszokni a műanyag-érzést a szájában. A bimbóvédő mint műanyag "cucli-imitátor" segíthet neki abban, hogy mégiscsak átszokjon az üvegről a cicire. De ha tartósan szükséges használni, akkor nagyon oda kell figyelned arra, hogy mindig jól kiürüljön a mell, nehogy tényleg visszaessen a termelés. Később, amikor már kóstolgatni fogja a kezét, akkor elképzelhető, hogy el is tudjátok hagyni a védőt, mert megszokja a bőr-érzést is (nálunk is így volt).

2010. jan. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Szia! CSak szeretnék érdeklődni, mi van Veletek? Tegnap óta sokszor eszembe jutottál! Szopizik már a Babód?
2010. jan. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

sziasztok! hát, nem egyszerű...

nem sokra haladtunk, még mindig nem tudom, miért nem akar szopizni a kicsim. lefejve nagyon kevés a tejem, ráadásul olyan nehéz ezt megoldani egy 15 hónapos mellett! szegénynek nincs türelme kivárni, míg a hugival kínlódunk a cicivel, majd még a fejést is... én meg persze feszült vagyok, mert nehezen bírom ha sír a babám. bármelyik...

de legalább a sárgaság csökkenőben van, egyre élénkebb a kiscsaj. úgy vettem észre, délután fájt a pocija.

nem értem, de a 7 evésből kb. 2-szer rendesen hajlandó szopni, néha szopizik kicsit aztán sztrájkol, és van, hogy élből nem óhajt cicizni.

ma délután amikor nem akart szopizni, nem lefejt tejet adtam neki, hanem tápszert cumisüvegből. úgy fujjolt a hypoallergén tápszerre, hogy aztán kicsi sírás után hajlandó volt szopni! igaz, bimbóvédővel. úgy látom, így könnyebben tud mellre kapni, mert elég lapos a bimbóm. bár a kórházban megoldotta védő nélkül is...

rejtély...

van, hogy nagyon elkeseredek, de még kitartok! remélem, legközelebb szopi-sikerről írhatok!

2010. jan. 16. 21:22
 16/19 anonim ***** válasza:
Jól van, alakultok, minden jót és várjuk a jó híreket!!!
2010. jan. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Nem tudom a laktoherb teát probáltad-e,nekem nagyon jot tett.Segiti a tejtermelést,valoszinü az a baj,hogy a tejcsi nem jön annyira mint a cumisüvegből,és nincs kedve a kicsinek dolgozni vele.Sok sikert!
2010. jan. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
Milyen vak vagyok,már jó rég irtál,én meg csak most látom a dátumot.Remélem már megoldodott a dolog.
2010. jan. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

sziasztok! sajnos a kislányom nem hajlandó szopni... időnként "megtéved" és négynaponta egyszer cicizik, de akkor úgy, mintha sosem látott volna cumisüveget. nem értem egyszerűen :) még próbálkozom, de egyre kevesebb türelmem van a dologhoz... úgy tud sírni, mint akit cicivel akarnak megfojtani...

a tejcsit így többnyire fejem, beszereztem egy elektromos kütyüt. sajnos a mennyiség nem túl nagy, de próbálom tartani a végsőkig.

csalódott vagyok, de próbálom elterelni erről a figyelmem, nem lehetek depressziós miatta...

Köszönöm mindenkinek a segítséget! nagyon jó egészséget kívánok Nektek és a Babáitoknak! Nagyon jól esett a támogatásotok!

2010. jan. 31. 17:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!