Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyire befolyásolja anyateje...

Mennyire befolyásolja anyatejes baba közérzetét, hogy mit és mennyit eszel? Gondolok pl. a hasfájásra.

Figyelt kérdés
2014. aug. 17. 15:14
 1/3 anonim válasza:

A babakori hasfájás valódi okát az orvosok sem tudják, így az sem bizonyított, hogy összefüggésben áll azzal amit a szoptató anyuka eszik.

Amikor az én babómmal szenvedtünk a hasfájásával és rengeteg et olvastam, kerestem, kérdeztem a témával kapcsolatban, csak még inkább összezavarodtam mint azelött, annyira sok a szakemberektöl (orvos, védönö) kapott gyökeresen ellentétes válasz.

´En magam is kipróbáltam többmindent, pld. elhagytam a kávét vagy tejtermékeket, kiiktattam a babot, hüvelyeseket, stb. Azt gondolom ezzel senkinek nem ártottam (a próbálgatással) sem magamnak, sem a picinek, és még ha a hasfájás nem is szünt meg, voltak napok amikor rosszabbodott és ilyenkor átgondoltam mit ettem az elözö napon ami esetleg okozhatta, így aztán azt hagytam el.

Továbbá ha pld. nekem a hagymától, kifejezetten nagy mennyiség vagy nyers hagyma esetén, megfájdult a hasam akkor ezt egyértelmüen elhagytam. De olyan is volt, hogy a görögdinnye került feketelistára, mertbár nekem jólesett a picurkának megállás nélkül ment a hasa (és egyébként nem volt beteg a baba, nem vírus, egyéb okozta a hasmenést). A fokhagyma és paradicsom is kikerült az étrendemböl, de ez utóbbit többedszeri tapasztalat - ettem, fájt a pici hasa másnap, napokig nem ettem, majd miután megint ettem, ismét erösebben fájt a hasa stb. módon szürtem ki- merthát annyira a paradicsom nem szokott tiltólistás lenni.

Próbálgatás segít majd dönteni -mit lehet, mit nem-, de én azt gondolom teljesen nem fog elmúlni a hasfájás - ezen az idö fog majd segíteni-, viszont ha odafigyel az ember, talán a nagyon nehéz napokat el lehet kerülni addig is.

2014. aug. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A lányunk nem reagált semmire sem, pedig ettem töltött káposztát, borsó főzeléket meg igazából mindent.

A fiúnk még csak 3 hónapos eddig neki se volt semmi baja, bár nála azt megfigyeltem, hogy ha főtt kukoricát (akár csak pizzán egy keveset) eszem akkor baromira büdiket pukizik :D

2014. aug. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Még egy megjegyzés ami talán segíthet:

Elöfordult, h. zöld volt a kakija a picúromnak. Ilyenkor emésztetlenül ment át a tejcsi a babón és sokat is sírt a hasfájás miatt. Sajnos ezután mégha óvatosabban is ettem, sem tudtam segíteni a babának, 1-1 napba beletelt mire lenyugodt a pici pocakja és csak éppen fájogatott.


És az is teljesen igaz, hogy minden baba egyedi. Ritka ugyan, de vannak olyan babák akik egyáltalán nem hasfájósak, bármit megehet az anyuka.

Viszont sajnos az ellenkezöje is igaz, van olyan baba is, amelyiknek csak 1 éves kora körül múlik el a hasfájása.


Az én fiamnál 4,5 hósan szünt meg a probléma, utána már mindent megettem amit csak kívántam és sem a hasfájás, sem a zöld kaki nem volt többet.

2014. aug. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!