Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Azért csökkenhet a tejtermelés...

Azért csökkenhet a tejtermelésem, mert a baba kihagy étkezéseket? Vagy ne pótoljak? Belekavarodtam.

Figyelt kérdés

3,5 hónapos

az esti 19:30-as etetés után úgy bealszik, hogy a 22:30-as etetés már rég a múltté, ehelyett kb hajnal 3-kor ébred, innenstől 3 óránkénti lenne a dolog.

általában a reggeli (9ó)és esti(19:30) étkezést oldom meg pótlással, de napközben is bele-bele csúszok mert nem érzem telítve a mellem (nappal nemigen tudok fejni, mérni, mert hol mamánál vagyunk, hol annyira ordít, hogy rohanok vele szoptatni, szóval nem tudom mennyi a tej, saccra pótolom ki)és mert nappali etetések után 1 ó múlva sírós

de kb 4 óránként van 100 ml tejem, ami elégnek tűnik, de a nappali 3 órásakhoz meg kevésnek bizonyul


2014. aug. 21. 22:34
1 2
 11/19 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%

Önmagában én sem tartom tragédiának, ha kap tápszeres pótlást egy baba, és mindenki csinálja úgy, hogy megtalálja a saját és a babája nyugalmát és lelki békéjét, úgyhogy én biztosan nem ítéllek el, kedves utolsó. Az én gyerekeim is kaptak, első csak minimálisat, a másik kettőnél nem bírtam összeszedni azt a bizonyos lelkierőt... mentségemre szolgáljon, hogy ikrek :) úgyhogy volt, hogy eleinte többször, aztán napi kétszer, aztán már csak este egyszer, de kaptak némi tápit, de aztán a hozzátáplálással azt is kiváltottuk végre. Engem mondjuk az jobban hajt a szoptatás felé, hogy mennyire utálok cumisüveget mosogatni , mint amennyire zavar, hogy netán éjszaka is kelni kell. És nem is annyira véresek a szemeim :)

Mellesleg fejni és a fejőgépet mosogatni is utálok... ezért mondjuk a gyakori mellretételt inkább ajánlom, mint a fejegetést, kedves kérdező, de első babámnál kénytelen voltam ezt a saját lefejt tejjel tápszert kiváltó pótlást játszani, mert eleinte nem tudott rendesen szopni, úgyhogy logikátlannak tűnik, de mégis van benne ráció, mert nála összességében fél tasaknyi tápszer fogyott el, persze a legminibb korában, amikor még kicsi adagokat evett, mert a fejéssel szépen fel tudtam hozni a tejtermelést, és fenn is tudtam tartani. Mire elhagyhattuk a cumisüveget, és megtanult szépen szopni, már nem kellett a tejszaporítással kínlódni, mert már volt elég.

2014. aug. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Vilcsianyuja ***** válasza:
Bocs, imént "utolsó" válaszoló alatt a 6-7-8. válaszolót értettem.
2014. aug. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
61%

Félreértetek, vagy rosszul fogalmaztam. Én arra gondoltam a vérszemmel szoptatás alatt, hogy minden áron, nagyon elszántan legalább egy éves koráig akarni a szoptatást.


Nekem nem tudott szopni az elején, éjjel nappal fejtem, hónapokig anyatejes volt, mindig éhes és én is kikészültem tőle (mint mindenki, aki éjszakázik). Megtanult szopni, de nem volt elég a tej, naponta egy litert vert be, kellett pótolnom és onnantól kezdve egyre többet aludt éjjel és nyugodt baba lett nappal is. Mi már főzelékezünk, nincs tejem, csak tápszert kap és a gyümölcsöt főzeléket, de soha nem megy a hasa tőle, nem fáj neki semmi és este 8kor kap enni utoljára, majd reggel 7-ig alszik. kb 3 hónapos kora után így alakult és sokat aggódtam ezen a tejkérdésen, de jobb lett neki is és nekem is, miután ledobtam ezt.

2014. aug. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha szoptatni akarsz még viszonylag sokáig, akkor rossz úton haladsz, leírta a "hosszú" válaszoló mit kéne tenned. De én úgy érzem, hogy te nem igazodsz a babához anbyira, hogy igény szerint szoptass, és nem ítéllek el érte, mindenki úgy csinálja, ahogy neki jó, meg ahogy tudja, de egy ilyen pici babánál nagyon fura olvasni, hogy 19:30-kor eszik. A babák nem így működnek, és el kell döntened, hogy a babához igazodsz és igény szerint eszik-alszik, vagy egy napirendhez igazodsz meg a mérleghez. Szóval nem kell belekavarodni, csak dönteni és a szerint cselekedni.
2014. aug. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

A 3 óránkénti etetés régi beidegződés még sajnos sok kórházban. Én az igény szerinti szoptatás híve vagyok, hiszen mi sem egyformán, rendszerszerűen éhezünk / szomjazunk meg, miért várjuk el a piciktől ezt nap mint nap?? Ha óránként kéri, adj neki óránként, lehet hogy növekedési ugrása van, esetleg jobban igényli a közelséget. Szerintem próbáld elhagyni a pótlást. Pár nap/ 1 hét alatt a tej mennyisége igazodni fog a baba igényeihez, és annyi lesz amennyi neki elég, nem lesz szükség fejésre sem. (Sokkal hatékonyabban tudnak szopizni mint ahogy a fejőgép dolgozik..) A 100 ml az nagyon kevés egy 3,5 hónaposnak, persze hogy nem bírja ki várni a 3 órát. Az esti etetésnél azért bír többet, mert a tápszer lassabban szívódik fel, emellett picit elnyomja, azért nyúlik hajnalra a következő ébredése. Kitartást, át fogtok tudni állni :)

Kitartást

2014. aug. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Én igény szerint szoptattam, eleinte éjjel-nappal, ha kellett óràkon át és imádtam. A baba gyönyörűen fejlődött, semmin se kellett görcsölnöm 4 hónapig. Megetettem, ha èhesen sìrt és tökèletes volt. Sose mèricskèltem mennyit eszik. De most 4.5 hónaposan vàlsàgba jutottunk mègis. Elrontottam, mert nem vettem èszre időben, hogy màr nem jelzi, ha èhes. Megszoktam, hogy nem kell az óràt nèzni ès az elmúlt hetekben biztos, hogy sokszor éhes maradt. De nem szólt. Vagy szólt, de màr nem azzal a bizonyos síràssal, ami csak a cicizèsre szólt. Ha ingerült volt, a fogàra fogtam, ami règóta kínozta, de lehet hogy màr az èhsèget jelezte. Egyszercsak ràjöttem, hogy hetek óta nem hízik ès sokszor èhes anèlkül hogy sírna. Azonnal elkezdtem gyakran megkínàlni cicivel, ès rögtön lett szèklete. De mèrem ès teljesen bepànikoltam, mert csak 400-500 ml-t eszik meg egy nap a minimális 720 helyett. Már ordít ha cicire teszem ès akkor se kèri ha csöpög. Szerintem már règóta kevés ès nehezen kap eleget. Teljesen kètsègbe estem. Ha èszrevettem vna, ha èhes sírás nèlkül is, nem kezdek el apadni. Mèg nem pótolok, mert elkezdett hízni végre, de annyira rettegek, hogy már ettől is elapadhatok. Ez a méregetès a halàlom. Hogyan etessem úgy, hogy ne undorodjon meg a sok kínàlàstól, ha nem jelzim hogy èhes? Tegnap már együtt sírtunk, mert èhesen szívogatta az egyik plüssjàtèkot, de a csöpögő cicim nem kellett neki. Egèsz nap alig evett, szinte semmit nem tudtam lemèrni. Èhes volt. Pedig úgy tűnt, tökèletes az igèny sz-i szoptatás és az is lett volna, ha èszreveszem, hogy màskènt jelzi az igènyèt. Gyorsan vettünk egy elektromos mellszívót, mert így elapad a tejem, ha nem szívja ki a baba. Aztán ha újra bőven lesz tejem, talán újra örömmel fog szopizni. Èn úgy imàdtam szoptatni. Ès ő is èlvezte. Mègis elrontottam. Ha mèg lesz visszaút, màskènt csinàlom, lesz igèny szerinti szopi, de jobban figyelem az óràt ès azt is, hogy vàltoznak a babàm jelzèsei ès már nem minden igènyèt síràssal jelzi. Pótlàst próbàlok csak anyatejet adni, de attól is fèlek, mert minèl jóllakottabb, annàl kevesebbet fog szopni ès elapadok. De beszerzek tápszert is, mert tegnap rettegtem, hogy elapadok az idegtőlès semmit nem tudok neki enni adni. Valószínű nem dőlne össze a világ, ha nem lenne többè tejem, de nekem nagyon hiànyoznànak azok a szerelmes szopis óràk. Mèg korai lenne levàlni. Ès neki is jó volt, tudom. És nagyon bànt, hogy elvesztette eztt az örömet.
2014. aug. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Még csak annyit, hogy amíg jelezte sírással az éhséget, az első 1-1,5 hónap után fokozatosan ő maga állt be a 3 órás időközökre, ezért sem néztem az időt az utóbbi időben, annyira bíztam a természetben és abban, hogy ha éhes, jelzi. Jelezte is, csak nem vettem észre, hogy már nem sírással. Mindezt arra írom, hogy szerintem akkoriban elkezdett apadni a tejem, amikor kezdett kihagyni étkezéseket azért, mert nem tudtam hogy éhes és nem etettem meg. Arra nem jó törekedni, hogy aludja át az éjszakát, mert szerintem veszélyes a bölcsőhalál miatt. Mivel túl jóllakottak a tápszerrel, már akkor nagyon mélyen alszanak, amikor még nem elég érett a légzésszabályozó rendszerük és leállhat a légzés. Nagyon jól van az kitalálva, hogy éjjel is kelniük kell az éhség miatt. Az igény sz-i szopival ez is tökéletesen beállt nálunk, éjjel 2-3 alkalommal kelt, de gyorsan evett eleget és már aludtunk is, így már nem olyan volt, mint az első fárasztó hetek.
2014. aug. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!

Minden rendben lesz, vissza fog jönni a babód szopikedve, ne csüggedj! Persze, azért legyen egyfajta rendszer az igény szerinti szopikban is, de csak annyi, hogy azért az ilyen pici babáknál, ha jelzik egyértelműen, ha nem, azért lehet sejteni, hogy 3-4 óra elteltével biztosan szopiznának, hiszen olyan picike a gyomruk, hogy többet még egy jókora szopizás után sem bírnak ki. Én maximálisan igény szerint szoptattam az első időszakban amíg a kisfiam be nem állt a 3, majd 4 óránkénti szopikra. De akkor is mindig figyeltem az órát /automatizmus volt/, és egy hizonyos idő elteltével megkínáltam. Ha még nem volt éhes, bíztam benne, viszont ha kevesebb idő elteltével kérte a cicit, mindig adtam Neki. Ez az időre szopi nonszensz számomra.

2014. aug. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

mindig tanul az ember valamit

milyen aranyos, nem sír mert éhes, mert tudja hogy kanp fog, erre anyu leszoktatta az evésről :)

szerintem is visszaállítható a dolog, csak türelem kell és nyugalom.


amúgy én úgy vagyok "3 órás" hogy totál rugalmasan! ha alszik többet, pl nem keltem fel, és ha egy óra múlva kér, jóhogy adok neki.

de legáltalánosabban olyan babám van, mint az óramű, ezét írtam a 19:30-at is, valahogy ezt mindig tartja, 8-kor már alszik, még altatni sem kell jóformán.

kezdetektől ismerte a nappal-és éjszakát.


"anno" azért álltam át nagyjából 3 órásra, mert nálunk ha ő diktált, az nonstop pityizálást jelentett folyamatos hasfájással fűszerezve. tehát mindig rajtam csüngött volna keveseket szürcsölgetve.


mindenesetre engem az zavar újabban, hogy pont akkor éhes, amikor a mell még termelne és majdnem üres.erre jön ugye a tápszer, utána ő alszik, mire a mell készen állna. tudom fejni..

2014. aug. 22. 17:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!